Change Language

بهترین قیمت پرواز چارتر و سیستمی

021-916 900 83

تور ، بلیط ، ویزا ، وقت سفارت ، پیکاپ ویزا

آژانس هواپیمایی آریا اوج پرواز با 19 سال سابقه درخشان

لوگو آژانس هواپیمایی آریا اوج پرواز

 83 900 021-916

به این صفحه امتیاز دهید

نحوه فریت کردن بار مسافر

چه زمان جهت فریت کردن بار مسافری می بایست اقدام نمود؟

 

چه زمان جهت فریت کردن بار مسافری می بایست اقدام نمود؟

 

در صورت نیاز به فریت بار مسافری از ترمینال بار فرودگاه امام خمینی مسافرین می بایست بنا به وزن و حجم بار خود نسبت به بسته بندی و فرستادن بار خود به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی با در صورت نیاز به فریت بار مسافری از ترمینال بار فرودگاه امام خمینی مسافرین می بایست بنا به وزن و حجم بار خود نسبت به بسته بندی و فرستادن بار خود به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی با گذاشتن زمان جهت فریت کردن بار مسافری وارد عمل شوند. وارد عمل شوند.

هنگامی که مسافرین و مهاجرین تصمیم به فریت بار خود از طریق ترمینال بار فرودگاه امام خمینی می گیرد باید به این نکته توجه داشته باشند که زمان کافی جهت بسته بندی بار ، استعلام قیمت ، هماهنگی با شرکت های بار جهت انتقال بار فرودگاه و انجام امور گمرکی را در کمال آرامش و با گذاشتن زمان جهت فریت کردن بار مسافری انجام دهند ، معمولا این کار می بایست یک هفته قبل از پرواز آن ها انجام گیرد.

پس از آن که تصیم به فریت بار خود گرفتید سعی کنید تمامی این وسایل را در گوشه ای از خانه جمع کرده و معین نمایید قصد ارسال دقیقا چه مقدار بار را از طریق فریت بار مسافری دارید.

 

نحوه فریت کردن بار مسافر

استعلام قیمت جهت فریت بار مسافری از فرودگاه امام خمینی

حال که بار شما جهت فریت بار مشخص شده است با تماس با شرکت های حمل شروع به استعلام قیمت نمایید و توجه داشته باشید که شرکت های هواپیمایی ایرانی مانند هواپیمایی جمهوری اسلامی نسبت به سایر ایرلاین ها دارای قیمت های مناسبی جهت فریت بار می باشند لذا اولویت خود را در صورت ارائه سرویس در مسیر مورد نظر را به این هواپیمایی ها بدهید در غیر این صورت از سایر شرکت های هواپیمایی در حال فعالیت در فرودگاه امام خمینی جهت فریت بار خود به مقصد موردنظرتان باشید.

 

فریت بار مسافری (اضافه بار و خرده بار)

فریت کردن بار

 

در صورتی که شما مسافر هستید و بار زیادی جهت فریت ندارید به طور مثال یک چمدان اضافی مقداری لباس ، چند عدد تابلو و یا فرش جهت سوغات برای دوست و فامیل (و در صورتی که این لوازم لوازمی حساس و یا شکستنی مانند لوازم آشپزخانه نمی باشند) کار شما جهت بسته بندی و ارسال بار به فرودگاه امام خمینی بسیار راحت می باشد در حدود یکی یا دو ساعت بار شما به صورت اصولی بسته بندی می شود و می توانید بار خود را سه الی چهار روز قبل از پرواز جهت فریت بار مسافری به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی ارسال نمایید.

فریت بار لوازم منزل

هنگامی که شما جهت مهاجرت قصد فریت بار لوازم منزل خود را به صورت هوایی دارید می بایست نسبت به حجم و وزن بار خود جهت بسته بندی بار وقت کافی بگذارید لذا در این صورت پس از استعلام قیمت ، حدود یک هفته تا ده روز قبل از پرواز توسط خودتان و یا یک شرکت معتبر بسته بندی اقدام به بسته بندی اصولی بار خود نمایید و ۳ الی ۴ روز قبل از پرواز بار خود را روانه ترمینال بار نمایید.

 

فرید کردن بار

به هنگام فریت بار عجله دشمن شما در حفظ پولتان می باشد

در صورتی که در انجام پروسه فریت بار می خواهید با آرامش و دست برتر پروژه حمل بار خود را انجام نمایید از مدتی قبل کار خود را شروع نمایید و طبق پروژه ذکر شده در کمال آرامش و دقت عمل نمایید.

در حالت دیگر در روزهای آخر پروازتان اقدام نمایید به علت تعلیق وقت نمی توانید بهترین وقت جهت استعلام قیمت و بسته بندی بار را صرف کار خود نمایید لذا این وقت گذاشتن ها آپشن های شما را در انجام این کار بیشتر خواهد کرد و طبعا قدرت انتخاب شما در پیدا کردن پیمانکار مناسب بیشتر خواهد بود لذا با عجله کار نکنید و با صرفه وقت کافی مراحل ذکر شده را طی کنید.

 

 

عبارت فریت بار دائما در حال تکرار میباشد ، در حالیکه بسیاری از مردم میپرسند ” فریت بار چیست ” ؟ در دنیای امروزی حمل و نقل ، کلمه فریت بار به حمل و نقل کلا به صورت های مختلف گفته می شود ، حمل و نقل های درون شهری ، بیرون شهری و یا بین المللی اما در ایران و به صورت عامیانه فریت بار به حمل خرده بار مسافری و یا تجاری به وسیله هواپیما گفته می شود که از مبدا گمرکات مستقر در فرودگاه ها به سایر نقاط دنیا انجام میگیرد. مسافرین می توانند اضافه بار همراه خود را قبل از انجام سفر هوایی به فرودگاه انتقال داده و با هزینه اندک بار خود را به صورت هوایی به مقصد مورد نظر خود ارسال نمایند.

 انواع دیگر حمل خرده بار، در مقایسه با فریت بار چیست؟

جهت حمل خرده بار فریت بار به صورت هوایی به صرفه ترین راه حمل و نقل بین المللی کالا می باشد راه های دیگر حمل خرده بار به صورت بین المللی در ایران به شرح زیر می باشد:

 • فریت بار به صورت زمینی (حمل زمینی خرده بار)

در این روش هیچ شرکتی خرده بار شما را جهت حمل بین المللی به شهر های اروپا ، آمریکا و استرالیا قبول نخواهد کرد به دلایل مختلف حمل و کرایه یک ماشین جهت خرده بار به صرف هیچ کس نمی باشد.

 • فریت بار به صورت ریلی( حمل ریلی خرده بار)

حمل خرده بار به صورت ریلی به مقاصد اروپایی ، آمریکایی و استرالیا و یا سایر مقاصد در حال حاضر از ایران ممکن نبوده و یا در صورت امکان فقط برای مقاصد داخلی می باشد.

 •  فریت بار دریایی ( حمل دریایی خرده بار)

در صورتی که مایل به ارسال ۲۰۰ یا ۳۰۰ کیلو بار باشید حمل بار به صورت دریایی و یا اجاره کانتینر و حمل زمینی آن به بندر به هیچ وجه به صرفه نخواهد بود.

لذا با توجه به مطالب فوق و در نظر گرفتن انواع فریت بار و حمل کالا، فریت بار به صورت هوایی برای خرده بارهایی که از حدود ۴۵ کیلو شروع می شود تا اوزان تناژ به مقاصد مختلف دنیا بهترین روش حمل بار می باشد.

فرق پُست و کُوریر ، در مقایسه با فریت بار چیست ؟

در صورتی که شما مایل به ارسال پاکت و یا نمونه های بسیار کم وزن به مقاصد مختلف دنیا می باشید با در نظر گرفتن گرفتاری های مختلف در امر امور گمرکی در مبدا ، مبلغ بارنامه جهت حمل هوایی و ترخیص این اوراق و یا نمونه ها فریت بار به صرفه نبوده و جایگزین این سرویس جهت ارسال اوراق و نمونه های کوچک با در نظر گرفتن راحتی و سهولت حمل این گونه کالا پست و کوریر می باشد. اما در صورتی که بار شما سنگین تر از اوزان اوراق و نمونه های کوچک باشد دیگر استفاده از پست و شرکت های کوریر برای این اوزان به صرفه نخواهد بود و جایگزین ارزان و قابل دسترس برای همگان برای خرده بار از وزن های ۴۵ کیلوگرم به بالا به مقاصد مختلف در سرتاسر دنیا فریت بار به صورت هوایی می باشد.

فرق پرداخت جریمه اضافه بار در پای کانتر پرواز ، با فریت بار چیست ؟

همانطور که میدانید مسافرین پرواز های هوایی در هنگام مسافرت با محدودیت هایی از طرف شرکت های هواپیمایی جهت حمل بار همراه خود دارند و عموما شرکت های هواپیمایی جهت اضافه بار همراه مسافرین مبالغ هنگفتی را با عنوان جریمه حمل اضافه بار همراه مسافر در نظر می گیرند ، فریت بار با عنوان جایگزین جریمه اضافه بار مسافری جهت حمل خرده بار و اضافه بار مسافری می باشد و مسافر می تواند قبل از انجام پرواز با مراجعه به ترمینال بار فرودگاه بار خود را با مبلغی کمتر از یک سوم جریمه های اضافه بار به مقصد دلخواه خود فریت نمایند.

فریت بار از ترمینال بار فرودگاه امام خمینی

در صورتی که شما قصد مسافرت از فرودگاه امام خمینی را دارید و بار شما از مقدار مجاز اعلام شده از شرکت هواپیمایی بیشتر می باشد ، شما می توانید از سرویس فریت بار از طریق مراجعه به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی استفاده نمایید. پس از بسته بندی اضافه بار خود بارتان را به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی حمل نموده و پس از انجام تشریفات گمرکی در ترمینال بار فرودگاه امام خمینی ( دایره فریت ) با در دست داشتن پته مسافری ( جواز گمرکی) با مراجعه به یکی از شرکت های هواپیمایی نسبت به صدور بارنامه اقدام کرده و رزرو حمل هوایی بار خود را دریافت نمایید ، فریت بار شما معمولا ظرف مدت ۴ تا ۵ روز انجام خواهد شد و گیرنده کالا می تواند با مراجعه به فرودگاه مقصد و با مراجعه به انبار بارهای ورودی با دریافت مدارک بار نسبت به ترخیص و تحویل بار خود اقدام نماید.

 

مدت زمان فریت بار تا رسیدن به مقصد چقدر می باشد؟

 

 

فریت بار همانطور که توضیح داده شد یکی از سریع ترین و ارزانترین راه های ارسال خرده بار از فرودگاهی به فرودگاه دیگر و از شهر یا کشوری به شهر یا کشور دیگر می باشد با این وجود فرستندگان و گیرندگان کالا جهت برنامه ریزی برای دریافت بار خود از فرودگاه و جلوگیری از هزینه های هنگفت انبارداری در فرودگاه مقصد نیاز به دانستن مدت زمان فریت بار، موقعیت بار خود و وقت دقیق رسیدن بار به فرودگاه مقصد را دارد.

زمان رسیدن بارهوایی در پروسه فریت بار به چه مقدار است ؟

به طور معمول مدت زمان فریت بار  بین ۴ تا ۵ روز می باشد البته این مطلب به طول مسیر حمل و تعدا پروازهای شرکت های هواپیمایی از مبدا به مقصد مورد نظر شما نیز مرتبط می باشد . مثلا فرستادن یک قطعه صنعتی در حدود ۴۰ تا ۵۰ کیلو از تهران به امارات متحده عربی با وجود پروازهای زیاد در طول روز ، در ایام هفته ، بین ایران و این کشور به طور معمول در کمتر از ۲۴ ساعت طول می کشد ولی همین بار جهت حمل به فرودگاهی در قاره اروپا و یا آمریکا در حدود ۴ تا ۵ روز طول خواهد کشید.

رزرو کتبی فریت بار و دریافت آن از شرکت های فورواردر

جهت اطمینان وقت رسیدن بارتان درفرودگاه مقصد، حتما بعد از صادر شدن بارنامه  درخواست رزرو کتبی بار را از صادر کننده بارنامه داشته باشید تا جهت دریافت بار و کم شدن هزینه های انبارداری در مقصد آمادگی داشته باشید. رزرو کتبی همچنین دست شما را جهت اعلام شکایت در صورت مفقودی و یا دیر رسیدن بارتان باز نگه میدارد و جزو مدارک محکمه پسند ، در ارسال بار شما ، به حساب می آید.

چگونه از موقعیت بار خود در طول پروسه فریت بار آگاه شوید؟

در صورت نیاز به آگاهی در مورد موقعیت بار خود در پروسه فریت بار و پس از تحویل به شرکت های هواپیمایی می توانید با مراجعه به قسمت بار آن شرکت هواپیمایی و درج شماره بارنامه در سیستم آن شرکت از موقعیت بار خود آگاه شوید شما می توانید با در نظر گرفتن موقعیت بار خود و رزرو کتبی دریافتی از شرکت هواپیمایی از به موقع رسیدن بار خود در مقصد اطمینان حاصل نماید

 

چگونه در هزینه فریت بار صرفه جویی کنیم ؟

 

هزینه فریت بار به صورت هوایی ارزان ترین راه فرستادن خرده بار از یک کشور به کشور دیگر می باشد. در صورتی که راه های دیگر مانند ارسال ریلی ، زمینی ، دریایی جهت حمل خرده بار در کشور ما به صرفه اقتصاری نمی باشد از طرف دیگر ارسال بار از طریق پست یا شرکت های کوریر برای خرده بار که معمولا وزن بالاتری نسبت به مدارک و پاکت های پست دارند بسیار پرهزینه می باشند . ارسال بار از طرق جریمه اضافه بار در پای کانتر پرواز نیز به صرفه نبوده و یکی از گران ترین راه های ارسال بار به صورت هوایی می باشد. لذا همانطورکه گفته شد فریت بار جهت خرده بار مسافری و مهاجری در حمل هوایی بسیار به صرفه می باشد اما در همین راستا جهت فریت بار افراد می توانند با داشتن آگاهی در مورد نحوه انجام کار از نظر اقتصادی به نفع خود کار کرده و هزینه فریت بار را کاهش دهند.

فریت بار به صورت اقتصادی و کم هزینه

پروسه فریت بار از منزل شما شروع می شود ، اولین قدم بسته بندی بار می باشد ، سپس انتقال بار به فرودگاه و پس از آن انجام تشریفات گمرکی ، هرکسی که قصد فریت بار را داشته باشد می بایست قبل از صدور بارنامه این مراحل را طی نماید.در صورتی که تمایل به کم نمودن هزینه فریت بار ، ارسال بار ، خود را دارید می تواند این سه مرحله را شخصا انجام دهید ، یعنی پس از بسته بندی بار خود به طور صحیح ، شخصا بار خود را به فرودگاه انتقال داده و در قسمت فریت فرودگاه در دایره فریت اقدام به درخواست حمل بار خود را گمرک فرودگاه امام خمینی ارائه نمایید و پس از دریافت پته مسافری به یکی از دفاتر مراجعه نموده و بارنامه خودر ا توسط یکی از شرکت های حمل صادر نمایید در این صورت شما در هزینه های یاد شده صرفه جویی به عمل آورده و می توانید بار خود را با کمترین قیمت و با اقتصادی ترین شرایط به مقصد ارسال نمایید ، توجه داشته باشید با وجود حضور شما در فرودگاه کماکان شما مجبور به پرداخت مبالغی جهت خدمات فرودگاهی ارائه شده در قسمت فریت فرودگاه می باشید همچنین پس از ارسال بار شما به مقصد و در هنگام تحویل بار و مدارک در فرودگاه مقصد و یا ترخیص بارتان در گمرک فرودگاه مقصد شما می بایست مبالغی را جهت تحویل و ترخیص بار خود پرداخت نمایید. کماکان تاکید می گردد که فریت بار به صورت هوایی جهت ارسال خرده بار برای مسافرین و مهاجرین با وجود تمامی این هزینه ها ارزان ترین راه برای ارسال خرده بار به نقاط دیگر دنیا می باشد.

فریت بار به صورت واگذاری به پیمانکار حمل

بعضی از افراد مایل هستند در چند روز آخر قبل از مسافرت خود را به سایر کارهای مهم اعم از اداری و یا خانوادگی بپردازند و تمایلی به انجام کارهای اولیه شامل بسته بندی ، حمل به فرودگاه و انجام تشریفات گمرکی و یا صدور بارنامه جهت پایین اوردن هزینه فریت بار خود را ندارند. در این صورت افراد می توانند با در نظر گرفتن هزینه های واگذاری این امور به شرکت های حمل و فراوردی انجام بسته بندی ، حمل به فرودگاه و امور گمرکی را به آن شرکت ها سپرده و عملیات فریت بار را از ۰ تا ۱۰۰ یعنی از تحویل درب منزل و صدور بارنامه هوایی و دریافت رزرو کتبی به شرکت های فعال در این امر بسپارند توجه داشته باشید که در این صورت هزینه های فریت بار شما طبیعتا مبتنی بر درخواست سرویس های بیشتر بالاتر رفته و شما می بایست بابت خدمات ارائه شده مبالغ بیشتری را جهت فریت بار خود پرداخت نمایید.

سایر هزینه های مربوط به فریت بار در مقصد و هنگام تحویل بار

پس از پرداخت هزینه فریت بار در فرودگاه امام خمینی و تحویل بارنامه ، بار شما معمولا ۴ تا ۵ روز دیگر ( بنا بر رزرو کتبی که به شما ارائه شده ) به شهر مقصد می رسد توجه داشته باشید که در مقصد شما می بایست جهت تحویل اصل مدارک بار و مدارک انبار مبالغی را پرداخت نمایید ، انبارداری بار شما در فرودگاه مقصد معمولا تا ۴۸ ساعت مجانی می باشد بعضی از انبار ها در روزهای تعطیل فعال نیستند ولی بابت انبارداری در این روزها کماکان شما را شارژ خواهند کرد. اگر بار شما بیش از ۴۸ ساعت در انبار فرودگاه مقصد بماند می بایست بابت انبار داری طبق وزن و حجم بارتان جریمه پرداخت کنید و همچنین در هنگام ترخیص بارتان از گمرک فرودگاه مقصد در صورت صلاحدید مقامات گمرکی شاید لازم باشد که شما بابت بارتان گمرکی نیز پرداخت نمایید که این بستگی به قوانین کشور مقصد دارد.

انتخاب شما جهت فریت بار، اقتصادی و کم هزینه و یا سپردن کل پروسه بار به پیمانکار

تصمیم جهت پرداخت هزینه فریت بار با خود شما می باشد ، اولا شما هستید که مقدار باری که می خواهید فریت نمایید را مشخص می نماید در پروسه فریت بار کسی باری به بار شما اضافه نخواهد کرد این شما هستید که می توانید با بسته بندی مناسب و یا انتخاب پیمانکار درست در بسته بندی بارتان از پرداخت هزینه های مضاعف به علت بسته بندی نا صحیح  چه در مبدا و هنگام صدور بارنامه و چه در مقصد و هنگام تحویل بار ( به علت آسیب دیدن بارتان در پروسه فریت بار) جلوگیری کنید. در صورتی که مایل به پرداخت هزینه های جانبی نیستید حتما کار خود را خودتان انجام داده و با حمل بارتان به فرودگاه از پرداخت هزینه های جانبی جلوگیری نمایید. جهت پرداخت هزینه فریت بار نیز تحقیقات اولیه را انجام دهید و مشاوره مناسب جهت حمل هوایی بار خود دریافت نمایید لذا همانطور که گفته شد پرداخت کم ویا زیاد جهت فریت بار بسته به نوع سرویسی که شما انتخاب می کنید و مقدار باری که شما قصد ارسال آن به صورت هوایی دارید ، به خود شما بستگی دارد.

 

کارگو شرکت هواپیمایی آسمان:

 

 • تلفن کارگو بار خارجی آسمان

  • تلفن: 02155678064
  • فکس: 02166076427
 • تلفن کارگو بار داخلی آسمان

  • تلفن: 02161106578
  • 02166055004
  • فکس: 02166076427
 • تلفن دفتر مدیر کل و چارتر شرکت بار هواپیمایی آسمان (کارگو آسمان)

  • تلفن: 02166035318
  • فکس: 02166076427

 

کارگو هواپیمایی ایران ایر (IranAir Cargo)

 • تلفن کارگو ایران ایر: 46628856 21 (98+)

 

کارگو هواپیمایی قشم ایر

 • کارگو قشم ایر در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی: 55678455 21 (98+)

 

کارگو هواپیمایی ماهان (جهان ترابر ماهان)

دفتر کارگو ماهان تهران

آدرس: تهران، خروجی بزرگراه جناح به اتوبان کرج، خیابان دوم سازمان آب، پ 22، صندوق پستی 53791/14816
تلفن: 48386108 21 (98+)  و 44630047 21 (98+) 

آدرس ایمیل: info@mahan-cargo.com

دفتر کارگو ماهان در فرودگاه مهرآباد

آدرس: تهران، کیلومتر 4 جاده مخصوص به سمت آزادی، جنب پایگاه قدر سپاه، ترمینال بار شرکت هواپیمایی ماهان
تلفن: 48386117 21 (98+)  و 44653486 21 (98+) و آدرس ایمیل: thrstation@mahan-cargo.com

دفتر کارگو ماهان در فرودگاه امام خمینی

آدرس: فرودگاه امام خمینی (ره)، جنب گمرک حوزه 2، دفتر خدمات بار ماهان
تلفن: 55678215 21 (98+)  و 55678216 و آدرس ایمیل: ikaops@mahan-cargo.com

 

کارگو شرکت‌های هواپیمایی خارجی در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی

 • تلفن کارگو هواپیمایی امارات
  آدرس: تهران، فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تهران، جنب گمرک امام خمینی، ایرلاین کارگو و آژانس منطقه‌ای شماره 17
  تلفن:  55678210 21 (98+)  و 55678211 21 (98+)
          55678299 21 (98+)
  نمابر: 55678332 21 (98+)
 • تلفن کارگو هواپیمایی پگاسوس: 55678125  21 (98+) 
 • تلفن کارگو هواپیمایی ترکیش ایرلاین:  55678310 21 (98+) 
 • تلفن کارگو هواپیمایی چاینا ساوترن ایرلاینز: 55678122 21 (98+)  و 55678123 21 (98+) 
 • تلفن کارگو هواپیمایی قطر ایرویز: 55678368 21 (98+) 
 • تلفن کارگو هواپیمایی لوفت‌هانزا55678118  21 (98+)  تا 55678120  21 (98+)

 

نمایندگی‌ها و دفاتر فروش بار هواپیمایی آسمان (فریت و کارگو)

 

 • تلفن فریت و کارگو فرودگاه مهرآباد: 66076378 21 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو فرودگاه امام خمینی: 55678064 21 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو شیراز (ایستگاه آسمان): 37201731 71 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو آبادان (پارس پرواز): 53266750 61 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو اهواز (پیام کیهان پارس): 34454323 61 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو اهواز (اتصالات راه ابریشم): 34452003 61 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو اردبیل (آذرپارس سبلان): 5931553 921 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو ارومیه (آرش پرواز): 33434242 44 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو اصفهان (تعطیلات آرام): 36736700 31 (98+) تا 36736705 31 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو ایلام (نمایندگی آسمان): 32244542 84 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو ایلام (آژانس الغدیر): 32247143 84 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو بندرعباس (ضرغام بار جنوب): 33611035 76 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو بندرعباس (دهکده بار خلیج فارس): 33555995 76 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو بجنورد (ایران گشت): 32311730 58 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو بوشهر (چاپار مهر جنوب): 33543064 77 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو تبریز (آژانس کالجار): 34470445 41 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو چابهار (شرکت رنگین کمان): 35313445 54 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو دزفول (گلگشت بهارستان): 42232100 61 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو رامسر (نمایندگی آسمان): 55231697 11 (98+) و 55231698 11 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو رشت (نمایندگی آسمان): 33759594 13 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو رشت (آژانس آذرپارس): 33738084 13 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو زاهدان (خاطرات): 33228877 54 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو زاهدان (آژانس بارآسا مهر نگین): 33212260 54 (98+) و 33212261 54 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو زاهدان (سریر ماهان کیش): 33213733 54  (98+)
 • تلفن فریت و کارگو سنندج (کیا پرواز): 33244402 87 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو سنندج ( ساینا پرواز): 33245891 87 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو عسلویه (پرواز ساحل): 37263118 77 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو عسلویه (همراه پرواز پارس): 37263113 77 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو کیش (بانی مهرگان): 7698810 917  (98+) و 44432915  76 (98+) و 44432916  76 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو گرگان (آسمان کیان ترابر): 32532170 17 (98+) و 32532171 17 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو مشهد (پیام کیهان طوس): 33400300 51 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو مشهد (آژانس سپیدبال): 38461001 51  (98+)
 • تلفن فریت و کارگو نوشهر (نمایندگی آسمان): 52325619 11 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو یاسوج (نمایندگی آسمان): 9074964 917 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو یزد (شهاب سیر): 37302230 35 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو یزد (آژانس یسنا): 37206468 35 (98+)
 • تلفن فریت و کارگو کرج (آژانس آریا اوج پرواز): 2632255012(98+)

 

نکات بسیار مهم در حمل و نقل هوایی بار

 

 1. حداقل 2 هفته زودتر برای ارسال بار اقدام نمایید.
 2. جزئیات هزینه‌ها را جویا شوید تا دچار ضرر و زیان مالی نشوید.
 3. براساس نوع کالا هزینه‌های احتمالی گمرک و همچنین قوانین و مقررات گمرکی را در نظر داشته باشید.
 4. در سفرهای خارجی یا ارسال بار بین‌المللی قوانین کشور مبدا و مقصد را جویا شوید.
 5. شما مجبور به استفاده از خدمات فریت و کارگو همان شرکتی که قصد پرواز با آنرا دارید؛ نیستید!
 6. معمولا شرکت‌های معتبر دارای وب‌سایتی هستند که شما قبل از سفر امکان اطلاع از هزینه‌ها، مدت زمان و حتی پیگیری مرسوله خود را نیز دارید.
 7. بهتر است از کارگو شرکت‌های هواپیمایی یا نمایندگان آنها به ویژه دفاتر مستقر در فرودگاه‌ها استفاده نمایید تا موجب تاخیر در دریافت کالا یا مشکلات ... عدم مجوز و ... نشوید.
 8. امکان دارد که شرکت هواپیمایی کپی کارت ملی، پاسپورت یا بلیط به همراه آدرس و تلفن مقصد را از شما درخواست نماید.

 

جریمه اضافه بار در پای کانتر فرودگاه

در زمان سفر با هواپیما اگر میزان بار همراه شما از وزن بار مجاز که روی بلیط هواپیمای شما نوشته شده است بیشتر باشد؛ برای حمل بار اضافه شما جریمه‌ای در نظر گرفته می‌شود که به آن "جریمه اضافه بار" گفته می‌شود. وزن بار مجاز بر اساس نوع بلیط، کلاس پرواز و شرکت‌های هواپیمایی کاملا متقاوت می‌باشد.

 

بهترین روش برای حمل اضافه بار در پرواز با هواپیما چیست؟

بهترین راه حل حمل بار اضافه، ارسال آن از طریق فریت و آن هم چند روز قبل از سفر است (حداقل 5 روز زودتر)؛ در این صورت در زمان رسیدن به فرودگاه مقصد و مراجعه به شرکت حامل آن، می تواید آنرا با خود ببرید.

تذکر؛ پیشنهاد می‌گردد 2 هفته زودتر با شرکت کارگو یا فریت مد نظر خود تماس بگیرید و بر اساس بسته، کالا یا بار خود، مدت زمان، هزینه کارگو یا فریت (بارنامه) و همچنین هزینه‌های جانبی مثل بسته‌بندی، انبارداری یا حتی هزینه‌های گمرک در سفرهای خارجی را هم جویا شوید.

قبل از پرواز هم می‌توانید، به ترمینال بار فرودگاه مراجعه کنید و بار خود را با مبلغی بسیار کمتر (حدود یک سوم جریمه اضافه بار) فریت کنید اما آگاه باشید که فرایند دریافت بار شما ممکن است دست کم 4 تا 5 روز طول بکشد و برای دریافت آن مجبورید با در دست داشتن سند محموله بار و در موارد سفر بین‌المللی؛ تشریفات گمرکی را نیز طی کنید.

 

کارگو (Cargo) چیست؟

واژه انگلیسی "Cargo" به معنی "محموله" و "بار" است و معمولا به حمل و نقل کالاهای تجاری برای صادرات و واردات از طریق خطوط و شرکت‌های هوایی، کارگو گفته می‌شود.

 

فریت بار (Freight) چیست؟

واژه انگلیسی "Freight" به معنی "حمل بار" است و به منظور حمل و نقل، جابجایی و ارسال بار استفاده می‌شود و "عملیات حمل و نقل کالا" را "فریت" می‌گویند اما در ایران بیشتر به صورت عامیانه و اشتباه به ارسال و حمل و نقل هوایی خرده بار تجاری یا شخصی (اضافه بار مسافر هواپیما) که از طریق شرکت‌های هواپیمایی یا خدمات فریت در فرودگاه انجام می‌گردد، "فریت بار" گفته می‌شود.

وزن فریت بار چقدر می‌تواند باشد؟

وزن کالا یا باری که برای ارسال هوایی مقرون به صرفه باشد از حدود 45 کیلوگرم تا محموله‌هایی با وزن‌های چند تن محسوب می‌شود و معمولا این شرکت‌ها براساس وزن و حجم نرخ‌های متقاوتی ارائه می‌کنند، با این حال در اغلب موارد رده‌بندی وزن‌ها در شرکت‌های کارگو و فریت ایرانی به صورت زیر است:

 • تا وزن ۴۵ کیلوگرم
 • ۴۵ تا ۱۰۰ کیلوگرم
 • ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم
 • بیشتر از ۳۰۰ کیلوگرم

 

تفاوت فریت بار و کارگو چیست؟

 1. هواپیمای باربری یا مسافربری: معمولا برای کارگو از هواپیماهای ویژه باربری (هواپیمای کارگو) استفاده می‌شود و برای حمل خرده بار در فریت از هواپیماهای تجاری و مسافربری که همزمان بار را جابجا می‌کنند استفاده می‌شود.
 2. ماهیت تجاری: خدمات کارگو اصولا ماهیت تجاری و صادرات دارند ولی در فریت، بار اضافی مسافر مطرح می‌باشد.
 3. وزن و حجم کالا: خدمات کارگو بیشتر برای محصولاتی با حجم بیشتر و کالاهای سنگین‌تر استفاده می‌شود.

 

انواع روش‌های حمل و نقل (فریت)

 1. فریت هوایی (حمل و نقل هوایی بار - Air Freight)
 2. فریت دریایی (حمل و نقل دریایی بار - Sea Freight)
 3. فریت ریلی (حمل و نقل ریلی بار - Rail Freight)
 4. فریت زمینی (حمل و نقل زمینی بار - Land Freight)

 

چرا باید برای حمل و نقل بین‌المللی خرده بار از فریت بار استفاده کنیم؟

 • هزینه کمتر نسبت به جریمه اضافه بار همراه مسافر
 • حمل و نقل حرفه‌ای و احتمال کاهش ضرر و زیان ناشی از خسارت در زمان حمل
۵
از ۵
۶ مشارکت کننده

ثبت درخواست

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

جهت اطلاع از بلیط و تورهای لحظه آخری اطلاعات شماره خود را وارد نمایید.

ثبت درخواست

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

جهت رزرو و یا خرید بلیط هواپیما و یا تورهای لحظه آخری شماره همراه خود را وارد کنید با شما تماس میگیریم.

سبد خرید