• (021) 47623444 (026) 32255012

30 اردیبهشت 1398 - 11:40
راهنمای سفر به برلین ؛ پایتخت تاریخی آلمان

راهنمای سفر به برلین ؛ پایتخت تاریخی آلمان

‌برلین پایتخت و بزرگترین شهر آلمان است. این شهر تاریخی آشفته دارد، اما از طرف دیگر به عنوان یکی از محبوب‌ترین و پر جنب و جوش‌ترین مقاصد گردشگری محسوب می‌شود....

‌برلین پایتخت و بزرگترین شهر آلمان است. این شهر تاریخی آشفته دارد، اما از طرف دیگر به عنوان یکی از محبوب‌ترین و پر جنب و جوش‌ترین مقاصد گردشگری محسوب می‌شود. در ادامه با آریا اوج همراه باشید تا بیشتر با این شهر صنعتی آشنا شویم.

تاریخ و هنر زیادی در این شهر موج می‌زند. شهر برلین  برای  دانشجویان، هنرمندان جوان، نویسندگان، معماران و طراحانی که به این شهر مهاجرت می‌کنند، به مقصد جذابی تبدیل شده است. به این شهر که نگاه کنید، بناهای زیبا، هنر، تاریخ و شب نشینی هایش توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. در واقع برلین شهری کهنه، با قلبی جوان است و یکی از سرگرم‌کننده ترین، جالب‌ترین، متنوع‌ترین و پیشرفته‌ترین شهرهای اروپا به شمار می‌رود. یک نوع حس و تاب حرکت در اینجا وجود دارد که بدون شک آن را دوست خواهید داشت.

وضعیت آب و هوایی

برلین به طور معمول دارای آب و هوای سازگار با الگوی آب و هوایی معمولی است. تابستان‌ها گرم است، اما به ندرت انقدر گرم می‌شود که مشکل آفرین باشد. همچنین تابستان مرطوب‌ترین فصل سال است. زمستان‌ها در این شهر به طور قابل پیش‌بینی سرد است و برف‌ها در طول زمان روی هم انباشته می‌شوند. اما همانند برخی از شهرهای شمالی و شرقی اروپا در میان این نعمت خدادای محصور نمی‌شود. در نهایت اگر می‌خواهید از جمعیت و شلوغی زیاد در طول تابستان دوری کنید، احتمالا پاییز بهترین فصل برای مسافرت به این شهر است.

برلین

برلین

برلین

انواع هزینه‌ها

هزینه اقامت در هاستل

هاستل‌های مرکز شهر برلین دارای جامعه‌ای بزرگ هستند، و برای کسانی که همیشه در سفر هستند یک بهشت محسوب می‌شوند. اتاق‌های اشتراکی معمولا برای هر شب اقامت بین ۱۰ تا ۳۰ یورو هزینه در بر دارند. هزینه‌ اقامت در اتاق‌های خصوصی هم از ۳۵ یورو برای هر شب شروع می‌شود.

برلین

برلین

هزینه‌ی اقامت در هتل

اگر قصد سفر به برلین را داشته باشید از نظر اقامتی احتمالا مشکل خاصی نخواهید داشت. برلین را می‌شود شهر هتل‌ها هم نامید. در این شهر قیمت هتل‌ها معمولا بسیار مناسب و اقتصادی هستند. شما می‌توانید هتل‌های ارزانی را در برلین پیدا کنید که از ۳۵ یورو به ازای هر شب اقامت در یک اتاق دونفره به همراه حمام و یک وعده صبحانه شروع می‌شوند. خبر خوب اینکه، هتل‌های مشهور و صاحب نام قیمت‌شان از حدود ۵۰یورو شروع می‌شود.

برلین

برلین

متوسط قیمت مواد غذایی

در این شهر میانگین هزینه‌ برای هر وعده غذا در رستوران به همراه نوشیدنی بین ۱۳ تا ۲۳ یورو است. اما هزینه میل کردن غذا در برلین می‌تواند مقرون به صرفه‌تر باشد اگر غذاهای محلی را تهیه کنید. تعداد زیادی غرفه‌های سوسیس و sharwma وجود دارد که غذاهایشان را با قیمتی در حدود ۴ یورو به دست مشتری می‌رسانند (سوسیس کاری را امتحان کنید). همچنین اگر سری به جنوب محله‌ی Kreuzburg بزنید، غذاهای ترکی را پیدا خواهید کرد. این نوع غذاها علاوه بر این که خوشمزه هستند، از ارزان‌ترین‌ها در این شهر محسوب می‌شوند.  فست فودهایی همچون مک دونالد هم در بهترین حالت خود معمولا حدود ۶ یورو هزینه در بر دارند. در نهایت اگر علاقمند هستید خودتان آشپزی کنید، می‌توانید مواد غذایی مورد نیاز یک هفته‌تان را با پرداخت ۲۵ تا ۵۰ یورو، بسته به اینکه مصرف‌تان چقدر است و چه موادی را خریداری می‌کنید، تهیه کنید.

برلینغذای آفریقایی در برلین
برلینسوسیس کاری(Currywurst)

هزینه‌ی حمل و نقل

برلین شهری بسیار بزرگ و گسترده است، پس شما احتمالا مجبور خواهید شد از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنید. یک بلیط استاندارد تک سفره در منطقه‌ی AB هزینه‌ی ۱/۷۰ یورویی در بر دارد و قیمت یک بلیط برای یک سفر کوتاه ۱/۶۰ یورو می‌شود. اگر شما بیشتر از ۳ سفر در روز انجام می‌دهید، یک بلیط عبوری یک روزه ارزش خرید بیشتری خواهد داشت.  بلیط یک روزه برای منطقه‌ی  ۶/۰۹-AB  یورو خواهد شد. همچنین می‌توانید یک بلیط ۷ روزه را با پرداخت ۲۹/۵۰ یورو تهیه کنید. به علاوه این که شما می‌توانید این بلیط را در قطارها، اتوبوس‌ها و تراموای هم مورد استفاده قرار دهید. در نهایت می توانید یک دوچرخه را برای یک روز، با پرداخت ۱۵ یورو اجاره کنید که یکی از بهترین راه‌ها برای جابجایی در اطراف این شهر رو به توسعه خواهد بود.

برلین

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه ها

از کارت دانشجویی استفاده کنید

در این شهر دانشجویی، کارت شناسایی شما، در خرید وعده های غذا، هزینه‌ی اقامت و بازدید از موزه ها با مقداری تخفیف به شما کمک خواهد کرد.

از تور جایگزین برلین استفاده کنید

تور جایگزین برلین یک فرصت عالی و رایگان است که مثل ویترینی برای بخش هنری برلین عمل می‌کند و توسط تورهای اروپایی جدید اجرا می‌شود. می توانید ‌آن ها را در نزدیکی Starbucks واقع در Alexanderplatz حدود ساعت ۱۱ صبح پیدا کنید.

از تور پیاده‌روی رایگان اسفاده کنید

تورهای جدید برلین به طور روزانه اجرا می‌شوند. تورهای پیاده‌روی آموزنده اما طولانی که از دروازه‌ی براندنبورگ شروع می‌شود و به مدت 4 ساعت تا اکثر نقاط داغ و مهم شهر ادامه پیدا می کند. شما را به مرکز شهر خواهد برد، همه‌ی مکان های مهم را به شما نشان خواهد داد، مقداری تاریخ یادتان می‌دهد و در نهایت به شما کمک خواهد کرد که جهت یابی‌تان را پیدا کنید. آنها همچنین تورهایی را اطراف نقاط محتلف تاریخی با مضمون کمونیسم، نازی، تاریخ یهود و دیگر موضوعات اجرا خواهند کرد که اگر علاقمند باشید می‌توانید در آنها شرکت کنید.

ناهار فوق‌العاده میل کنید

زمان هایی برای ناهار فوق‌العاده طی هفته در Oranienburgerstr وجود دارد. برای مثال، می‌توانید در رستوران‌های بسیار زیبا یک وعده غذا را با پرداخت 6 یورو میل کنید (یک معاملهِ دو سر برد).

از موزه ها بازدید کنید

از آنجایی که بیشتر تاریخ شهر برلین  دردناک و غیر قابل هضم است، این شهر بسیاری از موزه هایش را به طور رایگان در اختیار عموم گذاشته است تا مردم بیشتری با گذشته های پر دردسر این شهر آشنا شوند. پس از این مزیت استفاده کنید و در یادگیری تا حدی که می توانید غرق شوید.

غذای ارزان میل کنید

شما می توانید استطاعت یک شهر را با توجه به قیمت مواد غذایی آن بسنجید. غذا در برلین قطعا ارزان خواهد بود. نه فقط غذاهای خیابانی(می‌توانید سوسیس کاری را کمتر از ۵ یورو در هرجایی تهیه کنید)، بلکه کباب‌ها، پیتزاها و حتی رستوران‌ها قیمت‌های ارزانی دارند. می‌توانید وعده‌های غذایی زیادی را با کمتر از ۷ یورو تهیه کنید. شدیدا پیشنهاد می‌کنیم که در Mustafas  غذا میل کنید، چرا که یکی از بهترین کباب‌ها را در برلین سرو می‌کنند.

بهترین تفریحات و سرگرمی ها در برلین

برج تلویزیون الکساندر پلاتز و Fernsehturm

مشهورترین میدان شهر برلین شامل یک برج تلویزیونی ۳۶۸ متری به نام Fernsehturm است. شما می‌توانید برای بازدید از مناظر درخشان این شهر از این برج دیدن کنید. این برج از هرجایی از شهر قابل مشاهده است.

نکته‌ها:

 • اگر تمایل دارید بر فراز این برج شام میل کنید، باید از چندماه قبل جا رزرو کنید.
 • از قبل بلیط خودتان را رزرو کنید تا در صف نمانید.

برلین

برلین

برلین

دروازه‌ی براندنبورگ

باقی مانده‌های دروازه‌ی برلین یکی از بهترین‌ و دیدنی ‌ترین نقاط این شهر است. در طول زمانی که برلین تقسیم شده بود. دروازه‌ی براندنبورگ در یک زمین خالی از سکنه واقع در پشت برلین بود و زمانی مشهور شد که پس از فرو ریختن دیوار برلین در ۲۲ دسامبر ۱۹۸۹ بازگشایی شد. این بنا یک سازه‌ی ماسه‌سنگی است که قدمتش به سال ۱۷۹۱ برمی‌گردد و توسط ۱۲ ستون به سبک یونان باستان، مقاوم ایستاده است و در حال حاظر به عنوان محور پاریسر پلاتز عمل می‌کند.

نکته‌ها:

 • اگر در Mitte باشید، به هر طرف که نگاه کنید موارد جالبی را پیدا خواهید کرد، از مقر دولتی گرفته تا کلیساها، تئاترها، ساختمان‌های دانشگاهی، سفارتخانه‌ها و آثار تاریخی در این منطقه به چشم می‌خورند.
 • محبوب‌ترین مکان برای قدم زدن در این ناحیه خیابان Unter den Linden است که دروازه‌ی براندنبورگ را به الکساندر پلاتز متصل می‌کند.
دروازه برندنبرگ در برلیندروازه براندنبرگ در برلین

دروازه براندنبورگ

دروازه براندنبورگ

دروازه براندنبورگ

دروازه براندنبورگبازدید از گالری بخش شرقی

گالری هنری فضای بازی که دارای شاخصه‌های آثار هنری گرافیکی است. بخش شرقی دیوار برلین بزرگترین قسمت آن است که تاکنون باقی مانده است و با آثار هنری و نقاشی‌های گرافیتی مشهور تزئین شده است.

نکته‌ها:

 • یک همبرگر بزرگ  سنتی اما خوش‌مزه در Friedrichschein یک شام خوب محسوب می‌شود.
 • دیوار درست کنار رودخانه‌ی spree  قرار دارد و توریست‌های زیادی برای صرف نوشیدنی و قهوه در اینجا توقف می‌کنند.

بخش شرقی دیوار برلین

بخش شرقی دیوار برلین

بخش شرقی دیوار برلین

بخش شرقی دیوار برلین

نقطه‌ی بازرسی چارلی

مشهورترین بخش تقسیماتی دیوار برلین نقطه‌ی بازرسی چارلی است. این مکان درواقع زمانی که دیوار هنوز سر پا بود، به عنوان گذرگاهی بین دو بخش شرقی و غربی استفاده می‌شد.

نقطه‌ی بازرسی چارلی

نقطه‌ی بازرسی چارلی

نقطه‌ی بازرسی چارلی

توقف در Potsdamer Platz

در دهه‌ی ۱۹۲۰،  Potsdamer Platz شلوغ‌ترین میدان در اروپا محسوب می‌شد، اما این میدان در طول جنگ جهانی دوم نابود و به وسیله‌ی دیوار برلین تقسیم و پس از اتحاد دو آلمان تبدیل به بزرگ ترین ساختمان اروپا شد. این ساختمان نمونه ی ممتازی از برلین جدید با معماری جدید است که از جمله اداره‌ها، هتل‌ها، سینماها، مراکز خرید و مرکز بزرگ کمپانی سونی را در بر می‌گیرد.

نکته‌ها:

 • به بالای بنای civic 1  بروید و از دید پانوراما به به مناظر شگفت‌انگیز نگاه بیاندازید و در مورد تاریخ و گذشته‌ی میدان چه در زمان وجود دیوار و چه پس از آن یاد بگیرید.
مرکز یزرگ کمپانی سونیمرکز بزرگ کمپانی سونی

برلین

 

برلین

تماشای بنای مشهور رایشتاگ

محل نشست پارلمانی آلمان، یکی از تاریخی‌ترین نقاط برلین محسوب می‌شود. این بنا در حال حاضر دارای یک گنبد جدید است و جمعیت زیادی در این شهر را به خود جذب می کند. بنایی که دارای تاریخی غنی است و داستان‌هایی از آلمان قرن ۱۹ را بازتاب می‌دهد.

نکته‌ها:

 • به یاد داشته باشید برای بالا رفتن از گنبد شیشه ای و تماشای مناظر اطراف از قبل نوبت رزرو کنید، همچنین فراموش نکنید گذرنامه‌تان را به همراه داشته باشید.

بنای مشهور رایشتاگ

بنای مشهور رایشتاگ

بنای مشهور رایشتاگ

صرف چند ساعت زمان در موزه‌ی تاریخ آلمان

موزه‌ی تاریخ آلمان هرموردی از دوران ماقبل تاریخ تا به امروزه را پوشش می‌دهد. نمایشگاه‌ها و نشانه‌های زیادی وجود دارند که اطلاعات را به همراه پیش زمینه‌ای خوب ارایه می دهند. تماشای این موزه حدود دو یا سه ساعت از وقت شما را می‌گیرد.

موزه‌ی تاریخ آلمان

برلین

موزه‌ی تاریخ آلمان

موزه‌ی تاریخ آلمان

موزه‌ی تاریخ آلمان

رفتن به Grunewald

اگر دنبال جایی هستید که از فضای شهری فاصله بگیرید، یک محیط گسترده از بزرگترین جنگل برلین مکانی عالی برای این کار به شمار می‌رود. البته بهتر است قبل از این کار وضعیت آب و هوا را خوب بررسی کنید، اما گذشته از این موضوع کارهای زیادی برای انجام دادن در این نقطه وجود دارد.

نکته‌ها:

 • تورهای راهنمایی در این ناحیه وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

بزرگترین جنگل آلمان

بزرگترین جنگل آلمان

بزرگترین جنگل آلمان

گشت و گذار در باغ و وحش و آکواریوم

قدیمی‌ترین باغ وحش آلمان و محبوب‌ترین در سراسر اوپا که اولین بار در سال ۱۸۴۱ افتتاح شد. این مکان علاوه بر حیوانات معمولی و به عبارتی کلاسیک تعدادی از گونه‌های کم یاب و در خطر انقراض را در خود نگه می دارد. در مجموع، این باغ وحش خانه‌ی بیش از ۱۴۰۰۰ گونه است. فضا و محیط این مکان استثنایی و آکواریوم هم به همان اندازه دلفریب است.

باغ وحش در برلین

باغ وحش در برلین

باغ وحش در برلین

آرامشی رویایی در باغ بریتز(Britzer Garten)

این موضوع همیشه زیبا است اگر یک مکان خوش آب و هوا و فضای سبز در میان شلوغی و سازه‌های شهری را بشناسیم. مهم نیست که چه موقع از سال باشد، در هر صورت این باغ همیشه زیبا است. باغ گل رز به طرزی تماشایی می درخشد. همچنین یک زمین آب بازی، باغ وحش حیوانات دست آموز و حتی یک قطار مینیاتوری در این ناحیه وجود دارد که می توانید از آن‌ها لذت ببرید.

باغی در برلین

باغی در برلین

باغی در برلین

باغی در برلین

باغی در برلین

سفری به پارک Treptower

پارک Treptower در بخش شرقی برلین واقع شده است. این مکان تقریبا یک پارک تفریحی قدیمی، و رها شده است که البته می‌توانید از آن بازید کنید. همچنین این پارک مکانی محبوب برای دوچرخه سواری است که یک جزیره‌ی کوچک در نزدیکی آن وجود دارد، جایی که آخر هفته‌ها یک بازار فروش اموال مسروقه در آن برپا می‌شود.

نکته‌ها:

 • یک رودخانه در مجاورت پارک وجود دارد که می توانید برای تفریح کردن بر روی آن یک قایق یا کشتی کروز اجاره کنید.

برلین

برلین

برلین

برلین

برلین

کسب آرامش در پارک Templehof

واقع در بخش جنوبی شهر برلین می‌توانید پارک Templehof را پیدا کنید. این پارک در اصل محل فرودگاهی قدیمی است که به وسیله‌ی خطوط هوایی برلین، زمانی که روس‌ها شهر را محاصره کردند مورد استفاده قرار می‌گرفت. در حال حاضر، این مکان یک پارک بزرگ با تعداد زیادی پلاک و اطلاعات در مورد فرودگاه قدیمی است. اگرچه نمی‌شود گفت که بهترن پارک برلین است، اما حداقل قدم زدن در بخشی از تاریخ لذت خاص خودش را خواهد داشت.

نکته‌ها:

 • این پارک گستره‌ی عظیمی از چمن است که هیچ سایه‌ای در آن وجود ندارد و در طول تابستان بسیار گرم می‌شود.

برلین

برلین

لذت بردن از موسیقی

برلین یکی از مراکز بزرگ موسیقی در سراسر اروپا محسوب می‌شود که بهترین دی جی‌ها، موزیسین‌ها، خواننده ها و گروه‌های موسیقی در آن به اجرا می‌پردازند. از این رو، مهم نیست که به چه سبک موسیقی علاقمند هستید، در هر صورت می توانید از شنیدن موسیقی مورد پسندتان در این شهر لذت ببرید.

برلین

برلین

لذت بردن از حمام آب گرم Liquidrom

اگر دنبال کسب آرامشی به یاد ماندنی به همراه شنیدن موسیقی زیر سقفی قوسی و روشن در یک استخر آب گرم هستید به هیچ وجه این یکی را از دست ندهید. در طول هفته، کنسرت‌های زنده‌ای از جمله Dj ، کلاسیک و البته  جاز در شب برگزار می‌شود. همچنین یک سونا به همراه ماساژ درمانی در این مکان وجود دارد که خستگی را از تنتان بیرون خواهد برد.

نکته‌ها:

 • در طول تایستان برای تخفیف‌هایی که وجود دارد به صورت آنلاین بررسی کنید.

برلین

برلین

امیدوارم این مطلب برای شما خوانندگان خوب آریا اوج مفید واقع شده باشد.