• (021) 47623444 (026) 32255012

25 اردیبهشت 1398 - 15:23
آشنایی با ویزای شینگن

آشنایی با ویزای شینگن

آشنایی با ویزای شینگن

روادید یا ویزا

به مدرکی گفته می شود که می تواند به اشخاصی اعطا گردد که درخواست اخذ اجازه از یک کشور برای گذر از خاک آن یا ورود به آن را دارند. معمولاً روادید به صورت برچسب یا مهر بر روی کاغذهای مربوطه در گذرنامه اشخاص، چسبانده یا زده می شود.

ویزای شنگن

« معاهده شنگن» قراردادی است که در سال 1985 میلادی جهت ورود آزاد ساکنین کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا و کاهش مشکلات رفت و آمد آنها از جمله برچیده شدن مرزها و ایستگاههای بازرسی مرزی، در لوکزامبورگ – مرز بین فرانسه و آلمان – به امضای پنج کشور آلمان، فرانسه، هلند، بلژیک و لوکزامبورگ رسید و در سال 1990 میلادی پس از اتحاد آلمان شرقی و غربی، مجددا با امضای آلمان متحد تکمیل گردید.

کشورهای عضو محدوده شنگن عبارتند از 28 کشور :

آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتقال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوونی، چک، ایسلند، مالت و یونان.همچنین لازم به ذکراست در سال 2009 میلادی چهار کشور قبرس ، بلغارستان ، رومانی و سوئیس به طور کامل مفاد این پیمان را قبول کرده اندو رسماً وارد شنگن شده اند .


کشورهای عضو اتحادیه اروپا ( 27 کشور ) را نباید با کشورهای محدوده شنگن ( 28 کشور اشتباه نمود!

کشورهای عضو اتحادیه اروپا شامل ۲۷ کشور یعنی 24 کشور از محدوده شنگن (بجز نروژ و ایسلند) بعلاوه 3 کشور رومانی، انگلستان و ایرلند می باشند، به همین دلیل ویزای ساکنین و اتباع این سه کشور جهت ورود به منطقه شنگن بی اعتبار است و این افراد باید هنگام ورود و خروج از کشورهای محدوده شنگن مورد کنترل مرزی قرار بگیرند .
کشورهای نظیر لیختن اشتاین، کرواسی، صربستان، مقدونیه، اوکراین، مولداوی و آندورا نه عضو اتحادیه اروپا هستند و نه عضو محدوده شنگن پس برای ورود به این کشورها نیاز به ویزای جداگانه دارید و ساکنین و متعاقبا اتباع این کشورها نیز برای ورود به سایر کشورهای اروپایی نیاز به ویزای شنگن دارند .

درباره ویزای شنگن :
این ویزا مخصوص کسانی است که قصد دارند به کشورهای محدوده شنگن وارد شوند و ساکن یا اتباع کشورهایی غیر از کشورهای محدوده شنگن هستند .
البته ساکنین و اتباع کشورهای قاره آمریکا (غیر از چند کشور معدود مثل کلمبیا، پرو، بولیوی و…) و همچنین ساکنین و اتباع قاره استرالیا و کشورهای ژاپن،کره جنوبی و مالزی نیازی به اخذ ویزای شنگن ندارند و می توانندبه مدت حداکثر ۹۰ روز به این کشورها وارد و یا خارج شوند .
یک ویزای شنگن دارای دو تاریخ مشخص است، یکی تاریخ اعتبار ویزا و دیگری تعداد روزهای مجاز ویزا که حداکثر ۹۰ روزه است. اگر تاریخ اعتبار ویزای شما گذشته باشد حتی اگر تعداد روزهای مجاز ویزای شما هنوز باقی مانده باشد، ویزای شنگن شما باطل تلقی می گردد. همچنین تعداد دفعات ورود شما به محدوده شنگن در ویزای شما توسط یک کدمشخص می شود این کد می تواند ۲،۱ یا ارقام بالاتر و یا نامحدود باشد. کد ۱ به معنی یکبار ورود (سینگل) است و یعنی اینکه پس از یکبار ورود و خروجتان از شنگن، ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد. کد ۲ و ارقام بالاتر به معنی آن است که به دفعاتی که در ویزا مشخص شده می توانید به شنگن وارد شوید و پس از استفاده از تعداد دفعات مجاز ورود، ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد. کد نامحدود (مالتیپل) به معنی ورود نامحدود به محدوده شنگن است و شما می توانید در مدت اعتبار ویزا و تعداد روزهای مجاز درون ویزایتان به شنگن وارد و خارج شوید .


انواع ویزای شنگن هم مهم است، ویزای شنگن در ۴ نوع صادر می شود:
ویزای نوع A : ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و میتواند فقط در یکی از فرودگاههای شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشور در خارج از شنگن گردد.
ویزای نوع B : ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و می تواند از شنگن به عنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شنگن برساند.
ویزای نوع C : ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شنگن می شوند.
ویزای نوع D : ویزای بلند مدت است که معمولا تجار و بازرگانان از آن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند.
توجه کنید که اگر بخواهید بیش از 90 روز در محدوده ی شنگن بمانید، دیگر نیازی به ویزای شنگن ندارید بلکه باید درخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشید، در ضمن اگر از 90 روز اقامت خود در محدوده ی شنگن استفاده کنید، باید حتما 3 ماه خارج از شنگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شنگن دریافت کنید. البته در صورت داشتن دلایل ویژه میتوانید برای حداکثر 1 سال هم ویزای شنگن دریافت کنید.
داشتن ویزای شنگن لزوماً به معنی تضمینی جهت ورود به محدوده ی شنگن نیست، یعنی اینکه اگر شما ویزای شنگن خود را از ایتالیا گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شنگن شوید مقامات مرزی شنگن در فرانسه می توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شنگن اخراج کنند.مسافر ورودی به شنگن باید همیشه خود را آماده سوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نماید. برای اخذ ویزای شنگن راههای مختلفی وجود دارد. ساده ترین راه ، اخذ ویزای نوع C میباشد که البته برای اخذ آن پرینت حساب بانکی، پرینت آخرین فیش حقوقی، چک بانکی در وجه آژانس و یا سند ملکی به نام خودتان را از قبل آماده کنید تا ضمانت برگشت تان از سفر باشد. راههای دیگر، دریافت دعوت نامه رسمی جهت بازدید از فامیل، دریافت دعوت نامه از یک شرکت معتبر مبنی بر حضور در یک نمایشگاه بین المللی و ... می باشند.
به تازگی خبرگذاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مرکز معتبر مطالعاتی در سوئیس گزارش داده است که کشور ایران از نظر شانس دریافت ویزا و اجازه ی سفر به کشورهای دنیا (با اجازه ی سفر به 14 کشور دنیا بدون ویزا) در رتبه ی یکی مانده به آخر فهرست شانس دریافت ویزا قرار گرفته است. بر طبق این گزارش رسمی، کشورهای فنلاند، دانمارک و امریکا با اجازه ی سفر به 130 کشور جهان بدون نیاز به ویزا مشترکا اول هستند و کشورهای آلمان، ایرلند و سوئد با اجازه ی سفر به 129 کشورجهان بدون نیاز به ویزا به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.
همچنین کشورهای عراق، سومالی، اتیوپی، کامبوج، برمه، پاکستان و…در فهرست بالای ایران قرار دارند و کشور افغانستان در قعر جدول پس از ایران جای دارد.

مدارک مورد نیاز به هنگام تردد در محدوده شنگن :

توصیه میشود هنگام ورود به هر یک از مبادی ورودی گمرکی شنگن، مدرک زیر در دسترس تان باشد: مدرک سفر، ممهور به ویزای معتبر، مدارک معتبر بیان کننده موضوع و شرایط اقامت شما در محدوده ی کشورهای شنگن (دعوت نامه، رزرو هتل، سکونت نزد اهالی)؛ مدارک معتبر بیانگر اینکه برای منظور و مدت اقامت خود دارای منابع مالی کافی میباشید (پول نقد، چک های مسافرتی، کارتهای اعتباری، تعهد تقبل هزینه ها)
از ورود شما به محدوده ی کشورهای شنگن ممانعت خواهد شد، اگر: فاقد مدرک سفر معتبر باشید؛ فاقد ویزای معتبر باشید؛ قادر به ارائه مدارک اثبات کننده ی منظور و شرایط اقامت تان نباشید؛ قادر به ارائه مدارکی دال بر داشتن منابع مالی کافی مرتبط با مدت و نوع اقامت مورد نظر، نباشید؛ در یک برهه ی زمانی 6 ماهه، 3ماه در خاک کشورهای شنگن سپری نموده باشید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا شنگن (اروپا):

**پاسپورت قدیمی (در صورت وجود)
**اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار و کپی آن
**2قطعه عکس 3 در 4 رنگی تمام رخ با زمینه روشن
**پرینت گردش 3 ماهه آخر حساب بانکی و موجودی بالای 400 میلیون تومان که توسط بانک مهر و امضا شده باشد
**سند ملکی به نام شخص متقاضی و برای خانم های خانه دار کپی سند مالکیت و مدارک شغلی همسر
**لیست پرداخت حق بیمه و یا کارت پرسنلی وزارت خانه و یا سازمان وابسته به ارگان دولتی برای شاغلین. گواهی استغال به کار خطاب به سفارت شامل سمت، تاریخ استخدام، میزان درآمد و زمینه فعالیت شرکت – درصورتی که شرکت خصوصی باشد لیست بیمه که نام مسافر در آن ذکر شده باشد.
**کپی روزنامه رسمی، اساسنامه، جواز کسب، پروانه مطب، کارت نظام پزشکی (درصورت وجود هر کدام از موارد)
**چک رمزدار یا ضمانت نامه ی بانکی

*تمامی مدارک ذکرشده در بالا باید به زبان انگلیسی باشند یا توسط دارالترجمه به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.
*ویزای شنگن یک ماه اعتبار دارد و 15 روز میتوانید در محدوده ی شنگن اقامت کنید.
*اخذ ویزای شنگن بیشتر از 15 روزه برای کسانیکه تا کنون ویزای شنگن دریافت نکرده اند میسر نیست. اما اخذ ویزای بیشتر از 15 روزه برای کسانیکه قبلا حداقل یک ویزا شنگن در پاسپورت خود دارند امکان پذیر خواهد بود.
*در حال حاضر به علت روند آسان تر اخذ ویزا از طریق کشور ایتالیا، ویزا شنگن از این کشور اخذ میشود که شما بعد از ورود به کشور ایتالیا می توانید به هر یک از کشورهای محدوده ی شنگن سفر کنید.البته این موضوع الزامی نیست ولی بهتر است رعایت شود.
*حدودا 40 روز از زمان تکمیل مدارک، زمان برای اخذ ویزا لازم است
*بعد از تکمیل مدارک ویزا، وقت مصاحبه حضوری و انگشت نگاری برای مسافرین تعیین می شود که حضور شخص متقاضی ویزا الزامی است.
*زمانی که وقت سفارت شما تعیین شد، ما توصیه های لازم را برای جلسه مصاحبه و انگشت نگاری در اختیار شما قرار میدهیم. برخورد مسافرین در سفارت به روند اخذ ویزا بسیار کمک خواهد کرد.
*در یک خانواده پدر خانواده می توانند ساپورت کننده اعضای خانواده باشد و ارائه یک سند ملکی به نام پدر خانواده کافی می باشد.
*اخذ ویزا بسته به شرایط و زمان سفر ممکن است در غالب تور (بلیت هواپیما، رزرو هتل، سایر خدمات) انجام شود.
**ضمانت بازگشت مسافرین باید به صورت وجه نقد یا چک تضمین شده ی بانکی و یا ضمانتنامه بانکی در وجه آژانس باشد که در قبال رسید ممهور به مهر آژانس از مسافرین اخذ می شود. این وجه بعد از بازگشت مسافر از محدوده شنگن عودت داده می شود.

قرارداد فروش روادید (ویزا)

1- در صورتیکه ویزا به هر دلیلی همچون تعطیلی سفارت ، تشابه اسمی و یا چهره ای مسافر ، اختلافات سیاسی و غیره دیرتر از موعد مقرر صادر گردد و یا به مسافری ویزا ندهند این دفتر هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت بدیهی است که این دفتر تنها درخواست کننده ویزا از سفارت می باشد نه صادر کننده ویزا.
2- درصورتیکه ویزای شخص یا اشخاصی (حتی از گروه) به هر دلیلی رد(مرفوض) ویا دیرترازموعدمقررتوسط اداره مهاجرت تحویل گردد، هیچگونه مسئولیتی برعهده آژانس نمی باشد و جرایم مربوطه (از جمله سوخت بلیت و نوشو هتل) بر عهده مسافر میباشد و (باقی) مسافرین ملزم به استفاده از خدمات درخواستی می باشند درصورت انصراف ملزم به پرداخت تمام مبلغ خدمات درخواستی(شامل بلیطها، ویزاها ، هتلها وسایرخدمات درخواستی) می باشند.
3- در صورتیکه به هر دلیلی به مسافری ویزا داده نشود و یا دیرتر از موعد مقرر ویزا تحویل داده شود هیچ مبلغی بابت ویزا و یا دعوتنامه به مسافر برگرداننده نخواهد شد و تمامی هزینه های تغییر تاریخ و یا کنسلی بلیت و هتلها بر عهد مسافر می باشد.
4- صدور بلیت و رزور هتل بهتر است بعد از صدور و دریافت ویزا انجام پذیرد ، چراکه هرگونه خسارت احتمالی بر اثر عدم صدور ویزا برعهده مسافر خواهد بود.
5- مسئولیت کنترل و چک کردن درست بودن نام و نام خانوادگی و تاریخ اعتبار و نوع ویزا و اسامی همراهان و محتویات ویزا هنگام دریافت ویزا برعهده مسافر می باشد.
6- هرگونه تغییر قیمت در نرخهای فوق بدلیل نوسانات نرخ ارزی و یا گران شدن نرخ ویزا از جانب سفارت بر عهده مسافر می باشد.
7- چنانچه برای همراه مسافر در گذرنامه نیز ویزا لازم است بصورت کتبی درخواست ویزای همراه نیز ارسال گردد.
8- صاحب پاسپورت در صورت لزوم به حضور در سفارت باید در ایران باشد.
9- کنترل کلیه مدارک مسافر بر عهده آژانس درخواست کننده می باشد.
10- داشتن گذرنامه با حداقل هفت ماه اعتبار بر عهده مسافر است.
11- نشانی و تلفن محل سکونت و محل کار مسافر الزامیست.
12- در ویزای گروهی چین افراد باید با هم ورود و خروج نمایند.
13- برای گرفتن ویزا درخواست کتبی مورد نیاز است.
14- کل هزینه ویزا قبل از اقدام دریافت می گردد.
15- ویزا فقط برای بلیت یا هتل اقدام می گردد.
16- ویزای تجاری فقط در ایام نمایشگاه چین اقدام می گردد.
17- ارسال مدارک و درخواست ویزا به منزله پذیرش تمامی موارد فوق می باشد.

پیکاپ ویزا کانادا، پیکاپ ویزا آمریکا، پیکاپ ویزا انگلستان، وقت سفارت کانادا، وقت سفارت آمریکا، وقت سفارت انگلستان،وقت مصاحبه سفارت کانادا، وقت مصاحبه سفارت انگلستان،وقت مصاحبه سفارت آمریکا،ویزای تضمینی کانادا، ویزای تضمینی آمریکا، ویزای تضمینی انگلیس، ویزای تضمینی انگلستان، ویزای تضمینی ژاپن، ویزای تضمینی شینگن، ویزای تضمینی شنگن، ویزای تضمینی در کرج، ویزای تضمینی اروپا، ویزای تضمینی آلمان، ویزای تضمینی سوئد، ویزای تضمینی سوئیس، ویزای تضمینی هلند، ویزای تضمینی برزیل، ویزای تضمینی اکوادور، ویزای تضمینی بلژیک، ویزای تضمینی دانمارک، ویزای تضمینی لهستان، ویزای تضمینی یونان، ویزای تضمینی آرژانتین، ویزای تضمینی نروژ، ویزای تضمینی تاجیکستان، ویزای تضمینی برزیل، ویزای تضمینی قزاقستان، ویزای تضمینی ارمنستان، ویزای تضمینی گرجستان، ویزای تضمینی باکو، ویزای تضمینی آذربایجان، ویزای تضمینی ترکیه، ویزای تضمینی امارات، ویزای تضمینی کویت، ویزای تضمینی عمان، ویزای تضمینی قطر، ویزای تضمینی ونزوئلا، ویزای تضمینی پرو، ویزای تضمینی بولیوی، ویزای تضمینی کامبیا، ویزای تضمینی سورینام، ویزای تضمینی گویان، ویزای تضمینی شیلی، ویزای تضمینی پاراگوئه، ویزای تضمینی اروگوئه، ویزای تضمینی کاراکاس، ویزای تضمینی لیتوانی، ویزای تضمینی اسپانیا، ویزای تضمینی ایسلند، ویزای تضمینی ایرلند شمالی، ویزای تضمینی اسلواکی، ویزای تضمینی لوکزامبورگ، ویزای تضمینی لیختن اشتاین، ویزای تضمینی صربستان، ویزای تضمینی کره جنوبی، ویزای تضمینی کره شمالی، ویزای تضمینی سنگاپور، ویزای تضمینی مالزی، ویزای تضمینی تایلند، ویزای تضمینی بالی، ویزای تضمینی فیلیپین، ویزای تضمینی کاستاریکا، ویزای تضمینی دومینیکا، ویزای تضمینی هائیتی، ویزای تضمینی نیکاراگوئه، ویزای تضمینی روسیه، ویزای تضمینی بلغارستان،

 ویزای توریستی کانادا، ویزای توریستی آمریکا، ویزای توریستی انگلیس، ویزای توریستی انگلستان، ویزای توریستی ژاپن، ویزای توریستی شینگن، ویزای توریستی شنگن، ویزای توریستی در کرج، ویزای توریستی اروپا، ویزای توریستی آلمان، ویزای توریستی سوئد، ویزای توریستی سوئیس، ویزای توریستی هلند، ویزای توریستی برزیل، ویزای توریستی اکوادور، ویزای توریستی بلژیک، ویزای توریستی دانمارک، ویزای توریستی لهستان، ویزای توریستی یونان، ویزای توریستی آرژانتین، ویزای توریستی نروژ، ویزای توریستی تاجیکستان، ویزای توریستی برزیل، ویزای توریستی قزاقستان، ویزای توریستی ارمنستان، ویزای توریستی گرجستان، ویزای توریستی باکو، ویزای توریستی آذربایجان، ویزای توریستی ترکیه، ویزای توریستی امارات، ویزای توریستی کویت، ویزای توریستی عمان، ویزای توریستی قطر، ویزای توریستی ونزوئلا، ویزای توریستی پرو، ویزای توریستی بولیوی، ویزای توریستی کامبیا، ویزای توریستی سورینام، ویزای توریستی گویان، ویزای توریستی شیلی، ویزای توریستی پاراگوئه، ویزای توریستی اروگوئه، ویزای توریستی کاراکاس، ویزای توریستی لیتوانی، ویزای توریستی اسپانیا، ویزای توریستی ایسلند، ویزای توریستی ایرلند شمالی، ویزای توریستی اسلواکی، ویزای توریستی لوکزامبورگ، ویزای توریستی لیختن اشتاین، ویزای توریستی صربستان، ویزای توریستی کره جنوبی، ویزای توریستی کره شمالی، ویزای توریستی سنگاپور، ویزای توریستی مالزی، ویزای توریستی تایلند، ویزای توریستی بالی، ویزای توریستی فیلیپین، ویزای توریستی کاستاریکا، ویزای توریستی دومینیکا، ویزای توریستی هائیتی، ویزای توریستی نیکاراگوئه، ویزای توریستی روسیه، ویزای توریستی بلغارستان،

ویزای کار کانادا، ویزای کار آمریکا، ویزای کار انگلیس، ویزای کار انگلستان، ویزای کار ژاپن، ویزای کار شینگن، ویزای کار شنگن، ویزای کار در کرج، ویزای کار اروپا، ویزای کار آلمان، ویزای کار سوئد، ویزای کار سوئیس، ویزای کار هلند، ویزای کار برزیل، ویزای کار اکوادور، ویزای کار بلژیک، ویزای کار دانمارک، ویزای کار لهستان، ویزای کار یونان، ویزای کار آرژانتین، ویزای کار نروژ، ویزای کار تاجیکستان، ویزای کار برزیل، ویزای کار قزاقستان، ویزای کار ارمنستان، ویزای کار گرجستان، ویزای کار باکو، ویزای کار آذربایجان، ویزای کار ترکیه، ویزای کار امارات، ویزای کار کویت، ویزای کار عمان، ویزای کار قطر، ویزای کار ونزوئلا، ویزای کار پرو، ویزای کار بولیوی، ویزای کار کامبیا، ویزای کار سورینام، ویزای کار گویان، ویزای کار شیلی، ویزای کار پاراگوئه، ویزای کار اروگوئه، ویزای کار کاراکاس، ویزای کار لیتوانی، ویزای کار اسپانیا، ویزای کار ایسلند، ویزای کار ایرلند شمالی، ویزای کار اسلواکی، ویزای کار لوکزامبورگ، ویزای کار لیختن اشتاین، ویزای کار صربستان، ویزای کار کره جنوبی، ویزای کار کره شمالی، ویزای کار سنگاپور، ویزای کار مالزی، ویزای کار تایلند، ویزای کار بالی، ویزای کار فیلیپین، ویزای کار کاستاریکا، ویزای کار دومینیکا، ویزای کار هائیتی، ویزای کار نیکاراگوئه، ویزای کار روسیه، ویزای کار بلغارستان،

ویزای ازدواج کانادا، ویزای ازدواج آمریکا، ویزای ازدواج انگلیس، ویزای ازدواج انگلستان، ویزای ازدواج ژاپن، ویزای ازدواج شینگن، ویزای ازدواج شنگن، ویزای ازدواج در کرج، ویزای ازدواج اروپا، ویزای ازدواج آلمان، ویزای ازدواج سوئد، ویزای ازدواج سوئیس، ویزای ازدواج هلند، ویزای ازدواج برزیل، ویزای ازدواج اکوادور، ویزای ازدواج بلژیک، ویزای ازدواج دانمارک، ویزای ازدواج لهستان، ویزای ازدواج یونان، ویزای ازدواج آرژانتین، ویزای ازدواج نروژ، ویزای ازدواج تاجیکستان، ویزای ازدواج برزیل، ویزای ازدواج قزاقستان، ویزای ازدواج ارمنستان، ویزای ازدواج گرجستان، ویزای ازدواج باکو، ویزای ازدواج آذربایجان، ویزای ازدواج ترکیه، ویزای ازدواج امارات، ویزای ازدواج کویت، ویزای ازدواج عمان، ویزای ازدواج قطر، ویزای ازدواج ونزوئلا، ویزای ازدواج پرو، ویزای ازدواج بولیوی، ویزای ازدواج کامبیا، ویزای ازدواج سورینام، ویزای ازدواج گویان، ویزای ازدواج شیلی، ویزای ازدواج پاراگوئه، ویزای ازدواج اروگوئه، ویزای ازدواج ازدواجاکاس، ویزای ازدواج لیتوانی، ویزای ازدواج اسپانیا، ویزای ازدواج ایسلند، ویزای ازدواج ایرلند شمالی، ویزای ازدواج اسلواکی، ویزای ازدواج لوکزامبورگ، ویزای ازدواج لیختن اشتاین، ویزای ازدواج صربستان، ویزای ازدواج کره جنوبی، ویزای ازدواج کره شمالی، ویزای ازدواج سنگاپور، ویزای ازدواج مالزی، ویزای ازدواج تایلند، ویزای ازدواج بالی، ویزای ازدواج فیلیپین، ویزای ازدواج کاستاریکا، ویزای ازدواج دومینیکا، ویزای ازدواج هائیتی، ویزای ازدواج نیازدواجاگوئه، ویزای ازدواج روسیه، ویزای ازدواج بلغارستان،

ویزای سرمایه گذاری کانادا، ویزای سرمایه گذاری آمریکا، ویزای سرمایه گذاری انگلیس، ویزای سرمایه گذاری انگلستان، ویزای سرمایه گذاری ژاپن، ویزای سرمایه گذاری شینگن، ویزای سرمایه گذاری شنگن، ویزای سرمایه گذاری در کرج، ویزای سرمایه گذاری اروپا، ویزای سرمایه گذاری آلمان، ویزای سرمایه گذاری سوئد، ویزای سرمایه گذاری سوئیس، ویزای سرمایه گذاری هلند، ویزای سرمایه گذاری برزیل، ویزای سرمایه گذاری اکوادور، ویزای سرمایه گذاری بلژیک، ویزای سرمایه گذاری دانمارک، ویزای سرمایه گذاری لهستان، ویزای سرمایه گذاری یونان، ویزای سرمایه گذاری آرژانتین، ویزای سرمایه گذاری نروژ، ویزای سرمایه گذاری تاجیکستان، ویزای سرمایه گذاری برزیل، ویزای سرمایه گذاری قزاقستان، ویزای سرمایه گذاری ارمنستان، ویزای سرمایه گذاری گرجستان، ویزای سرمایه گذاری باکو، ویزای سرمایه گذاری آذربایجان، ویزای سرمایه گذاری ترکیه، ویزای سرمایه گذاری امارات، ویزای سرمایه گذاری کویت، ویزای سرمایه گذاری عمان، ویزای سرمایه گذاری قطر، ویزای سرمایه گذاری ونزوئلا، ویزای سرمایه گذاری پرو، ویزای سرمایه گذاری بولیوی، ویزای سرمایه گذاری کامبیا، ویزای سرمایه گذاری سورینام، ویزای سرمایه گذاری گویان، ویزای سرمایه گذاری شیلی، ویزای سرمایه گذاری پاراگوئه، ویزای سرمایه گذاری اروگوئه، ویزای سرمایه گذاری سرمایه گذاریاکاس، ویزای سرمایه گذاری لیتوانی، ویزای سرمایه گذاری اسپانیا، ویزای سرمایه گذاری ایسلند، ویزای سرمایه گذاری ایرلند شمالی، ویزای سرمایه گذاری اسلواکی، ویزای سرمایه گذاری لوکزامبورگ، ویزای سرمایه گذاری لیختن اشتاین، ویزای سرمایه گذاری صربستان، ویزای سرمایه گذاری کره جنوبی، ویزای سرمایه گذاری کره شمالی، ویزای سرمایه گذاری سنگاپور، ویزای سرمایه گذاری مالزی، ویزای سرمایه گذاری تایلند، ویزای سرمایه گذاری بالی، ویزای سرمایه گذاری فیلیپین، ویزای سرمایه گذاری کاستاریکا، ویزای سرمایه گذاری دومینیکا، ویزای سرمایه گذاری هائیتی، ویزای سرمایه گذاری نیسرمایه گذاری اگوئه، ویزای سرمایه گذاری روسیه، ویزای سرمایه گذاری بلغارستان،

ویزای مهاجرت کانادا، ویزای مهاجرت آمریکا، ویزای مهاجرت انگلیس، ویزای مهاجرت انگلستان، ویزای مهاجرت ژاپن، ویزای مهاجرت شینگن، ویزای مهاجرت شنگن، ویزای مهاجرت در کرج، ویزای مهاجرت اروپا، ویزای مهاجرت آلمان، ویزای مهاجرت سوئد، ویزای مهاجرت سوئیس، ویزای مهاجرت هلند، ویزای مهاجرت برزیل، ویزای مهاجرت اکوادور، ویزای مهاجرت بلژیک، ویزای مهاجرت دانمارک، ویزای مهاجرت لهستان، ویزای مهاجرت یونان، ویزای مهاجرت آرژانتین، ویزای مهاجرت نروژ، ویزای مهاجرت تاجیکستان، ویزای مهاجرت برزیل، ویزای مهاجرت قزاقستان، ویزای مهاجرت ارمنستان، ویزای مهاجرت گرجستان، ویزای مهاجرت باکو، ویزای مهاجرت آذربایجان، ویزای مهاجرت ترکیه، ویزای مهاجرت امارات، ویزای مهاجرت کویت، ویزای مهاجرت عمان، ویزای مهاجرت قطر، ویزای مهاجرت ونزوئلا، ویزای مهاجرت پرو، ویزای مهاجرت بولیوی، ویزای مهاجرت کامبیا، ویزای مهاجرت سورینام، ویزای مهاجرت گویان، ویزای مهاجرت شیلی، ویزای مهاجرت پاراگوئه، ویزای مهاجرت اروگوئه، ویزای مهاجرت مهاجرت کارااکاس، ویزای مهاجرت لیتوانی، ویزای مهاجرت اسپانیا، ویزای مهاجرت ایسلند، ویزای مهاجرت ایرلند شمالی، ویزای مهاجرت اسلواکی، ویزای مهاجرت لوکزامبورگ، ویزای مهاجرت لیختن اشتاین، ویزای مهاجرت صربستان، ویزای مهاجرت کره جنوبی، ویزای مهاجرت کره شمالی، ویزای مهاجرت سنگاپور، ویزای مهاجرت مالزی، ویزای مهاجرت تایلند، ویزای مهاجرت بالی، ویزای مهاجرت فیلیپین، ویزای مهاجرت کاستاریکا، ویزای مهاجرت دومینیکا، ویزای مهاجرت هائیتی، ویزای مهاجرت نیکاراگوئه، ویزای مهاجرت روسیه، ویزای مهاجرت بلغارستان،

ویزای دانشجویی کانادا، ویزای دانشجویی آمریکا، ویزای دانشجویی انگلیس، ویزای دانشجویی انگلستان، ویزای دانشجویی ژاپن، ویزای دانشجویی شینگن، ویزای دانشجویی شنگن، ویزای دانشجویی در کرج، ویزای دانشجویی اروپا، ویزای دانشجویی آلمان، ویزای دانشجویی سوئد، ویزای دانشجویی سوئیس، ویزای دانشجویی هلند، ویزای دانشجویی برزیل، ویزای دانشجویی اکوادور، ویزای دانشجویی بلژیک، ویزای دانشجویی دانمارک، ویزای دانشجویی لهستان، ویزای دانشجویی یونان، ویزای دانشجویی آرژانتین، ویزای دانشجویی نروژ، ویزای دانشجویی تاجیکستان، ویزای دانشجویی برزیل، ویزای دانشجویی قزاقستان، ویزای دانشجویی ارمنستان، ویزای دانشجویی گرجستان، ویزای دانشجویی باکو، ویزای دانشجویی آذربایجان، ویزای دانشجویی ترکیه، ویزای دانشجویی امارات، ویزای دانشجویی کویت، ویزای دانشجویی عمان، ویزای دانشجویی قطر، ویزای دانشجویی ونزوئلا، ویزای دانشجویی پرو، ویزای دانشجویی بولیوی، ویزای دانشجویی کامبیا، ویزای دانشجویی سورینام، ویزای دانشجویی گویان، ویزای دانشجویی شیلی، ویزای دانشجویی پاراگوئه، ویزای دانشجویی اروگوئه، ویزای دانشجویی دانشجویی کارااکاس، ویزای دانشجویی لیتوانی، ویزای دانشجویی اسپانیا، ویزای دانشجویی ایسلند، ویزای دانشجویی ایرلند شمالی، ویزای دانشجویی اسلواکی، ویزای دانشجویی لوکزامبورگ، ویزای دانشجویی لیختن اشتاین، ویزای دانشجویی صربستان، ویزای دانشجویی کره جنوبی، ویزای دانشجویی کره شمالی، ویزای دانشجویی سنگاپور، ویزای دانشجویی مالزی، ویزای دانشجویی تایلند، ویزای دانشجویی بالی، ویزای دانشجویی فیلیپین، ویزای دانشجویی کاستاریکا، ویزای دانشجویی دومینیکا، ویزای دانشجویی هائیتی، ویزای دانشجویی نیکاراگوئه، ویزای دانشجویی روسیه، ویزای دانشجویی بلغارستان،

ویزای تحصیلی کانادا، ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای تحصیلی انگلیس، ویزای تحصیلی انگلستان، ویزای تحصیلی ژاپن، ویزای تحصیلی شینگن، ویزای تحصیلی شنگن، ویزای تحصیلی در کرج، ویزای تحصیلی اروپا، ویزای تحصیلی آلمان، ویزای تحصیلی سوئد، ویزای تحصیلی سوئیس، ویزای تحصیلی هلند، ویزای تحصیلی برزیل، ویزای تحصیلی اکوادور، ویزای تحصیلی بلژیک، ویزای تحصیلی دانمارک، ویزای تحصیلی لهستان، ویزای تحصیلی یونان، ویزای تحصیلی آرژانتین، ویزای تحصیلی نروژ، ویزای تحصیلی تاجیکستان، ویزای تحصیلی برزیل، ویزای تحصیلی قزاقستان، ویزای تحصیلی ارمنستان، ویزای تحصیلی گرجستان، ویزای تحصیلی باکو، ویزای تحصیلی آذربایجان، ویزای تحصیلی ترکیه، ویزای تحصیلی امارات، ویزای تحصیلی کویت، ویزای تحصیلی عمان، ویزای تحصیلی قطر، ویزای تحصیلی ونزوئلا، ویزای تحصیلی پرو، ویزای تحصیلی بولیوی، ویزای تحصیلی کامبیا، ویزای تحصیلی سورینام، ویزای تحصیلی گویان، ویزای تحصیلی شیلی، ویزای تحصیلی پاراگوئه، ویزای تحصیلی اروگوئه، ویزای تحصیلی تحصیلی کاراکاس، ویزای تحصیلی لیتوانی، ویزای تحصیلی اسپانیا، ویزای تحصیلی ایسلند، ویزای تحصیلی ایرلند شمالی، ویزای تحصیلی اسلواکی، ویزای تحصیلی لوکزامبورگ، ویزای تحصیلی لیختن اشتاین، ویزای تحصیلی صربستان، ویزای تحصیلی کره جنوبی، ویزای تحصیلی کره شمالی، ویزای تحصیلی سنگاپور، ویزای تحصیلی مالزی، ویزای تحصیلی تایلند، ویزای تحصیلی بالی، ویزای تحصیلی فیلیپین، ویزای تحصیلی کاستاریکا، ویزای تحصیلی دومینیکا، ویزای تحصیلی هائیتی، ویزای تحصیلی نیکاراگوئه، ویزای تحصیلی روسیه، ویزای دانشجویی بلغارستان،

ویزای تجاری کانادا، ویزای تجاری آمریکا، ویزای تجاری انگلیس، ویزای تجاری انگلستان، ویزای تجاری ژاپن، ویزای تجاری شینگن، ویزای تجاری شنگن، ویزای تجاری در کرج، ویزای تجاری اروپا، ویزای تجاری آلمان، ویزای تجاری سوئد، ویزای تجاری سوئیس، ویزای تجاری هلند، ویزای تجاری برزیل، ویزای تجاری اکوادور، ویزای تجاری بلژیک، ویزای تجاری دانمارک، ویزای تجاری لهستان، ویزای تجاری یونان، ویزای تجاری آرژانتین، ویزای تجاری نروژ، ویزای تجاری تاجیکستان، ویزای تجاری برزیل، ویزای تجاری قزاقستان، ویزای تجاری ارمنستان، ویزای تجاری گرجستان، ویزای تجاری باکو، ویزای تجاری آذربایجان، ویزای تجاری ترکیه، ویزای تجاری امارات، ویزای تجاری کویت، ویزای تجاری عمان، ویزای تجاری قطر، ویزای تجاری ونزوئلا، ویزای تجاری پرو، ویزای تجاری بولیوی، ویزای تجاری کامبیا، ویزای تجاری سورینام، ویزای تجاری گویان، ویزای تجاری شیلی، ویزای تجاری پاراگوئه، ویزای تجاری اروگوئه، ویزای تجاری تجاری کاراکاس، ویزای تجاری لیتوانی، ویزای تجاری اسپانیا، ویزای تجاری ایسلند، ویزای تجاری ایرلند شمالی، ویزای تجاری اسلواکی، ویزای تجاری لوکزامبورگ، ویزای تجاری لیختن اشتاین، ویزای تجاری صربستان، ویزای تجاری کره جنوبی، ویزای تجاری کره شمالی، ویزای تجاری سنگاپور، ویزای تجاری مالزی، ویزای تجاری تایلند، ویزای تجاری بالی، ویزای تجاری فیلیپین، ویزای تجاری کاستاریکا، ویزای تجاری دومینیکا، ویزای تجاری هائیتی، ویزای تجاری نیکاراگوئه، ویزای تجاری روسیه، ویزای دانشجویی بلغارستان،