Change Language

بهترین قیمت پرواز چارتر و سیستمی

021-916 900 83

تور ، بلیط ، ویزا ، وقت سفارت ، پیکاپ ویزا

آژانس هواپیمایی آریا اوج پرواز با 19 سال سابقه درخشان

لوگو آژانس هواپیمایی آریا اوج پرواز

 83 900 021-916

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

شرایط دریافت ویزای کانادا ، مدارک مورد نیاز،
هزینه و سایر نکات مهم که می تواند به شما کمک کند.

​​ویزای کانادا

ما در این صفحه بی نظیرترین مشاوره ویزای کانادا را در اختیار شما قرار می دهیم. یادآور می شویم که اطلاعات این صفحه طبق آخرین آپدیت و قوانین سفارت کانادا در سال 2023 می باشد.

مسافران عزیز ما در این صفحه قصد داریم تا به شما آموزش بدهیم که چگونه می توانم ویزای شینگن بگیرم؟ راحترین کشورها را معرفی کنیم،به شما در مورد اینکه  اخذ ویزای شینگن تضمینی بدون مدرک وجود دارد یا نه مشاوره تخصصی بدهیم و اصلا ویزا شینگن یعنی چه به همراه کلی اطلاعات بروز شده سال

ویزای کانادا را چگونه بگیریم؟ از تکمیل فرم ویزا تا مشاوره و راهنمای چیدمان مدارک و ثبت نام آنلاین و پرداخت آنلاین هزینه و جواب ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا را به
کارشناسان با تجربه ما بسپارید

ویزای کانادا چیست؟

◀️ برای ورود به کشور کانادا باید ویزای کانادا را اخذ کنید. اما ویزای کانادا چیست؟ چگونه می توان آن را اخذ کرد؟

بیشتر کشورهای جهان به افرادی که می خواهند به این کشور وارد شوند، ویزا ارائه می دهند. ویزا در حقیقت برگه اجازه افراد برای ورود به کشور مورد نظر است.

به عنوان مثال اگر بخواهید به کشور آلمان سفر کنید باید ویزای آلمان را از سفارت این کشور دریافت کنید. برای اخذ ویزای کانادا نیز همین قانون برقرار است.

برای اخذ این ویزا باید به سفارت کانادا مراجعه کنید تا موفق به اخذ ویزای این کشور شوید.

اما چگونه ویزا بگیریم؟
در ادامه با ما همراه باشید تا کامل ترین اطلاعات در خصوص 0 تا 100 اخذ ویزای کانادا را در اختیار شما عزیزان بگذاریم.


چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

◀️ اخذ ویزای کانادا تضمینی و فوری یکی از پر درخواست ترین ویزا برای ایران شده است. برای گرفتن ویزا کانادا و اطلاع از مدارک لازم برای ویزا حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

ویزا انواع مختلفی دارد که با توجه به قوانین کشور مقصد اخذ آن کمی متفاوت است. به عنوان مثال اگر قصد سفر به کشور ترکیه را داشته باشید.پای پرواز در فرودگاه ترکیه ویزای این کشور را اخذ خواهید کرد. اما اگر بخواهید به کشورهای اروپایی سفر کنید باید از قبل ویزای این کشور ها را داشته باشید.

پس این که چگونه ویزای یک کشور را اخذ کنید تا حدود زیادی به قوانین سفارت آن کشور بستگی دارد. طبیعی است که تمام این ها به روابط سیاسی و دیپلماتیک کشورها نیز بستگی دارد.

به عنوان مثال، برای سفر به کشور ارمنستان حتی نیاز به اخذ ویزا هم ندارید. اما برای ورود به کانادا باید ویزای این کشور را داشته باشید. این کار در حقیقت به افراد مختلف این امکان را می دهد تا بتوانند به خاک این کشور وارد شوند. اما این که چگونه می توان ویزا را با آریااوج پرواز اخذ کرد سؤالی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد. کافی است تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و از مطالب ما استفاده نمایید.

در ابتدا ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا صفر تا صد را در ایران و تهران می توان انجام داد یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال تا انتها با ما همراه باشید.


انواع ویزای کانادا

◀️ ویزای کانادا در انواع مختلفی به متقاضیان ارائه می شود تا به این ترتیب هر کس با هر هدفی که دارد بتوانید به خاک این کشور وارد شود.

هر ویزایی دارای اعتباری مشخص است و باید دقت داشته باشید تا قبل از این که اعتبار آن به پایان برسد باید خاک کشور کانادا را ترک کنید.
ویزای توریستی، تحصیلی، تجاری، کاری و ... از انواع ویزا هستند که هر یک زیر شاخه هایی دارند. ویزای الحاق به همسر کانادا هم از دیگر ویزاهایی است که برای اخذ آن ها باید اقدام کرد. این ویزا توسط افرادی که همسرشان دارای اقامت دائم و یا شهروندی کانادا می باشد قابل اخذ است.


1) ویزای توریستی کانادا

◀️ یکی از انواع ویزاهای کانادا که می توانید برای اخذ آن اقدام نمایید ویزای توریستی است. ویزای توریستی کانادا به متقاضیان این امکان را می دهد تا بتوانند در کمترین زمان ممکن سفر خود به این کشور دیدنی را آغاز کنند. ویزای توریستی انواع مختلفی را دارد که با توجه به هدفتان می توانید یکی از آن ها را اخذ کنید.

☑️ ویزای توریستی کوتاه مدت:

این نوع ویزا به شما این امکان را می دهد تا به مدت نود روز بتوانید در خاک این کشور اقامت داشته باشید. البته حداکثر اعتبار این ویزا نود روز است اما ممکن است سفارت ویزای شما را با اعتبار کمتری صادر کند. این موضوع به انتخاب سفارت بستگی دارد.

☑️ ویزای توریستی بلند مدت یا مولتی:

این نوع ویزا هم به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به مدت پنج سال به خاک کشور کانادا رفت و آمد داشته باشید. در هر بار ورود به این کشور می توانید شش ماه اقامت داشته باشید. و پس از آن باید خاک این کشور را ترک کنید و پس از آن دوباره می توانید وارد کانادا شوید.

امروزه سفارت تنها ویزای بلند مدت صادر می کند و نمی توان برای ویزای کوتاه مدت اقدام کرد. مدارکی را که ارائه می دهید ضامن ویزا شدن شما خواهند بود. سفارت کانادا این ویزا را به افرادی ارائه می دهد که تنها با هدف گردشگری می خواهند وارد این کشور شوند.


2) ویزای تجاری و کاری کانادا

◀️ ویزای تجاری و کاری با یکدیگر تفاوت هایی دارند. ویزای تجاری بیشتر توسط افرادی قابل اخذ است که قصد سرمایه گذاری و یا ایجاد یک کار را در کشور مقصد دارند. به این ترتیب افراد می توانند ویزای تجاری را اخذ کنند و سفر خود را به کشور مقصد آغاز کنند.

ویزای کار هم برای افرادی است که قصد کار در کشور مقصد را دارند. این افراد می توانند شغلی را بیابند تا بتوانند بر اساس آن ویزای مورد نظر خود را اخذ کنند. این دسته از افراد باید پس از پیدا کردن شغلی معتبر در کانادا، از کارفرمای خویش بخواهند تا بتوانید دعوتنامه ای معتبر داشته باشید.

کارفرما، دعوتنامه ای معتبر را برای شخص ارسال می کند و وی می تواند با ارائه این نامه به همراه دیگر مدارک خود به سفارت؛ ویزای کاری را اخذ کند. با اخذ این ویزا می توان به کشور کانادا سفر کرد و در شغل مدنظر فعالیت را آغاز کرد. این روش برای افرادی که قصد مهاجرت را دارند نیز بسیار اهمیت دارند.


3) ویزای تحصیلی کانادا

◀️ یکی دیگر از راه های که شما می توانید به کشور کانادا سفر کنید، اخذ ویزای تحصیلی در این کشور می باشد. برای اخذ ویزا باید ابتدا شرایط تحصیلی مناسبی برای گرفتن پذیرش داشته باشید.

ابتدا باید تحقیقات لازم در مورد دانشگاهها و کالج هایی که ممکن است برای شرایط تحصیل شما مناسب باشند تحقیق کنید. سپس با مکاتبات و ارسال مستندات مورد نیاز از کالج مورد نظر پذیرش تحصیلی بگیرید.

این پذیرش می تواند همراه با فاند یا بدون فاند باشد. پس از اخذ پذیرش تحصیلی باید مدارک لازم برای درخواست ویزا را آماده کرده و طبق روش هایی که در این صفحه توضیح داده ایم برای درخواست ویزا اقدام کنید.


مدارک لازم برای ویزای کانادا

◀️ در این قسمت سعی می کنیم به صورت کامل مدارکی که برای دریافت ویزا نیاز دارید را توضیح دهیم. این توضیحات به اندازه 1 ساعت مشاوره حضوری یا تلفنی می تواند برای شما مفید و کاربردی باشد.

پس در ادامه به این موارد نوشته شده کاملا دقت کنید:

☑️ اصل پاسپورت با این شرایط که اعتبار کافی برای ویزای 5 ساله را داشته باشد. ارائه پاسپورت های قدیمی دارای لیبل ویزا نیز کمک زیادی به شما خواهد کرد.

☑️ عکس پرسنلی 4.5 * 3.5 با پس زمینه سفید

☑️ داشتن شناسنامه

☑️ تکمیل فرم فردی و خانوادگی برای هر نفر. ما فرم فارسی را در اختیار شما قرار می دهیم تا با سهولت بیشتر فرم را تکمیل کنید.

☑️ اگر با همسرتان سفر می کنید سند ازدواج هم نیاز هست.

☑️ اگر فرزندانتان شما را همراهی می کنند داشتن گواهی اشتغال به تحصیل نیز باید موجود باشد.

☑️ ارائه مدارک مالی مثل: گواهی تمکن مالی به زبان انگلیسی و مهر شعبه بین المللی به همراه پرینت گردش حساب شما که میزان درآمد شما را نشان دهد.(حداکثر اعتبار تمکن و گردش یک ماه خواهد بود).

☑️ داشتن سند ملکی، گواهی سپرده های بلند مدت شما، داشتن اوراق خرید سهام و یا سند اتومبیل نیز باید در پرونده شما برای کمک بیشتر وجود داشته باشد.

☑️ ارائه دعوتنامه معتبر از کانادا. اگر ندارید باید رزرو هتل در کانادا برای مدت اقامتی که در فرم ها و برنامه سفر اعلام می کنید را ارائه کنید.

☑️ اگر فرزند شما با یکی از والدین خود سفر می کند، حتما باید رضایت نامه محضری از سوی شخصی دیگری از والدین که در سفر شما را همراهی نمی کند ارائه شود.

☑️مدارک شغلی کارمندان: این افراد باید گواهی اشتغال بکار معتبر به همراه حکم کارگزینی و فیش حقوقی دوماه آخر به همراه سابقه حداقل 3 ماه آخر را ارائه کند.

☑️ مدارک شغلی کارفرمایان: ارائه مدارک شرکت شامل آگهی تاسیس، آگهی تغییرات، روزنامه های رسمی ، واریزی لیست بیمه کارکنان دوماه آخر به همراه فیش واریزی مالیات شرکت.

☑️ مدارک شغلی مشاغل آزاد: این افراد چون بسته به نوع شغلشان مدارک مورد نیاز فرق می کند بهتر است به صورت حضوری و یا تلفنی از مشاوران ما کمک گرفته تا بر اساس شغلی که دارند بتوانیم راهنمایی کنیم.

ارائه برنامه سفر برای مدت زمان سفر به همراه رزرو بلیط هواپیما به تاریخ رفت و برگشت شما


هزینه ویزای کانادا چقدر است؟

◀️ همان طور که می دانید کانادا در ایران سفارت خانه ندارد و بیشترین هزینه شما برای انگشت نگاری خواهد بود. زیرا باید به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید تا بتوانید این مرحله را پشت سر بگذارید. این ها هزینه های جانبی اخذ ویزا کانادا هستند که در همین دسته قرار می گیرد.

اما برای این که بخواهید سفر خود به کشور کانادا آغاز کنید، باید هزینه هایی را بپردازد که عبارتند از:


◀️ پس فردی که بین 14 تا 80 سن دارد باید هزینه ای بالغ بر 185 و پنج دلار کانادا را پرداخت کند. به این ترتیب شخص می تواند درخواست خود برای اخذ ویزا را به سفارت ارائه دهد و پس از آن سفر خود را به این کشور زیبا و دیدنی آغاز نماید.


مراحل اخذ ویزای کانادا

◀️ برای اخذ ویزای کانادا کافی است تا با مشاورین مجرب آریا اوج پرواز تماس حاصل نمایید. مشاورین ما در خدمت شما هستند تا در کمترین زمان ممکن به آنچه می خواهید برسید.

با اخذ ویزای کانادا می توانید به این کشور زیبا و دیدنی سفر کنید و از جاذبه های بی نظیر آن لذت ببرید.

1- برای اخذ ویزای کانادا اولین گامی که باید بردارید، اخذ وقت سفارت کانادا است. با اخذ وقت می توانید در کمترین زمان ممکن به این مرکز مراجعه نمایید. وقت سفارت به شما این امکان را می دهد تا بتوانید در کمترین زمان ممکن ویزای کشور مقصد را اخذ کنید.

2- پس از آن باید برای انگشتنگاری اقدام کنید. وقت سفارت به شما این امکان را می دهد تا در تاریخ و ساعتی مشخص برای اخذ ویزای این کشور به سفارت مراجعه کنید. شما در تاریخ و ساعت مشخص شده باید با کلیه مدارک خود به سفارت مراجعه کنید. کلیه مراحل انگشت نگاری و بیومتریک را نیز پشت سر بگذارید.

3- پس از این مرحله می توانید منتظر پاسخ سفارت بمانید. سفارت بین پانزده تا سی روز به شما پاسخ خواهد داد. البته در برخی موارد مدت زمان پاسخ دهی بیش از این هم بوده است. اما به هر حال مدت زمانی طول می کشد تا این پاسخ از طرف سفارت به متقاضیان ارسال شود.

4- پس از این که پاسخ سفارت را دریافت کردید، در صورتی که این پاسخ مثبت بود باید به سفارت مراجعه کنید. خب هزینه مراجعه مجدد به سفر برابر با هزینه رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما به مقصد آنکارا است. سرویس پیکاپ پاسپورت به متقاضیان این امکان را می دهد تا بدون مراجعه حضوری متقاضیان ویزای این کشور را اخذ کنند.


بهترین کشور برای انگشتنگاری کانادا کدام است؟

◀️ اگر ما را از ابتدا همراهی کرده باشید ممکن است به دنبال پاسخ به سوال ابتدای مقاله باشید. سوال این بود که آیا از تهران می توان همه صفر تا صد ویزای کانادا را انجام داد؟ درجواب به این پاسخ باید بگوییم که خیر.

برای انگشت نگاری سفارت کانادا باید به یکی از کشورهای: ترکیه - امارات - ارمنستان - آذربایجان - گرجستان - قطر و یا هر کشوری که نمایندگی شرکت وک در آن وجود دارد اقدام کرد. هموطنان ما برای دسترسی بهتر و علاقه به بازدید از شهرهای زیبای ترکیه ترجیه به انجام امور ویزا از این کشور می نمایند.

علت بعدی که ممکن است به این امر بیشتر کمک این است که شما از هر کشوری که انگشتنگاری کنید. برای پیکاپ ویزای کانادا باید آنکارا را انتخاب کنید. زیرا صدرور همه ویزاها برای شهروندان ایرانی از این شهر انجام می شود.

اگر هزینه های انگشتنگاری برای شما اهمیت دارد می توانید برنامه سفر خود را به صورت یک روزه در نظر بگیرید و با گرفتن وقت سفارت کانادا از قبل همان روز کارهای مربوط به سفارت را انجام داده و به ایران برگردید.


مدت زمان صدور ویزای کانادا

◀️ شاید برای شما مدت زمان صدور ویزای کانادا سوال مهمی باشد که بتوانید برنامه ریزی خوبی برای سفر خود داشته باشید. معمولا از زمان صدور ویزا تا درج لیبل در پاسپورت حدودا دو ماه زمان می برد.

توجه کنید که شما ابتدا باید مدارک خود را کامل کنید و اقدام به ترجمه مدارک خود کنید. پس حتما مطمئن باشید که مدارکی را کم و یا زیاد ترجمه نکرده باشید.

☑️ معمولا اگر یک خانواده 3 نفره باشید حدودا یک هفته الی 10 روز در حال عادی زمان لازم است تا پرونده شما با دقت و به صورت آنلاین چیدمان و بازگزاری شود و درخواست شما ثبت شود.

☑️ پس از ثبت درخواست در حالت عادی شما 30 روز زمان دارید تا برای انجام انگشت نگاری به یکی از دفاتر وک در کشور های همسایه مراجعه کنید زیرا این امکان در ایران وجود ندارد.

☑️ پس از انجام انگشت نگاری یک رسید به شما تحویل داده می شود و معمولا 3 الی 4 هفته بعد جواب ویزای شما از طریق اکانت و ایملی که اعلام کرده اید قابل مشاهده می باشد.( توجه کنید این زمان حالت معمول سفارت می باشد اما در موارد دیده شده است که جوابدهی سفارت تا 6 ماه هم به طول انجامیده است.پس نگران نباشید.)

☑️ زمانی که جواب ویزای کانادا مثبت خود را دریافت کردید 30 روز زمان دارید پاسپورت خود را برای درج لیبل ویزا به دفتر وک در آنکارا تحویل دهید و با اینکه از خدمات پیکاپ ویزای کانادا استفاده کنید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

ما در این بخش به صورت کامل مراحل و مدت زمان صدور ویزای کانادا را توضیح دادیم. در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتر داشتید می توانید با کارشناسان ما از طریق راه های ارتباطی در تماس باشید.


شرایط اخذ ویزای کانادا

◀️ کشور کانادا مانند بسیاری از کشورها برای صدور ویزا شرایطی را در نظر گرفته است.اگر قصد سفر به این کشور پهناور را دارید بهتر است ابتدا شرایط خود را با شرایطی که کشور کانادا برای صدور ویزا در نظر گرفته است بسنجید.

در این قسمت اشاره کلی به این موارد خواهیم کرد اما با توجه به متفاوت بودن شرایط هر شخص بهتر است برای مشاوره با کارشناسان آریااوج پرواز تماس بگیرید:

1- ابتدا سعی کنید زمانی اقدام کنید که پاسپورت شما حداقل 3 سال اعتبار داشته باشد. این مورد به این خاطر می باشد که مدت اعتبار ویزای شما تا انقضای پاسپورت شما می باشد. پس بهتر است بیشتر زمان ممکن را در نظر بگیریم.

2- حتما قبل از اقدام برای اخذ ویزای توریستی و مولتی کانادا سابقه سفر خود را بهبود ببخشید. در حال حاضر برای کشور کانادا داشتن سابقه سفر ازجمله سفر به کشورهای اروپایی و داشتن ویزای شینگن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

3- تمکن مالی قوی و تراکنش حساب بانکی شما باید مورد قبول سفارت باشد. پس حتما در نظر داشته باشید که باید تمکن و مانده حساب قابل قبولی داشته باشید که این مبلغ باید با شرایط شغلی شما همخوانی داشته باشد. درغیر اینصورت برای سفارت سوال بوجود می آید که چرا مبلغ دارایی با نوع شغل شما همخوانی ندارد.

4- دعوتنامه معتبر از بستگان میتواند نقطه قوت پرونده شما باشد. اگر شرایط اخذ دعوتنامه از بستگان درجه یک خورد را دارید حتما برای این کار اقدام کنید. شما با این کار سفارت را از هدف سفر خود به کشور کانادا آگاه و مطمئن می سازید.

5- در حال حاضر اگر به صورت خانوادگی اقدام نکنید شانس بالاتری دارد. داشتن وابستگی عاطفی در ایران برای داشتن علت برگشت می تواند به اطمینان بخشیدن به سفارت به شما کمک کند. پس اگر برای شما امکان دارد برای بار اول به صورت خانوادگی و درخواست برای کل اعضای خانواده اقدام نکنید.


فرم آنلاین درخواست ویزای کانادا

◀️ متقاضیان عزیز می توانید در صورت نیاز به خدمات ویزابه صورت تلفنی، حضوری و ارسال درخواست از طریق فرم آنلاین ویزای کانادا اقدام به ثبت درخواست خدمات ویزا کانادا بنمایید. برا یاین کار از طریق واتس آپ درخواست خود را با همکاران ما در هر ساعتی از شبانه روز می توانید ارسال کنید.


پیکاپ پاسپورت یا ویزا چیست و به چه کارمان می آید؟

◀️ سرویس پیکاپ پاسپورت یا ویزا برای زمانی است که شما پاسخ مثبت سفارت را دریافت کرده باشید. به این ترتیب می توانید با عقد یک قرارداد با شخصی حقوقی، نماینده قانونی خود را به سفارت بفرستید. به این ترتیب شما هزینه ای بسیار کمتر از مراجعه حضوری به سفارت را پرداخت خواهید کرد.

ضمن این که هزینه ای اندک می پردازید، در وقت خود نیز صرفه جویی کرده اید. شما می توانید در منزل بمانید و در کمتر از دو هفته ویزای خود را تحویل بگیرید. این سرویس علاوه بر اخذ ویزای کانادا برای اخذ ویزای انگلیس، آمریکا و ... هم کاربرد دارد.

متأسفانه برخی از کشورها مانند کشورهایی که نام بردیم در ایران سفارت خانه ای ندارند به همین جهت برای اخذ ویزای این کشورها باید به کشورهای همسایه سفر کرد. در نتیجه می توان به راحتی با استفاده از این سرویس پاسپورت خود را با ویزای درج شده در آن تحویل بگیرید.


قوانین ورود به کشور کانادا در شرایط فعلی

◀️ پس از بسته شدن مرزهای کشورهای خارجی در سال 2019 بسیاری از کشورها از جمله کانادا روند صدور ویزای خود را تعلیق و مرزهای خود را به روی بسیاری از کشورها بستند. کشور کانادا نیز علاوه بر بستن مرزهای خود برای ایرانیان، دفاتر وک از جمله vac آنکارا را به حالت تعطیل درآورد.

در حال حاضر از آن تاریخ تاکنون بازگشایی مرزهای کانادا چند بار تمدید شده و در آخرین اطلاعیه بازگشایی مرزهای کانادا برای ایرانینان تا تاریخ 15 آبان امکان پذیر خواهد بود.

اما از تاریخ 1 جولای کلیه پرونده های درخواست ویزا مورد بررسی قرار گرفته و دفاتر وک آنکارا از 8 چولای به صورت محدود (دو روز در هفته) شروع به فعالیت می کنند.

از این تاریخ خوشبختانه امکان ثبت درخواست ویزای کانادا و انجام پیکاپ ویزای کانادا فراهم شده است. از تاریخ 12 مرداد نیز برای انگشتنگاری ویزای کانادا می توانید به کشور ترکیه مراجعه کنید.


◀️ همان طور که تا این جا توضیح دادیم هزینه ویزای شینگن را باید بپردازید تا موفق به اخذ ویزا شوید. هزینه ویزای شینگن باید به طور کامل و به صورت نقدی پرداخت شود. این هزینه با توجه به کشوری که شما انتخاب می کنید ممکن است متفاوت باشد، به همین دلیل باید با در نظر گرفتن این موضوع برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید.

🔼به عنوان مثال هزینه ویزای شینگن آلمان برای شما معادل 125 یورو خواهد بود که تنها واریزی سفارت را شامل می شود. این در حالی است که هزینه ویزای شینگن اسپانیا معادل 125 یورو است. این هزینه را باید بپردازید تا بررسی پرونده شما آغاز شود. دقت داشته باشید که هزینه ویزای شینگن در صورت ریجکتی به هیچ عنوان عودت داده نمی شود.

🔼همان طور که مستحضر هستید هزینه ویزای شینگن تنها به واریزی سفارت نیست و شما باید هزینه های دیگری برای اخذ مشاوره، رزرو هتل، رزرو بلیط هواپیما، آماده سازی مدارک و ترجمه مدارک پرداخت کنید. هزینه های اخذ ویزای شینگن با توجه به تمام این هزینه ها باید حساب گردد تا بتوانید برآورد خوبی برای سفر خود داشته باشید.


جواب ویزای کانادا

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا چگونه است؟

◀️ همانطور که گفته شد کانادا یکی از کشورهای مهاجر پذیر است و سالانه هزاران نفر برای تحصیل و یا زندگی به این کشور زیبا مهاجرت می کنند، از آنجایی که ایرانی های بسیاری در این سال ها به کانادا مهاجرت کرده اند و تعداد آنها هر سال بیشتر هم می شود، دولت کانادا قوانین خاصی را در مورد درخواست و نحوه پیگیری برای ایرانی ها اتخاذ کرده و در ده سال اخیر پروسه درخواست شامل سخت گیری های زیادی شده است .

به همین دلیل در صورت نقص مدرک بلافاصله درخواست ریجکت می شود و مانند خیلی از کشورهای اروپایی اعلام نقص مدرک نمی شود از این رو باید در تدوین مدارک و ارائه آن به سفارت مربوطه بسیار دقت کرد.

در گذشته تمامی مراحل درخواست و استعلام ویزا به صورت حضوری انجام می شد ولی با ورود اینترنت به دنیای مدرن امروزی و خانه ها، در حال حاضر پیگیری ویزای به صورت آنلاین نیز امکان پذیر است و این امر باعث شده تا کارها با هزینه بسیار کمتر و در زمان کوتاهی انجام شود، البته بسیاری از افراد ترجیح می دهند هنوز به روش سنتی و حضوری پیگیر جواب شوند.

در صورتی که بخواهید درخواست و پیگیری جواب را آنلاین و از طریق اتصال به اینترنت انجام دهید باید به وب سایت سفارت کانادا مراجعه و در آن ثبت نام کنید و در واقع سایت سفارت کانادا، تنها سایت پیگیری ویزا کانادا می باشد که از طریق آن و با پر کردن فرم درخواست ویزا کانادا، یک حساب شخصی برای شما در این وبسایت باز می شود که باید فرم تقاضای ویزا به همراه مدارکی که درخواست شده را از طریق این حساب برای سفارت کانادا آپلود نمایید.

همچنین برای اخذ وقت سفارت کانادا می توانید از طریق تقویم سفارت این کشور اقدام نمایید. در صورتی که زمان این کارها را ندارید و یا زبان انگلیسی شما در حدی نیست که بتوانید به درستی مراحل را انجام دهید بهتر است که تمامی کارهای درخواست ویزا و پیگیری ویزای کانادا را به یکی از شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، بسپارید و با خیال راحت منتظر دریافت جواب باشید.


◀️ ویزای کانادا به دلیل اینکه به صورت بلند مدت صادر می شود این سوال را بوجود می آورد که: آیا با ویزای کانادا می توانیم کار یا تحصیل کنیم؟ اگر بخواهیم مستقیم به این سوال پاسخ دهیم باید بگوییم خیر. شما برای تحصیل باید ابتدا پذیرش دانشگاه را بگیرید سپس با نامه پذیرش درخواست ویزای تحصیلی دهید.

خوب پس برای تحصیل با این نوع ویزا امکان وجود ندارد. اما برای کار شما مشاغلی که به صورت غیر رسمی باید می توانید انجام دهید اما مشاغلی که نیاز به مراودات قانونی مالی باشد و تابع قوانین کار کانادا باشد امکان پذیر نیست. اما می توانید در صورتی که کارفرمای مناسب پیدا کردید با کمک درخواست نیروی کار کافرما میتوانید درخواست تبدیل ویزا کنید. با تبدیل ویزا اجازه کار پیدا خواهید کرد.


با ویزای کانادا می توانیم کار یا تحصیل کنیم؟

◀️ خوب اگر درخواست ویزا داده اید حتما شنیده اید که سفارت کانادا شرایط را برای متقاضیان قدری تغییر داده است. علت این موضوع غیر عادی بودن شرایط کشورها به دلیل بیماری که در سال 2020 شروع شد و تاکنون که در سال 2021 هستیم ادامه دارد.

در حال حاضر پر تقاضاترین و محبوب ترین دفتر وک برای ایرانیان دفاتر وک در آنکارا و استانبول ترکیه است. اما این دفاتر با شرایط کاری دو روز در هفته فعالیت می کنند. خوب این شرایط طبیعی است که این چنین تاخیری در صدور ویزا بوجود بیاورد. اما در نهایت موارد بسیاری را مشاهده کرده ایم که خیلی کمتر از موعد 270 روزه ای که اعلام کرده است ویزایشان صادر می شود.


علت تاخیر در صدور ویزای کانادا چیست؟

وضعیت ویزای کانادا در سال 2023 چگونه است؟

◀️ خوب با وجود شرایطی که در پارگراف قبل گفتیم اما باز هم کانادا وضعیت خیلی بهتری نسبت به بقیه کشورها دارد. وضعیت ویزا دهی کانادا برای ایرانیان در سال 2022 ادامه دارد که این شرایط در سال 2021 هم بجز مقطعی کوتاه امکان پذیر بود. پس اگر برنامه ریزی برای سال 2023 و سفر به کشور کانادا دارید حتما اقدام کنید.
در نظر داشته باشید که ممکن است روند پرونده شما تا 270 روز به طول بیانجامد. از طرفی مدت زمان اعتبار این ویزا 5 سال می باشد پس نگرانی از بابت اعتبار زمانی آن وجود ندارد. و با بهتر شدون وضعیت بیماری در جهان شما دارای ویزا هستید و وقتتان هدر نرفته و بلافاصله امکان سفر برای شما فراهم خواهد بود.


◀️ بروزرسانی تاریخ 1400/11/11: در حال حاضر هیچگونه محدودیتی برای درخواست ویزای کانادا وجود ندارد، و از اواسط ماه سپتامبر محدودیت های ورود به کشور کانادا با شرایط زدن 2 دوز واکسن مورد تایید این کشور برداشته شده است. همچنین سفارت کانادا طی اطلاعیه ای اعلام کرد که مدت زمان پاسخدهی به جواب درخواست پرونده های شهروندان ایرانی به 50 روز کاهش پیدا کرد.
پس در حال حاضر اگر مدارک کامل دارید و شرایط مناسب برای درخواست ویزا کانادا را دارید حتما اقدام کنید چون فرصت مناسبی می باشد.


جدیدترین اطلاعیه سفارت کانادا در سال 2023

سوالات و پرسشهای متداول ویزای کانادا

◀️ وب سایت آریااوج پرواز به دلیل رابطه نزدیکی که با کاربران خود دارد در کمترین زمان به سوالات کاربران خود پاسخ می دهد. لذا با درج سوالات و نظرات خود در قسمت دیدگاه های این مطلب میتوانید در کمترین زمان کامل ترین پاسخ را دریافت کنید. علاوه بر این با درج تجربیات خود در این قسمت می توانید تجربیاتی را که بدست آرده اید در اختیار دیگر هم وطنان خود بگذارید.

مهم ترین شرایط اخذ ویزای کانادا کدام اند؟

اخذ ویزای کانادا شرایط خاصی را نیاز دارد که باید به این موارد توجه داشته باشید. از مهم ترین شرایطی که برای ویزای کانادا باید داشته باشیم این است که حتما سابقه سفر قابل قبولی داشته باشیم و دلیل هایی را برای برگشت به کشور به سفارت ارائه کنیم.

چگونه با کمترین هزینه ویزا بگیریم؟
اخذ ویزای کانادا نیاز به هزینه های نا متعارف ندارد. کافی است به خوبی تحقیق کنیم و مشاوره های صحیح از دفاتر معتبر بگیریم تا با کمترین هزینه اقدام به اخذ ویزا بنماییم

آیا حتما باید دعوتنامه داشته باشیم؟
فراموش نکنید که ویزای تضمینی وجود ندارد و دعوتنامه نمیتواند به تنهایی جواب ویزای شما را مثبت کند زیرا حتی بدون دعوتنامه هم میتوان ویزای کانادا گرفت. اما اگر دعوتنامه معتبر داشته باشید شانس بیشتری برای مثبت شدن روند پرونده خود دارید.

مدت زمان صدور ویزای کانادا چقدر است؟
اگر می خواهدید بدانید که ویزای کانادا چقدر طول میکشه ، طبق تجربه در صورتی که مدارک شما تکمیل باشد از زمان درخواست و شروع پرونده تا درج ویزا در پاسپورت حدود دو ماه زمان خواهد برد.

چگونه جواب ویزای کانادا را پیگیری کنیم؟
برای پیگیری جواب ویزا باید پس از انجام انگشتنگاری در دفاتر وک، اکانت و یا ایمیل خود را روزانه بررسی کنیم زیرا جواب ویزا فقط از این طریق قابل مشاهده می باشد.

تاثیرگذار ترین مدارک در پرونده کدامند؟
دقت داشته باشید که از بین کلیه مدارک و شرایط درخواست ویزا داشتن سابقه سفر معتبر به همراه مدارک شغلی و دعوتنامه اعتبار بیشتری به پرونده شما داده می شود.

ویزای کانادا بدون مدارک آیا شدنی است؟
اگر قصد دارید برای مدت 5 تا ده سال از سفر به کانادا محروم شوید از مدارک جعلی و ساختگی استفاده کنید. لطفا سفارت کانادا را زیادی ساده در نظر نگیرید زیرا به راحتی مدارک جعلی شما شناسایی شده و علاوه بر ریجکتی و سوخت هزینه 5 الی 10 سال از ورود به کانادا بلاک می شوید.


ثبت درخواست

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

جهت رزرو و یا خرید بلیط هواپیما و یا تورهای لحظه آخری شماره همراه خود را وارد کنید با شما تماس میگیریم.

سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش