Change Language

بهترین قیمت پرواز چارتر و سیستمی

021-916 900 83

تور ، بلیط ، ویزا ، وقت سفارت ، پیکاپ ویزا

آژانس هواپیمایی آریا اوج پرواز با 19 سال سابقه درخشان

لوگو آژانس هواپیمایی آریا اوج پرواز

 83 900 021-916

به این صفحه امتیاز دهید

معرفی باغ پرندگان کیش (قیمت+آدرس)

 

باغ پرندگان کیش: آدرس، قیمت، ساعات بازدید و هر اطلاعاتی که لازم دارید

 

در تهران، اصفهان و برخی شهرهای دیگر ایران باغ پرندگان ساخته شده است؛ اما باغ پرندگان کیش زیباترین باغ پرندگان در ایران است.

وجه تمایز باغ پرندگان کیش این است که علاوه بر پرندگانی که در قفس نگهداری می‌شوند،‌ پرندگان آزاد را هم خواهید دید. این باغ نه تنها زیباترین باغ نوع خود در ایران است؛ بلکه لقب زیباترین باغ پرندگان خاورمیانه نیز برای آن صادق است. حالا با ما همراه شوید تا از بخش‌های مختلف این باغ و پرندگان آن بیشتر سر دربیاوریم.

معرفی باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان کیش، بخشی از مجموعه دلفیناریوم کیش است که در جنوب شرقی جزیره قرار گرفته است. این مجموعه،‌ تنها پارک دلفین ایران است و مساحت وسیعی داشته و نمایش‌های متنوعی نیز در آن اجرا می‌شوند. این باغ از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرد و هم‌اکنون از حدود ۵۷ نوع پرنده نگهداری می‌کند.

 

رفتن به باغ پرندگان کیش مانند قدم زدن در جنگلی واقعی است. از آنجایی که برای شبیه سازی محل زندگی پرندگان، درخت‌ها و گیاهانی متنوع کاشته شده است، طبیعت زیبایی خلق شده است.

 

باغ پرندگان کیش کجاست؟

تنوع پرندگان در این باغ از ویژگی‌های آن است

 

در کنار تفریحات آبی پرهیجان و زدن به دل دریا به شما پیشنهاد می‌کنیم تماشای این پرندگان بامزه و عجیب غریب را از دست ندهید. دنیایی پر از رنگ‌های جورواجور که هر کدام یک شیرین‌کاری برایتان انجام می‌دهند.

البته همیشه می‌توانید لذت قدم زدن در کنار ساحل را هم به تفریحات خود اضافه کنید. اگر دوست دارید بعد بازدید از این باغ کمی در کنار ساحل خوش بگذارنید به شما پیشنهاد مقاله آدرس بهترین سواحل کیش را هم مطالعه کنید.

 

باغ پرندگان کیش کجاست؟

این باغ در جنوب شرقی جزیره قرار گرفته است.

 

چطور به باغ پرندگان کیش برویم؟

مجموعه دلفیناریوم کیش در گوشه جنوب شرقی جزیره و درست در کنار دریا واقع شده است. برای رسیدن به این باغ باید بلوار مرجان را به سمت جنوب جزیره ادامه دهید. مجموعه دلفیناریوم در گوشه تقاطع بلوار مرجان و جهان قرار دارد.

 

بخش‌های باغ پرندگان کیش

این باغ ۲ بخش مجزا دارد که انگار دنیاهایی مجزا از همدیگر هستند. بخش اول همانی است که همه ما انتظارش را داریم. پرندگانی که در قفس حبس شده‌اند همان بخش اول هستند. بخش دوم اما قسمت شگفت‌انگیز پارک است. در این بخش پرندگان آزادانه پرواز می‌کنند و محیطی کاملاً شبیه جنگل به وجود آمده است.

 

 

باغ پرندگان کیش چند است؟

طوطی‌های قابل بازدید در این باغ

 

بخش پرندگان محبوس

درست است که در این بخش قرار است پرندگان را در قفس ببینید؛ اما این موضوع دلیل نمی‌شود که طبیعت اطراف و زیبایی فضای سرسبز محیط یک پیاده‌روی هیجان‌انگیز برایتان خلق نکند. در این بخش شما می‌توانید پیاده یا با استفاده از اتوبوس‌های قطاری وارد مسیر سرسبزی شوید که در اطراف آن قفس پرندگان قرار گرفته است.

به شما پیشنهاد می‌کنیم حالا که تا اینجای کار آمده‌اید،‌ پیاده این مسیر را طی کنید تا بتوانید هر پرنده را هرچقدر بخواهید، تماشا کنید. گفتنی است که هرزگاهی این پرندگان کارهای جالب و خنده‌داری می‌کنند که نباید از دست داد. علت قرار گرفتن آن‌ها در قفس این است که ممکن است آزاد بودنشان خطرناک باشد یا از مجموعه فرار کنند.

بخش پرندگان آزاد

بعد از اینکه مسیر پیاده‌رویتان در بخش اول و میان پرندگان در قفس تمام شد، نوبت می‌رسد به هیجان‌انگیزترین بخش باغ پرندگان کیش. در بخش دوم دیگر خبری از قفس و پرندگان دور از دسترس نیست.

 

 

آدرس باغ پرندگان کیش

فلامینگوهای باغ پرندگان کیش

 

در بخش دوم پرندگان کاملاً آزاد و رها هستند درست مانند زمانی که در طبیعت اصلی خود قرار دارند. با قدم زدن در این بخش و نگاه کردن به پرواز، غذا خوردن و شیطنت‌های پرندگان انگار که در جنگلی سرسبز هستید و حضور شما نیز هیچ کدام از این پرندگان زیبا را نمی‌ترساند.

باغ پرندگان کیش چه نوع حیوانات و پرنده‌هایی دارد؟

دراین باغ از حدود ۵۷ نوع پرنده نگهداری می‌شود. این پرندگان به مرور و از زمان آغاز فعالیت پارک از کشورهای مختلفی مانند آفریقا و آمریکا به ایران آورده شدند.

در باغ پرندگان کیش، پوشش گیاهی ویژه‌ای نیز دارد. در این پارک از گونه‌های خاصی از گیاهان نیز نگهداری می‌شود. در ادامه چندتا زا گونه‌های پرندگان و گیاهان موجود در این باغ را نام می‌بریم.

 • انواع طاووس
 • طوطی‌های سبز
 • طاووسک
 • قو
 • مرغ موزخوار
 • درنای تاج‌دار
 • شترمرغ
 • مرغ سقا
 • کاسکو
 • قرقاول چینی
 • کاکاتو آمبرلا
 • پیلا پیلا
 • پنگوئن آفریقایی

این نام‌ها تنها بخش از گونه‌های پرندگان نگهداری‌ شده دراین باغ است. اکثر این پرندگان از آفریقا به باغ آورده شده‌اند.

 
 
 

باغ پرندگان کیش

بخش پرندگان باز در این باغ از محبوبیت بالایی برخوردار است

 

برای شبیه‌سازی محیط زندگی پرندگان، گونه‌های خاصی از درختان نیز در این مجوعه کاشته شده است. درختانی مانند درخت لور، نخل، اوکالیپتوس، بنجامین، بعضی از انواع گل ختمی و ۲۵ نوع کاکتوس.

آدرس و شماره تلفن باغ پرندگان کیش

استان هرمزگان، جزيره كيش، مجموعه تفریحی پارک دلفین ها، باغ پرندگان

شماره تماس: ۴۴۴۵۲۳۷ ۰۷۶۴

ساعات بازدید از باغ پرندگان کیش

ساعت بازدید باغ پرندگان کیش: ۱۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰

ساعت کاری پارک دلفین ها کیش: ۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰

قیمت بلیط باغ پرندگان کیش

قیمت بلیط این باغ برای افراد بالای ۴ سال، ۱۸۲ هزارتومان و برای افراد ۲ تا ۴ سال، نیم‌بها و برای افراد کمتر از ۲ سال رایگان است.

قیمت پارک دلفین کیش ۹۷: ۱۴۰۰۰۰ تومان

قیمت پارک دلفین کیش ۹۸: بین ۱۸۰۰۰۰ تومان تا ۱۶۰۰۰۰ تومان

 

معرفی مجموعه پارک دلفیناریوم

این باغ در واقع بخشی از یک مجموعه بزرگتر به نام پارک دلفیناریوم است. این پارک، اولین پارک دلفین در ایران بود که سال ۱۳۹۰ افتتاح شد. یک مجموعه با مساحت ۱۰۰ هکتار که امکانات متنوعی مانند پارک دلفین، سالن آمفی تئاتر و باغ پرندگان را در خود جای داده است.

در پارک دلفین این مجموعه می‌توانید به تماشای این حیوانات بامزه و دوست‌داشتنی بروید. دلفین‌ها و سایر حیوانات آبی مانند شیر دریایی، گراز دریایی، گربه دریایی و پنگوئن‌ها در این محیط نگهداری‌ می‌شوند.

دلفین‌ها و سایر حیوانات توسط مربی‌ها آموزش می‌بینند تا برای شما نمایش‌های جالب اجرا کنند. حرکاتی بامزه که به شما خوشامد می‌گوید. باید بدانید که این مجموعه بزرگ و مجهز با سرمایه‌گذاری آقای حسین ثابت، مالک مجموعه هتل‌های داریوش، ساخته شد و در سال ۱۳۹۳ مالکیت آن به آقای سید عبدالرضا موسوی منتقل شد.

هتل‌های نزدیک به باغ پرندگان کیش

حالا که این همه از زیبایی‌ها و سرگرمی‌های این باغ گفتیم،‌ وقت آن است چند مکان مناسب برای اقامت معرفی کنیم که د رنزدیکی آن باشند. نزدیک‌ترین هتل به باغ پرندگان کیش،‌هتل سیمرغ است که در شمال مجموعه قرار گرفته است. هتلی ۴ ستاره و مرتب با سوییت‌های تمیز و راحت.

کمی بالاتر که برویم هتل شباویز و هتل پارک مارینا قرار دارند. موقعیت مکانی این هتل‌ها برای دسترسی به این باغ بسیار مناسب بوده و از طرفی دیگر در نزدیکی اسکله مرجان قرار دارند که بسیاری از تفریحات آبی و مناظر طبیعی زییبا را دارا است.

 

باغ پرندگان کیش

فلامینگوهای سفید در این باغ

 

رستوران‌های نزدیک به باغ پرندگان کیش

داخل مجموعه دلفیناریوم سفره‌خانه‌های سنتی قرار دارند؛ اما اگر هوس چیز دیگری به سرتان زده است، اینجا چند پیشنهاد خوب برایتان داریم. در غرب این باغ، هیلا کافه قرار دارد.

این مکان برای کسانی که به دنبال یک فضای مدرن و غذاهای فست فودی هستند، بسیار مناسب است. فاصله این کافه تا مجموعه چندان زیاد نیست و با چند دقیقه پیاده‌روی به آن می‌رسید.

اگر به دنبال تنوع بیشتری هستید، به شما فود هال هشتگ را پیشنهاد می‌دهیم. این مکان،‌ پر است از رستوران‌ها و فست‌ فودهای مختلف که می‌توان برای هر سلیقه‌ای غذایی انتخاب کرد. برای رسیدن به فود هال باید سوار ماشین شوید و در فاصله نسبتاً دوری از مجموعه قرار دارد.

در باغ پرندگان کیش از حدود ۵۷ گونه پرنده نگهداری می‌شود. این پرندگان عموماً از آفریقا به ایران آورده شده‌اند. پرندگانی مانند پیلا پیلا، طاووس و درنای تاج‌دار.

عکس گرفتن در باغ پرندگان کیش آزاد است و ممنوعیتی ندارد.

 

ساعت بازدید باغ پرندگان کیش

در نیمه اول سال از ساعت ۱۸ تا ۲۰ و در نیمه دوم سال از ساعت ۱۶ تا ۱۸ می‌توانید از مجموعه بازدید کنید.

 

قیمت بلیط باغ پرندگان کیش چقدر است؟

بلیط این باغ برای افراد بالای ۴ سال، ۱۸۲ هزار تومان است. با خرید این بلیط  نه تنها از باغ پرندگان کیش؛ بلکه از تمامی بخش‌های پارک دلفیناریوم می‌توانید دیدن کنید.

۵
از ۵
۵ مشارکت کننده

ثبت درخواست

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

جهت اطلاع از بلیط و تورهای لحظه آخری اطلاعات شماره خود را وارد نمایید.

ثبت درخواست

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

جهت رزرو و یا خرید بلیط هواپیما و یا تورهای لحظه آخری شماره همراه خود را وارد کنید با شما تماس میگیریم.

سبد خرید