Change Language
۰
هجده سال است که در کنار شما هستیم

16 الی 12 550 322-026

​آریا اوج پرواز

چه زمانی قیمت بلیط هواپیما ارزانتر است؟

چگونگی کاهش نرخ بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما

اولین قدم در برنامه‌ریزی سفر، خرید بلیط هواپیما است که به دلیل نوسانات مداوم در قیمت پرواز نرخ مشخصی وجود ندارد و همین سبب سردرگمی مسافران برای خرید بلیط می‌شود. بنابراین بهتر است عوامل تاثیرگذار روی قیمت بلیط که باعث کاهش چشم‌گیر نرخ بلیط هواپیما می‌شوند و زمان کاهش قیمت پرواز را بدانید. در این مطلب قصد داریم درباره کاهش نرخ بلیط هواپیما و عوامل موثر روی آن صحبت کنیم.

بلیط لحظه آخری

کاهش نرخ بلیط هواپیما

معمولا بلیط هواپیما برای مسیرهای داخلی تقاضا بیشتری نسبت به سفرهای خارجی دارد و همین امر سبب شده تا خرید بلیط هواپیما ارزان اما باکیفیت در مسیرهای داخلی مختلف با استقبال زیادی توسط مسافران همراه شود. قیمت بلیط هواپیما براساس فاکتورهای بسیاری تعیین می‌شود و مدام در حال نوسان است، از طرفی شرکت‌های هواپیمایی به دلیل شرایط مختلف مثل قیمت سوخت، رقابت با سایر ایرلاین‌ها، افزایش میزان تقاضا و بسیاری موارد دیگر باعث افزایش یا کاهش نرخ بلیط هواپیما می‌شوند.

به همین دلیل ایرلاین‌ها در مسیرهای مختلف داخلی و خارجی بلیط‌های پرواز را با قیمت‌ها و امکانات متفاوت برای مسافران فراهم کرده‌اند و به علاوه در زمان‌های مناسب با کاهش نرخ بلیط هواپیما شرایط را فراهم کرده‌اند تا مسافران بتوانند بلیط مناسب خود را با قیمت پایین به مقصد سفر خریداری کنند.

آریا اوج پرواز، بهترین سیستم آنلاین خرید بلیط هواپیما

کاهش نرخ بلیط هواپیما - آریا اوج پرواز

عوامل موثر در کاهش قیمت بلیط هواپیما

عوامل موثر در کاهش قیمت بلیط هواپیما به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که باعث افزایش یا کاهش نرخ بلیط پرواز می‌شوند‌. از جمله مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در کاهش قیمت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

به چه نکاتی در خرید بلیط پرواز برای سفرهای خارجی توجه کنیم؟

فصل سفر – کاهش نرخ بلیط هواپیما

از جمله عوامل تاثیرگذار در کاهش قیمت می‌توان به فصل سفر اشاره کرد. بیشتر اوقات مردم سفر در زمان تعطیلات را انتخاب می‌کنند، به همین دلیل در این زمان ایرلاین‌ها از فرصت استفاده کرده و نرخ بلیط پرواز را برای سود بیشتر افزایش می‌دهند. فصل سفر معمولا عید نوروز و تابستان است و به همین دلیل اگر قصد سفری مقرون‌به‌صرفه با هواپیما را دارید بهتر است در تعطیلات به سفر نروید.

بلیط کیش ارزان

قیمت سوخت

ممکن است افراد بسیاری از تاثیر مستقیم قیمت سوخت در افزایش یا کاهش قیمت بلیط هواپیما اطلاع نداشته باشند. هر هواپیما به طول معمول در هر سفر چند صد لیتر سوخت مصرف می‌کند و در مسیرهای طولانی این میزان بیشتر است و به دلیل نوسان روزانه قیمت سوخت به طور مداوم، نوسان قیمت پرواز به سوخت مربوط می‌شود و در مواقعی که قیمت نفت که سوخت اصلی هواپیما است گران شود بلیط هواپیما به طور محسوس گران شده و در صورت ارزان شدن قیمت نفت شاهد ارزان شدن بلیط هواپیما خواهید بود. با اینکه یکی از گزینه‌های تاثیرگذار روی نرخ پرواز قیمت سوخت است اما همچنان می‌توانید با رعایت سایر فاکتورها بلیط‌های ارزان قیمت و مناسب را پیدا کنید.

فرودگاه‌های مقصد

در پروازهای خارجی، بهتر است قبل از خرید بلیط پرواز فرودگاه‌های شهر مقصد در صورتی‌که بیشتر از یک فرودگاه دارد را بشناسید و فرودگاه مناسب که به محل اقامت و تفریحات نزدیک‌تر باشد را انتخاب کنید. چون انتخاب اشتباه فرودگاه مقصد پرواز باعث افزایش هزینه ‌های سفر و اتلاف وقت در زمان می‌شود‌.

فرودگاه های کشور

میزان تقاضا – کاهش نرخ بلیط هواپیما

از جمله عوامل تاثیرگذار در افزایش یا کاهش نرخ بلیط هواپیما میزان تقاضا است که ارتباط مستقیم با فصل سفر دارد‌. در برخی اوقات خارج از فصل سفر که باعث افزایش قیمت بلیط پرواز می‌شود، عوامل زیادی در افزایش عرضه و تقاضا نقش دارند که از جمله آن می‌توان به وجود نمایشگاه در یک‌ بازه زمانی مشخص اشاره کرد که در این زمان ایرلاین‌ها به دلیل بالا بودن تقاضا قیمت بلیط را افزایش می‌دهند.

رقابت زیاد

در حال حاضر ایرلاین‌های بسیاری در مسیرهای خاص در طول روز پرواز دارند و همین سبب رقابت زیاد بین شرکت‌های هواپیمایی شده است. برای مثال اگر یکی از ایرلاین‌ها، قیمت بلیط هواپیما در یک مسیر را کاهش دهد به طور حتم مسافران برای خرید بلیط هواپیما به این ایرلاین مراجعه می‌کنند، در این شرایط رقابت زیاد شده و سایر ایرلاین‌ها برای اینکه مسافران خود را از دست ندهند مجبور به کاهش نرخ بلیط هواپیما برای جلب رضایت مشتریان می‌شوند.

زمان پرواز – کاهش نرخ بلیط هواپیما

زمان پرواز نقش مهمی در قیمت‌گذاری بلیط هواپیما دارد، معمولا بلیط پروازهایی که در تعطیلات آخر هفته انجام می‌شود گران‌تر از پروازهای در طول هفته است. همچنین در برخی موارد پروازهای شب که آخرین پرواز هستند قیمت کمتری نسبت به پرواز اول صبح دارند. پس اگر زمان سفر برای شما مهم نیست بهتر است پروازهای آخر شب و در طول هفته را انتخاب کنید.

ساعت پرواز هواپیما

نوع بلیط هواپیما

بلیط هواپیما در دو نوع بلیط سیستمی و چارتری به فروش می‌رسد که با یکدیگر تفاوت‌های بسیاری دارند. قیمت بلیط سیستمی حدود دو هفته تا یکماه قبل از پرواز توسط شرکت هواپیمایی قیمت‌گذاری شده و قیمت آن ثابت است، اما بلیط چارتری توسط فروشنده‌هایی که بلیط‌ها را خریداری کرده‌اند تعیین می‌شود و گاهی اوقات با نزدیک شدن به زمان پرواز و در زمان‌های مختلف کاهش قیمت بسیاری را در این نوع بلیط هواپیما مشاهده می‌کنید. همچنین بلیط پرواز سیستمی قابل استرداد است و در صورت نیاز می‌توانید بلیط را کنسل کنید، اما بلیط چارتری بعد از خرید قابل استرداد نیست و از مسافران دو سال به بالا قیمت بزرگسال حساب می‌شود، در صورتی‌که بلیط پروازی سیستمی هر رده سنی قیمت مشخصی دارد و در سه رده نوزاد، نوجوان و بزرگسال قیمت بلیط‌ها تعیین می‌شود.

میزان مسافت تا مقصد

هر چه میزان مسافت طولانی باشد پرواز طولانی‌تری در پیش دارید و همین سبب افزایش سوخت هواپیما، مصرف غذا و نوشیدنی بیشتر و افزایش تعداد کارکنان می‌شود، به همین دلیل میزان مسافت تا مقصد روی افزایش یا کاهش نرخ بلیط هواپیما تاثیر مستقیم دارد. پس هر چه مسافت طولانی‌تری داشته باشید نرخ بلیط هواپیما افزایش می‌یابد.

کلاس پروازی – کاهش نرخ بلیط هواپیما

بلیط هواپیما در سه کلاس پروازی اکونومی، بیزینس و فرست کلاس عرضه می‌شود که در پروازهای داخلی دو کلاس پروازی اکونومی یا اقتصادی و بیزینس یا تجاری وجود دارد که نرخ هر کدام به دلیل امکاناتی که دارند متفاوت است. به همین دلیل اگر قصد سفری ارزان و به‌صرفه دارید بهتر است پرواز اکونومی را انتخاب کنید.

داخل کابین هواپیما

حرف آخر درباره کاهش نرخ بلیط هواپیما

گاهی اوقات پیش می‌آید که قبل از سفر به دنبال بلیط هواپیما به مقصد هستید اما در عین ناباوری با افزایش شدید قیمت مواجه می‌شوید و از سفر با هواپیما صرف نظر می‌کنید. اگر از زمان کاهش نرخ بلیط هواپیما و عوامل تاثیرگذار روی قیمت بلیط اطلاع داشته باشید می‌توانید در زمان سفر، بلیط پرواز خود را با قیمت و کیفیت مناسب تهیه کنید.

۵
از ۵
۲ مشارکت کننده

​ تورهای دیگر 

تورها و مطالب گردشگری

026-322 550 12

جهت اطلاع از اخبار مهاجرتی وگردشگری اطلاعات خود را ثبت نمایید.

ثبت درخواست

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید