Change Language
لوگو آژانس هواپیمایی آریا اوج پرواز
021-916 900 83
آژانس هواپیمایی آریا اوج پرواز  با 19 سال سابقه درخشان 83 900 021-916


چارتر کننده و مجری مستقیم

استانبول ، آنتالیا ، دبی ، تایلند و گرجستان
اخذ ویزای توریستی ، پیکاپ ویزا کانادا
رزرو بلیط و هتل سفارت
..رضایت شما مسافر گرامی بهترین سرمایه ماست
لوگو آژانس هواپیمایی آریا اوج پرواز

به این صفحه امتیاز دهید

شماره تلفن های ضروری ترکیه ، تلفن های اضطراری در سفر به ترکیه

 

 

اگر قصد سفر به ترکیه را دارید، بهتر است پیش از سفر به ترکیه اطلاعات لازم را کسب کنید تا لذت و کیفیت سفر را تضمین کرده باشید. پیش از این در صفحه "راهنمای کامل سفر به ترکیه" از اطلاعات و دانستنی‌های لازم و بایدها و نبایدهای سفر به این کشور دیدنی و زیبا صحبت کردیم. در طول سفر به ترکیه در هنگام گشت و گذار در مکان‌های دیدنی و گردشگری ترکیه، استانبول، کوش آداسی، آنکارا و ... حتما اوقاتی خوش و به یاد ماندنی را سپری خواهید کرد.

 


با این که امنیت در این کشور بالاست و گردشگران در همه شهرهای توریستی ترکیه احساس راحتی و امنیت دارند اما بهتر است پیش از سفر و خرید تور ترکیه با چند شماره اضطراری و ضروری این سرزمین رویایی آشنا شوید، مخصوصا اگر با کودک خردسال خود به این کشور می‌روید پیش از سفر حتما دو، سه شماره ضروری را یادداشت کرده و داخل جیب فرزند خود بگذارید و به او آموزش دهید تا در صورت بروز هرگونه مشکل و یا گم شدن، با شماره تلفن‌های ضروری یادداشت شده تماس بگیرد.
اولین چیزی که باید بدانید این است که تمام این شماره‌های سه رقمی رایگان هستند و 112 برای تمام تماس‌های اضطراری سرویس ارائه می‌دهد. هنگامی که 112 (اورژانس) را شماره گیری می‌کنید، به خدمات مناسب مانند 155 (پلیس) و 110 (آتش نشانی) هدایت می‌شوید. همچنین این خط به زبان‌های خارجی مانند انگلیسی، روسی، آلمانی و عربی خدمات ارائه می‌دهد. تنها کاری که باید انجام بدهید این است که خدمات را به یکی از این زبان‌ها درخواست کنید و بلافاصله به بخش مربوطه هدایت شوید. با این حال، دانستن شماره تلفن‌های کمکی دیگر نیز ضروری است. در ادامه لیستی از شماره تلفن‌های اضطراری ترکیه آمده است.

 

شماره تلفن های ضروری ترکیه ، تلفن های اضطراری در سفر به ترکیه

 

شماره تلفن های ضروری ترکیه

 

نسل جدید مرکز تماس ترکیه

در بسیاری از استان‌های ترکیه اگر نیاز به تماس با پلیس، پلیس نظامی، آتش نشانی، آمبولانس، بهداشت، مدیریت بلایای طبیعی و اضطراری، اداره آتش سوزی جنگل و پلیس ساحلی داشتید می‌توانید با شماره 112 تماس بگیرید و درخواست خود را ارائه دهید. برای استان‌هایی که هنوز در این سیستم قرار نگرفته‌اند یا سایر بخش‌هایی که بخشی از این سیستم نیستند، شماره آنها در لیست‌های زیر بیان می‌شود.

پلیس و نیروی انتظامی کشور ترکیه

گارد ساحلی: 151
پلیس راهنمایی و رانندگی: 154
خط کمک پلیس: 155
خط کمک پلیس نظامی: 156
گارد ساحلی: 158
راهنمای راه‌ها و خیابان‌ها: 159
در هر موقعیتی که جان یا مال شما تهدید می‌شود، باید با پلیس یا پلیس نظامی تماس بگیرید اما برای حوادث رانندگی و جاده‌ای باید با پلیس راهنمایی و رانندگی تماس بگیرید. برای موارد اضطراری که ممکن است در بزرگراه‌ها یا جاده‌های شهر با آن‌ها مواجه شوید باید با راهنمای جاده‌ها و خیابان‌ها تماس گرفته و برای ایمنی دریا یا سواحل، به گارد ساحلی زنگ بزنید.

 

شماره تلفن آتش نشانی در ترکیه

 

شماره تلفن آتش نشانی در ترکیه

آتش نشانان: 110 اداره آتش سوزی جنگلی: 177 مدیریت بلایای طبیعی و اضطراری (برای بلایای طبیعی): 122برای تمام آتش سوزی‌ها به غیر از آتش سوزی‌های سریع باید فوراً با واحد آتش نشانی تماس بگیرید اما برای آتش سوزی‌های سریع باید با آتش نشانی سریع زنگ بزنید. آخرین مورد برای بلایای طبیعی مانند (زلزله، سیل و طوفان) AFAD است.

شماره تلفن اختلال در توزیع برق، آب و گاز در ترکیه

خرابی‌های رادیو تلویزیون: 125خرابی تلویزیون کابلی: 126خرابی آب: 185خرابی برق: 186اختلالات گاز طبیعی: 187در صورت بروز هر گونه خرابی تلویزیون، اختلال در توزیع آب، اختلال در عملکرد برق و گاز طبیعی می‌توانید با این شماره‌ها تماس بگیرید.

شماره اضطراری کووید

با شروع همه گیری ویروس کرونا، خط تلفن پشتیبانی جدیدی راه اندازی شد. هر فردی که با ویروس کرونا تماس داشته است، علائمی از کرونا در خود می‌بیند یا به ویروس آلوده شده است می‌تواند از این خط یا از خط پشتیبانی اورژانس و آمبولانس، چه شهروند ترکیه و چه اتباع خارجی، پشتیبانی دریافت کند.
خط تلفن کووید – 19: 184
پشتیبانی اورژانس و خط آمبولانس: 112

خدمات شهری و نیروی انتظامی در ترکیه

خط خدمات شهری و نیروی انتظامی: 153
این خط یک خط مشترک بین شهرداری و پاسبانی است. می‌توانید از این خط درخواست خود را برای موضوعاتی مانند محیط زیست، حمل و نقل، فرهنگ، ورزش، خدمات اجتماعی، درخواست ثبت نام و شکایات ارائه کنید. همچنین خدمات حیوانات ولگرد از این خط ارائه می‌شود.

 

شماره تلفن آتش نشانی در ترکیه

 

شماره تلفن کمک یا پشتیبانی اجتماعی در ترکیه

خط مددکاری اجتماعی توسط وزارت خانواده و تامین اجتماعی به منظور کمک به زنان بیوه، افراد معلول و افراد بی‌بضاعت ایجاد شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد غذا، آموزش، بهداشت و پرداخت ماهیانه آن می‌توانید با این خط تماس بگیرید.

خط کمک اجتماعی

خشونت خانگی، آزار و اذیت و حمایت اجتماعی: 144
خط حمایت اجتماعی زنان، کودکان و سالمندان: 183
خط تماس خارجی‌ها: 157
183 برای آزار، خشونت، یا افرادی است که نیاز به حمایت اجتماعی دارند. 157 خطی است که به منظور پشتیبانی از اتباع خارجی (که در ترکیه هستند) ایجاد شده است، خارجی‌ها می‌توانند در موضوعات بسیار متفاوت از فرهنگ گرفته تا مشکلات قاچاق انسان به زبان‌های مختلف مانند ترکی، انگلیسی، عربی، پشتیبانی خدمات دریافت کنند.

شماره تلفن فرآیندهای تشییع جنازه در ترکیه

خط پشتیبانی مراحل تشییع جنازه: 188
این خط یک خط خدمات 24 ساعته است و برای افرادی ایجاد شده است که یکی از بستگانشان فوت کرده و در مراحل تشییع و تدفین نیاز به کمک دارند.

شماره تلفن آتش نشانی در ترکیه

 

شماره تلفن مشاوره برای کودکان و نوجوانان

سرویس 147 به زبان‌های ایتالیایی، آلمانی و فرانسوی در دسترس است. کودکان یا نوجوانانی که می‌خواهند در مورد مشکل خود با کسی صحبت کنند، می‌توانند از این خط تلفنی استفاده کنند. آنها می توانند 24 ساعت شبانه روز با کارشناسان ارتباط برقرار کنند. کسانی که تماس را ترجیح نمی‌دهند می‌توانند از طریق ایمیل یا چت نیز با کارشناسان تماس بگیرند. این سرویس برای رسیدگی به همه نگرانی‌ها، مشکلات یا بحران‌ها باز است.

خط کمک اضطراری والدین

به عنوان یک والدین یا یک فرد نگران، می‌توانید با شماره 0848 35 45 55 و کارشناسان آن تماس بگیرید و مشکل خود را با آنها در میان بگذارید. متخصصان توصیه‌های ارزشمندی در مورد والدین یا در مورد تربیت فرزندان به شما ارائه می‌دهند. اگر فردی متوجه شد که نمی‌تواند مشکلات خود را با فرزندانش حل کند، یا احتمال دارد وضعیت به طور تصاعدی وخیم شود، از خط کمک اضطراری والدین کمک بگیرید. هر فردی می‌تواند از این خط برای فرزندان خود یا هر فرزند دیگری استفاده کند.
همه این خطوطی که در بالا ذکر شد باید در موارد مهم یا اضطراری فراخوانی شوند. لطفا بدون دلیل خطوط اضطراری را اشغال نکنید. سریعاً دلیل تماس خود را بیان کنید و مطمئن شوید که مکان یا آدرس صحیح را برای دیسپچر ارسال کرده‌اید. سعی کنید تا حد امکان به توصیه‌های اعزام کننده عمل کنید.
بیشتر این خطوط به خصوص خطوط مربوط به موارد حیاتی مانند پشتیبانی اضطراری یا پلیس/پلیس نظامی رایگان است، اما رایگان بودن این خطوط به معنای رایگان بودن خطوط دیگر نیست به عنوان مثال: خطوط خدمات شهری، آب، گاز طبیعی و برق پولی هستند. اگر در مورد اجازه اقامت، مسائل ویزا، شناسنامه یا پاسپورت گم شده و غیره سوال دارید در چنین مواردی، برخی از خطوط کمکی وجود دارد که فقط به خارجی‌ها خدمات می دهند.

 

شماره تلفن آتش نشانی در ترکیه

 

شماره تلفن مرکز ارتباطات خارجیان

ممکن است قبلاً نام YIMER و شماره تلفن 157 را شنیده باشید، اگر خطوط کمکی برای خارجیان در ترکیه را در گوگل جستجو کرده باشید. این خط برای تمام خارجی‌ها در زمینه‌هایی مانند حفاظت بین المللی، حفاظت موقت، مراحل روادید، مجوز اقامت، کارت شناسایی گمشده، قاچاق مهاجر و بسیاری موارد دیگر پشتیبانی می‌کند. به مدت 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته خدمت می‌کند. شما این فرصت را دارید که به 6 زبان مختلف کمک بگیرید.

11811: راهنمای ترکیه

11832: راهنمای استانبول ترکیه

11855: راهنمای تلفن ترکیه

11822: راهنمای فارسی‌ زبان شبانه ‌روزی صدا ترکیه

در طول سفر به ترکیه اگر نمی‌توانید به زبان ترکی استانبولی صحبت کنید اصلا نگران نباشید، در هر کجا و در هر زمان می‌توانید از راهنمای فارسی‌ زبان شبانه ‌روزی صدای ترکیه کمک بگیرید. اگر می‌خواهید اتاق رزروی خود را به رسپشنیست هتل بگویید یا اگر می‌خواهید آدرس مد نظر خود را به راننده تاکسی بگویید و یا به دنبال آدرس خاصی هستید و یا هر موقعیت دیگری این تلفن راهنمای فارسی‌زبان همراه شما خواهد بود.


 

شماره تلفن آتش نشانی در ترکیه

 

 

کد تلفن ترکیه

اگر می‌خواهید از ایران با یکی از دوستان خود در ترکیه تماس برقرار کنید، تنها کافی است تا کد 0090 را در ابتدای شماره وی وارد کنید، مثلا اگر شماره مد نظرتان 785222458 است، برای تماس با وی، باید شماره 0090785222458 را وارد کنید.
توجه داشته باشید که برای شماره‌های موبایل یا شهرهای مختلف ترکیه که پیش شماره دارند، نیازی نیست که 0 آن شماره تلفن را وارد نمایید؛ برای مثال اگر شماره موبایل دوست شما 09145558462 است، باید شماره تلفن 00909145558462 را وارد کنید.

 

۵
از ۵
۸ مشارکت کننده

ثبت درخواست

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

جهت اطلاع از بلیط و تورهای لحظه آخری اطلاعات شماره خود را وارد نمایید.

ثبت درخواست

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

جهت رزرو و یا خرید بلیط هواپیما و یا تورهای لحظه آخری شماره همراه خود را وارد کنید با شما تماس میگیریم.

سبد خرید