• (021) 47623444 (026) 32255012

30 اردیبهشت 1398 - 11:40
راهنمای سفر به وین؛ اتریش

راهنمای سفر به وین؛ اتریش

وین را می توان یکی از بهترین و بزرگترین شهرهای اروپایی نامید. این شهر برای قرن‌ها پاتوق حاکمان هابزبورگ امپراطوری اتریشی-مجارستانی بوده است....

وین را می توان یکی از بهترین و بزرگترین شهرهای اروپایی نامید. این شهر برای قرن‌ها پاتوق حاکمان هابزبورگ امپراطوری اتریشی-مجارستانی بوده است. این امپراطوری سال‌ها پیش  از بین رفته است، اما باقی‌مانده های آن تاکنون به خوبی حفظ شده‌اند. وین شهری است پر از افتخارات هنری گذشته است که به لطف میراث فرهنگی نوابغ هنری به جا مانده‌اند. شهری پر از معماری های تاریخی که هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کند. در ادامه با آریا اوج همراه باشید تا در مطلبی جامع هر آنچه را که برای سفر به این شهر نیاز داریم، با هم مرور کنیم.

 

 

صادقانه بگوییم، این شهر از نظر فرهنگی و تاریخی به قدری غنی است که نمی دانیم از کجا شروع کنیم. همانطور که می‌دانید وین محل مناسبات سیاسی بسیار مهمی است و شاید همین موضوع هم به تنهایی دلیل خوبی برای بازدید از آن باشد. با وجود این همه جاذبه در وین، نباید انتظار شهری ارزان را داشته باشیم. همه چیز در اینجا مرتب و سازماندهی شده است، بنابراین خودتان را آماده کنید تا با صرف مقداری هزینه از سفر به این شهر بزرگ نهایت لذت را ببرید.

وینوین

اطلاعات ضروری

 • اختلاف ساعت با تهران: ۲:۳۰-
 • زبان رسمی: آلمانی
 • واحد پول رسمی: یورو
 • فرودگاه: (Vienna International Airport (VIE

وضعیت آب و هوایی

وین در اغلب طول سال آب و هوایی مطلوب دارد و مشخصا تابستان  با وجود بهترین آب و هوا شلوغ‌ترین فصل به شمار می‌رود. روزها گرم و مرطوب هستند، اما به ندرت آنقدر گرم می‌شوند که دردسر ساز باشند. بهار و پاییز معمولا کاملا معتدل هستند، مشخصه‌ی این فصول بارش کم باران است. زمستان‌ می تواند سرد باشد اما به ندرت برف انباشته می‌شود. بنابراین اگر لباس گرم و مناسب بپوشید با مشکل خاصی روبرو نخواهید شد.

بهترین زمان برای رزرو هتل

در وین هتل‌ها به غیر از اواسط ژانویه تا مارس  که در همین زمان هم قیمت‌ها پایین‌تر هستند، در تمام طول سال پر از جمعیت می‌مانند. به طور معمول فصول پر گردشگر یا به اصطلاح High Season که قیمت‌ها افزایش می‌یابند، در این شهر از اواخر ماه اوریل تا اکتبر به طول می انجامد، که این مدت شامل همه‌ی تعطیلات عمده و اصلی هم می‌شود. هاستل‌های این شهر اما در تمام طول سال، از نظر قیمت تفاوت چندانی نمی کنند.

انواع هزینه‌ها

هزینه‌ی هاستل

هاستل‌های این شهر قیمت‌های نسبتا خوب و منطقی دارند. برای یک شب اقامت در اتاقی اشتراک باید متحمل پرداخت هزینه‌ای بین ۱۳ تا ۳۵ یورو شوید. اگر دوست دارید شب را در اتاق‌های خصوصی سپری کنید هم باید بین ۱۸ تا ۳۸ یورو هزینه کنید. توجه داشته باشید که  قیمت‌های اتاق‌های خصوصی برای اتاق‌های ۱ نفره، دو تخته و اتاق هایی با تخت ۲ نفره در نظر گرفته شده‌اند. همچنین به یاد داشته باشید این قیمت‌ها مطلق نیستند و ممکن است با کمی جستجو اتاق‌هایی ارزان‌تر و حتی به نسبت گران‌تر هم پیدا کنید.

وین

هزینه‌ی اقامت در هتل

هتل‌های وین  به نسبت گرانی در محدوده‌ی میانی و بالاتر جای می‌گیرند، اما مکان‌هایی مقرون به صرفه تر هم در نقاط پایین دست شهر وجود دارند. اگر بخواهیم لیستی از قیمت‌ها بر اساس کیفیت و تعداد ستاره داشته باشیم، نتیجه به شرح زیر خواهد بود:

۱ ستاره       ۲۶ تا ۵۵ یورو

۲ ستاره       ۳۴ تا ۹۶ یورو

۳ ستاره       ۴۲ تا ۱۵۹ یورو

۴ ستاره       ۶۸ تا ۳۲۳ یورو

۵ ستاره       ۲۱۶ تا ۴۲۳ یورو

همانطور که مشاهده می‌کنید در هتل‌های ۵ ستاره، جهشی قابل توجه در قیمت‌ها وجود دارد. از این رو ممکن است هتل‌های ۴ ستاره انتخاب مناسب‌تری باشند، به خصوص اینکه گاهی ممکن است تفاوت کیفیت خیلی مشهود نباشد.

وینهتل امپریال وین

وین

متوسط قیمت مواد غذایی

از نظر غذایی با یکی از شهرهای گران اروپایی روبرو هستیم و انتخاب‌های ارزان به سختی پیدا می‌شوند. البته در این میان دکه‌های فروش سوسیس و ماکارونی که در سراسر شهر یافت می‌شوند، استثنا هستند و علاوه بر اینکه سریع آماده می‌شوند،  می‌شود از نظر مقرون به صرفه بودن روی آن‌ها حساب باز کرد.

صبحانه: بسیاری از هتل های این شهر وعده‌ی صبحانه را ارایه می‌دهند. در غیر این صورت ساندویچ‌ها و سوسیس ممکن است گزینه‌های مناسبی باشند. (۴ تا ۷ یورو)

ناهار: گستره‌ی وسیعی از فست‌فودها و رستورانهای معمولی وجود دارند که معمولا غذاهای ویژه‌ی محلی را هم سرو می کنند. (۵ تا ۹ یورو)

شام: رستوران‌های وین به ندرت ارزان هستند، اما حداقل ظرف‌های غذایشان بزرگ و پر به دست مشتری می‌رسند. (۸ تا ۱۵ یورو)

برتورست یا بغات وُست (Bratwurst): کیوسک‌های کوچک سوسیس فروشی در سراسر شهر وجود دارد که بسیار مقرون به صرفه هستند. اگر محدودیت زیادی از نظر بودجه‌ای دارید بهتر است روی این کیوسک‌ها حساب ویژه‌ای باز کنید. اگر دوست دارید خودتان آشپزی کنید، بسته به اینکه به کدام سبک از غذای غربی یا آسیایی علاقمند باشید، می‌توانید مواد غذایی مورد نیاز یک هفته‌تان را با پرداخت به ترتیب حدود۶۵ و۵۰ یورو تهیه کنید. به یاد داشته باشید محاسبه قیمت‌ها بر اساس میزان کالری استاندارد و مواد غذایی مورد نیاز یک انسان سالم و بالغ تنظیم شده است که اقلامی چون نان تازه، برنج سفید، تخم مرغ، شیر (سبک غربی)، سینه‌ی مرغ (پوست کنده و بدون استخوان)، پنیر محلی (سبک غربی)، سیب درختی، پرتقال، گوجه فرنگی، سیب زمینی و کاهو می‌شود. مسلم است که اگر مواد بیشتری نیاز دارید، باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید.

هزینه‌ی حمل و نقل در وین

با اینکه اثباتش دشوار است، اما شاید بتوان سیستم حمل و نقل عمومی وین را  بهترین سیستم حمل و نقل در اروپا محسوب کرد. اگر چنین چیزی صحت نداشته باشد باز هم باید آن را یکی از بهترین‌ها به شمار آورد. شبکه اتوبوس و تراموا، با سیستم زیرزمینی مترو ترکیب شده است و شبکه‌ی کلی کارآمد، تمیز و قابل اعتمادی ساخته است. این شبکه هنوز هم در حال توسعه است و خطوط ریلی آن تا مناطق بیرونی و حومه‌ی شهر کشیده شده‌اند. مهمترین نکته‌ی مثبت این سیستم این است که پکپارچه است، به این معنی که یک بلیط در همه‌ی وسایل نقلیه معتبر و قابل استفاده است.

اتوبوس و تراموا: خطوط تراموا و اتوبوس وین شمار را به هر کجا که متروی این شهر دسترسی ندارد جابجا می کنند.  یادتان باشد به خصوص برای سفر به نقاط بیرونی شهر، آخرین ساعات خروج را بررسی کنید، چرا که ممکن است اتوبوس‌ها به همان نظم مرکز شهر توقف نکنند.

مترو: سیستم متروی این شهر U-Bahn نامیده می‌شود. سریعترین و راحت‌ترین راه دسترسی به اطراف به ویژه در مرکز شهر، استفاده از همین سیستم است. برای این کار باید از یکی از ۵ خط مترو بهره بجویید. اگرچه شماره این خطوط از U1  تا  U6 بالا می‌رود و با سادگی توسط رنگ‌ها قابل تشخیص هستند، اما در حال حاضر خط U5 وجود ندارد. دلیل چنین چیزی ایناست که این خط از ابتدا برنامه ریزی شد، اما هیچگاه به مرحله‌ی ساخت نرسید.

حمل و نقل عمومی در شب: در روزهای معمول هفته، بعد از ساعت ۰۰:۳۰ بامداد سرویس‌های اتوبوس شبانه شروع به کار می کنند که اغلب مسیر‌های اصلی را پوشش می‌دهند. اما یادتان باشد که ممکن است کمی طول بکشد، چرا که این اتوبوس‌ها مانند طول روز به طور مکرر توقف نمی‌کنند و ممکن است که نیاز به جابجایی بین اتوبوس‌ها داشته باشید. همچنین به خاطر داشته باشید که حتما در مورد مسیر درست مطمئن شوید و از ساعت  حرکت اتوبوس‌ها آگاهی کسب کنید. در روزهای آخر هفته و تعطیلات خطوط زیرزمینی مترو در عمده ساعات شب و در فواصل ۱۵ دقیقه‌ای به خدماتشان ادامه می‌دهند که می توان آن را ارزان‌ترین و بهترین شیوه‌ی جابجایی در شهر محسوب کرد.

بلیط: بلیط‌هایی که در زیر نام خواهیم برد در همه‌ی انواع وسایل مرسوم نقلیه‌ی وین از جمله قطار، مترو، تراموا و اتوبوس‌ها از جمله اتوبوس‌های شبانه  کاربرد دارند و همه‌ی مناطق شهر به جز قطار فرودگاه و اتوبوس های ویژه‌ی آن را در بر می‌گیرد. هزینه‌ی انواع وسایل نقلیه و بلیط تا تاریخ ۲۶ اکتبر ۲۰۱۵ به شرح زیر است:

 • تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر                                   ۲۵ تا ۳۰ یورو
 • قطار از فرودگاه تا مرکز شهر                                       ۴ یورو
 • قطار اکسپرس از فرودگاه تا مرکز شهر                          ۱۱ یورو
 • هر ۳ کیلومتر جابجایی توسط تاکسی در وین              ۶ تا ۱۰ یورو
 • بلیط تک سفره                                                       ۲.۲۰ یورو (اگر از قبل تهیه کنید، ۲ یورو)
 • کارت سفر ۲۴ ساعته                                                ۶.۷۰ یورو
 • کارت سفر ۴۸ ساعته                                                ۱۱.۷۰ یورو
 • کارت سفر ۷۲ ساعته                                                ۱۴.۵۰ یورو

از کجا بلیط تهیه کنیم؟

می توان بلیط‌ها را از دستگاه‌های مخصوص فروش که در اغلب ایستگاه‌های مترو تعبیه شده‌اند تهیه کرد. همچنین سیگار فروشی‌ها و رانندگان اتوبوس و تراموا هم بلیط‌ها را به فروش می‌رسانند.

چگونه بلیط‌ها را تایید کنیم؟

بلیط‌ها باید قبل از استفاده تایید یا فعال شوند. برای این کار باید بلیط ها را در دستگاه‌های آبی رنگی که در ایستگاه‌های مترو، اتوبوس و تراموا قرار دارند فعال کنید. بلیط هایی که توسط رانندگان اتوبوس و تراموا به فروش می‌رسند از قبل فعال شده هستند.

 توصیه‌هایی برای صرفه جویی در هزینه‌ها

یک وین کارت خریداری کنید

وین کارت نه تنها دسترسی شما به سیستم حمل و نقل عمومی را ممکن می‌سازد، بلکه امکان بازدید از اکثر موزه‌ها، تئاتر‌ها، فروشگاه‌ها، کافه‌ها، رستوران‌ها و جاذبه‌های این شهر (بیش از ۲۱۰ نقطه) را با تخفیفی قابل ملاحظه فراهم می کند. اگر دوست دارید از پرداخت ها مکرر خلاص شوید و همچنین به میزان قابل توجهی در هزینه‌ها صرفه جویی کنید حتما این کارت را تهیه کنید. شما می توانید کارت های ۴۸ و ۷۲ ساعته را تنها با پرداخت ۱۸.۹۰ و ۲۱.۹۰ یورو خریداری کنید. همچنین یادتان با داشتن این کارت، افراد خردسال (زیر ۱۵ سال) تنها با نشان دادن کارت شناسایی می توانند به طور رایگان همراه شما سفر کنند. این کارت را می توانید از هتل‌ها و دفاتر اطلاعاتی گردشگران تهیه کنید.

بهترین تفریحات، سرگرمی‌ها و جاذبه‌های در وین

گشت و گذار در اطراف بلوار ایالتی Ringstrasse

بلوار Ringstrasse میزبان بیش از ۲۰ جاذبه‌ی اصلی از جمله اوپرای ایالتی وین و ساختمان پارلمان شهر وین است. این بلوار بر جای دیوار های شهر سابق وین که بعد از جنگ‌های ناپلئون تخریب شد، بنا شده است. اگر نمی دانید گشت و گذار در شهر را از کجا شروع کنید، این بلوار می تواند انتخاب اولتان باشد. بازدید از آن را از دست ندهید.

نکته‌ها:

 • برای اینکه تمام بلوار Ringstrasse را تماشا کنید می توانید سوار تراموای خاصی به نام Ringtram شوید. این تراموا مجهز به راهنمای صوتی است. کل این تور حدود ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد.
 • یکی از جایگزین‌های تراموای Ringtram اجاره دوچرخه است.

وین

وین

وین

بازدید از کاخ شون‌برون (Schoenbrunn Palace)

کاخ شون‌برون را می توان جاذبه‌ی درجه ۱ وین نامید که به عنوان اقامتگاه تابستانی پادشاهان اتریش استفاده می‌شد. این کاخ دارای سالنی با تزئینات گران‌بها و یک باغ زیبا است که یادآور امپراطوری گذشته وین در اوج و شکوه آن است. در طول ماه‌های گرم می‌توانید در کوشک یا مهتابی Gloriette قهوه یا کیک میل کنید. تماشای باغ‌ها، قدم زدن در آن‌ها و یا خواندن کتاب از جمله جذاب ترین کارهایی است که می توانید در محوطه‌ی این کاخ انجام دهید. بازدید از این مکان را به هیچ وجه از دست ندهید.

نکته‌ها:

 • مگر اینکه شما علاقه نداشته باشید در غیر این صورت نمی توانید در مقابل رویدادهای گردشگری همچون کنسرت، شام و یا بازدید از تئاتر در حال اجرای اوپرای فلوت سحرآمیز موزارت مقاوت کنید.
 • اگر فرزند کوچکی دارید، بازدید از قدیمی ترین باغ وحش جهان یعنی شون‌برون را از دست ندهید.
 • حتما قبل از بازدید ساعت بازگشایی ان را بررسی کنید. ممکن است با توجه به فصل‌ها این ساعت کمی فرق داشته باشد.

وین

وین

وین

وین

وین

پارک مردمی (Volksgarten)

پارک مردمی در قلب مرکز شهر وین قرار دارد و با وجود مسیرهای پیاده‌روی به همراه گل های رز که همه‌ی آن‌ها با مناظر تاریخی وین ترکیب شده‌اند مکانی عالی برای گشت و گذار به شمار می‌رود. بهترین راه برای لذت بردن از این پارک با وجود کوچکی و زیبایی، این است که یک نیمکت پیدا کنید و روی آن بنشینید و در حالی که اطراف را تماشا می کنید به تحسین آن بپردازید. همچنین اگر دنبال مکانی بیرونی در مرکز شهر هستید که در حال لذت بردن از یک فنجان قهوه به خواندن کتاب مشغول شوید، مطمئن باشید انتخابی بهتر از این پارک نخواهید داشت.

 

وین

وین

کاخ و موزه‌ی Belvedere

یکی دیگر از اقامتگاه های تابستانی سبک باروک که در منطقه ۳ وین قرار دارد کاخ و موزه‌ی Belvedere است. این کاخ میزبان باغ‌ها و فواره های  شگفت‌انگیز است که در بالا و پایین محوطه‌ی آن قرار دارند. این مجموعه در اصل برای شاهزاده اژن ساووا ساخته شد. امروزه اما این مکان، محیطی عالی برای قدم زدن، خواندن کتاب و لذت برن از مناظر اطراف محسوب می‌شود. علاوه بر همه ی اینها می توانید گالری ملی اتریش و بزرگترین مجموعه‌ی گوستاو کلیمت، نقاش برجسته‌ی اتریشی را در اینجا تماشا کنید. فضای داخلی کاخ به همراه نقاشی‌های زیبا و مجسمه های نفس‌گیر یکی دیگر از ویژگی های بارز این مکان است. بازدید از این مجموعه را از دست ندهید.

نکته ها:

 • در طول تابستان می توانید از باغ آلپاین درست در همسایگی بخش بالایی این مجموعه بازدید کنید.
 • ساعات بازگشایی این مجموعه به صورت فصلی تغییر می‌کند. بهتر است از قبل در وبسایت رسمی کاخ از این موضوعی آگاهی کسب کنید.

وین

وین

وین

وین

وین

رستوران Kristian's Monastiri

رستوران مذکور در جایی تاسیس شده است که قبلا یک صومعه بود. این رستوران  یک کتاب فوق العاده‌ی مصور ناشناخته را در اختیار مشتریانش قرار می دهد. بنای قرن هجدهمی رستوران بازسازی شده است. این بنا گویی که شخصیت دارد، مکانی عالی برای یک شام رمانتیک محسوب می‌شود. از همه مهمتر در اینجا می توانید غذاهای بسیار خوشمزه‌ی اتریشی، اروپایی، چند ملیتی و ترکیبی را که توسط آشپزان ماهر پخت می‌شود، مزه کنید. اگر دنبال یک رستوران خوب می گردید اینجا می تواند گزینه‌ی خوبی باشد.

نکته‌ها:

 • محیط‌ بیرون رستوران در تابستان در دسترس است.

وین

وین

بازار ارزان فروشی Naschmarkt

قدمت بازار Naschmarkt به قرن شانزدهم بر می گردد اما غرفه های آهنی سبز رنگ این بازار حدود ۱۰۰ سال قدمت دارند.  امروزه Naschmarkt محبوب ترین بازار وین به شمار می رود که تعداد زیادی فروشگاه و رستوران را در خود جای داده است. اگر دوست دارید خودتان آشپزی کنید، می توانید تمام مایحتاج مورد نیازتان را از اینجا تهیه کنید، به علاوه تماشای مردم محلی در حال خرید خالی از لطف نخواهد بود.

نکته ها:

 • اگر دنبال خرید سوغاتی هستید، می‌توانید به شکلات فروشی Zotter، فروشگاه محصولات عسل محلی و همچنین فروشگاه روغن‌ها و سرکه‌های آروماتیک (معطر) سری بزنید.

وین

وین

وین

وین

وین

وین

وین

وین

وین

جزیره‌ی دانوب (Donauinsel)

جزیره‌ی  دانوب یا  Donauinsel همانطور که اسمش مشخص است، در رودخانه‌ی دانوب قرار دارد که این رود را از کانال حفاری شده (دانوب جدید) جدا می کند. این جزیره ۲۱ کیلومتر طول دارد که با این ابعاد فرصت‌های تفریحی زیادی را فرهم کرده است. از جمله این امکانات می توان به مسیرهایی برای پیاده‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری و اسکیت سواری تا رستوران ها، کافه‌ها، و مکان‌هایی برای باربیکیو (کباب) اشاره کرد. این جزیره به مکانی عالی برای گریز از محیط شهری و سپری کردن چند ساعت خوش در فضای باز به شمار می‌رود. اگر دنبال یک پیک نیک به یادماندنی در یک بعد از ظهر آرام هستید، این مکان مناسب شما خواهد بود.

نکته‌ها:

 • می توانید یک دوچرخه اجاره و در این جزیره رکاب بزنید.
 • چندین کافه در اطراف جزیره پراکنده شده است که می توانید از آن ها قهوه‌ی دلخواهتان را تهیه کنید.

 

وین

وین

میدان Rathausplatz

Rathausplatz میدانی در روبروی Rathaus (تالار شهر وین) است که پارک شهرداری (یک پارک چمنی در مرکز شهر که سال ۱۸۷۳ تاسیس شد) را دو نیمه می کند. این میدان در نزدیکی تعدادی از داغ‌ترین نقاط توریستی شهر قرار گرفته است که ارزش بازدید از آن را دوچندان می کند. اگرچه این میدان خیلی بزرگ نیست، با این وجود همیشه موارد جالبی  در آن اتفاق می‌افتد. از این جمله می توان به کنسرت ها تا جشنواره ها (به خصوص جشنواره‌ی فیلم) و برپایی بازار کریسمس اشاره کرد.

نکته‌ها:

 • در طول ماه‌های ژانویه و فوریه پارک Rathaus تبدیل به پیست یخی شگفت‌انگیز اسکیت روی یخ می‌شود.

وین

وین

استات‌پارک (Stadtpark)

استات‌پارک یا پارک شهر، اولین پارک عمومی وین به شمار می‌رود. این پارک با حدود ۳۰ هکتار مساحت بین منطقه‌ی ۱ و ۳ وین قرار دارد. پارک شهر شامل مناظر گوناگونی از جمله حوضچه ها، باغچه های گل، فواره ها و مرغزار ها می‌شود. این پارک همچنین چندین بنای یادبود جالب را در خود جای داده است. بهترین گزینه این است که به سادگی در اطراف پارک سرگردان شوید و نگاهی به  مجسمه‌ی یوهان اشتراوس (آهنگساز) و پل کارولینن بیاندازید.

نکته‌ها:

 • اگر احساس گرسنگی کردید تعدادی رستوران در طول ساحل رودخانه وجود دارد که می توانید در آن‌ها توقف کنید.
 • اگر فرزند کوچکی دارید این پارک یک زمین بازی دارد که می توانید روی آن حساب باز کنید.

وین

وین

وین

خانه‌ی هنر وین (Kunst Haus Wien)

اگر از طرفداران معمار معروف، آنتونی گوادی هستید، بازدید از این بنای رنگین که توسط فریدنریخ هاندرتواسرساخته شده است را از دست ندهید. درون ساختمان می‌توانید داستان این هنرمند استثنایی و صلح دوست را از طریق نقاشی‌ها، نقشه‌ها و مدل‌های معماری پیگیری کنید. نکته‌ی جالب توجه در مورد این بنا، درخت‌های واقعی است که در بیرون برخی از پنجره‌ها رشد کرده‌اند.

وین

وین

وین

وین

بازدید از کلیسای کاتدرال سنت استفان

کلیسای قدیمی سنت استفان در سال ۱۱۴۷ تاسیس و به عنوان یکی از بلندترین کلیساهای جهان به شمار می‌رود. این کاتدرال از تعداد زیادی از نقاط شهر قابل مشاهده است. پیشنهاد می کنیم در سفرتان به وین حتما از این بنا بازدید کنید.

نکته‌ها:

 • ورود به کلیسا رایگان است، اما برای بالا رفتن از آن و دیدن محیط اطراف باید مقداری هزینه بپردازید.
 • بیرون کلیسا و بر روی دیوار می توانید علامت O5 را مشاهده کنید. این علامت نشانه‌ی آزادی اتریش از دست نازی‌ها است.

وین

وین

وین

وین

باغ وحش آبی Haus des Meeres

احتمالا دلیل مسافرت شما به وین تماشای کوسه‌ها و فرشته ماهی‌ها آن هم درون آکواریوم نخواهد بود، اما این باغ وحش آبی مکانی عالی و جذاب برای گردشگران به همراه فرزاندانشان به شمار می‌رود. خود بنای این باغ وحش دارای طراحی تاریخی غیر معمولی است، در واقع یکی از ۶ بازمانده‌ی برج‌های دفاعی جنگ جهانی دوم به شمار می‌رود. همچنین در سقف این بنا یک کافه وجود دارد که یکی از بهترین مناظر رو به شهر را در اختیارتان خواهد گذاشت. به علاوه این‌ها اگر به موجودات دریایی علاقه دارید بازدید از این مکان را از دست ندهید.

 

وین

وین

وین

خانه اوپرای ایالتی

خانه‌ی اوپرای ایالتی به طور منظم میزبان اوپرای مخصوص کودکان در یک چادر بسیار دیدنی بر روی سقفش است. اجراهای این سالن شامل هم اوپراهای کلاسیک اقتباسی برای کودکان و هم اوپراهای قراردادی کودکان می‌شود. علاوه بر این‌ها می توانید باله‌های بی نظیری همچون فندق شکن اثر چایکوفسکی را در اینجا تماشا کنید. اگر به موسیقی کلاسیک به خصوص اوپرا و باله علاقمند هستید، بازدید از این مکان را از دست ندهید.

نکته‌ها:

 • از آنجایی که این اوپرا بسیار پر طرفدار است، مطمئن شوید از قبل در سایت رسمی آن ثبت‌نام کنید.
 • چادر روی سقف اوپرا در طول ماه‌های سرد هم گرم است.

وین

وین

امیدواریم این مطلب برای شما خوانندگان خوب آریا اوج مفید واقع شده باشد. لطفا اگر پیشنهاد یا انتقادی در رابطه با ارتقای سطح کیفی مطالب دارید با ما در میان بگذارید.