• (021) 47623444 (026) 32255012

26 اردیبهشت 1398 - 11:32
راهنمای سفر به انگلستان

راهنمای سفر به انگلستان

لندن شهری است که اگر در آن مراقب نباشید خیلی سریع تمام پس‌اندازتان تمام خواهد شد. خوشبختانه هنوز هم موارد ارزان بسیاری در این شهر پیدا می‌شود....

لندن شهری است که اگر در آن مراقب نباشید خیلی سریع تمام پس‌اندازتان تمام خواهد شد. خوشبختانه هنوز هم موارد ارزان بسیاری در این شهر پیدا می‌شود. سعی می کنیم در این مطلب هم برای کسانی که محدودیت بودجه‌ای دارند و هم آن‌هایی که از این نظر با مشکلی روبرو نیستند راهنمایی‌های مناسبی را ارایه دهیم تا هر دوگروه با کمترین نگرانی از سفرشان نهایت لذت را ببرند.

لندن

لندن

اطلاعات ضروری

اختلاف ساعت با تهران: ۳:۳۰- زبان رسمی: انگلیسی واحد پول رسمی: پوند استرلینگ (GBP) نرخ تبدیل ارز: ۱ پوند=۱.۵۲ دلار آمریکا جهت رانندگی: راست فرودگاه‌های لندن: London Heathrow (LHR), London Gatwick (LGW), London Stansted (STN)

وضعیت آب و هوایی

لندن برای آسمان همیشه خاکستری‌اش مشهور است و به حد کمتری برای بارانی بودن. اما در مجموع بارش سالانه‌ی باران در این شهر ناچیز است. تابستان‌ها معمولا با آب و هوایی مطلوب روبرو هستیم. هوا به قدری گرم نیست که به یک مشکل تبدیل شود. زمستان‌ها هم معمولا بارش برف خفیفی را شاهد خواهیم بود. وجود ابر در آسمان‌ این شهر امری بسیار شایع است، بنابراین بهتر است از روزهای آفتابی نهایت استفاده را ببریم.

بهترین زمان برای رزرو هتل

لندن در تمام طول سال پر از گردشگر است و این امر خیلی وابسته به وضعیت آب و هوایی نیست. ماه‌های ژوئن تا آگوست (اوت) بیشترین تعداد گردشگر روانه‌ی این شهر می‌شوند و بالطبع آن قیمت‌ انواع هتل بالا می‌رود. از این رو اگر قصد دارید در طول تابستان که در فصول High-season  قرار دارد به این شهر سفر کنید، بهتر است از قبل و در سریع‌ترین زمان ممکن اتاق رزرو کنید. خارج از این زمان معمولا به راحتی می شود به محض رسیدن اتاق اجاره کرد. اما گشتن تک به تک محله‌هایی  که پر از هتل‌ها(مانند ویکتوریا یا بیسواتر) می تواند طاقت فرسا باشد، پس بهتر است برای این مورد هم از قبل جا رزرو کنید. استاندارد هتل‌ها در لندن به طرز قابل ملاحظه‌ای نسبت به دیگر شهرهای بزرگ اروپا و حتی جاهای دیگر کمتر است. به عبارت دیگر، اتاق‌ها اغلب کوچک و فرسوده هستند، مگر اینکه در یک هتل مجلل و یا زنجیره‌ای بین‌المللی اقامت داشته باشید. زندگی آپارتمان نشینی هم وضعیتی مشابه دارد و مردم به این وضع عادت کرده‌اند. اما ممکن است بار اول که به یکی از این مکان‌ها پا می‌گذارید کمی جا بخورید.

انواع هزینه‌ها

هزینه‌ی هاستل

هاستل‌ها هم مثل هر چیز دیگری در لندن گران هستند. برای یک شب اقامت در اتاقی اشتراکی باید انتظار پرداخت ۲۰ تا ۴۰ پوند را داشته باشید. اگرچه، برخی از این اتاق‌ها از حدود ۱۰ پوند شروع می‌شوند که اغلب هم در خارج از شهر قرار دارند. اتاق های خصوصی هم هزینه‌ای مشابه هتل‌ها دارند و از ۵۵ پوند به ازای هر شب شروع می‌شوند.

لندن

هزینه‌ اقامت در هتل

نیازی به گفتن نیست که گران‌ترین مورد در لندن همین هتل‌ها هستند. ممکن است در برخی از محله‌ها هتل‌هایی ارزان‌تر پیدا کنید، اما به همان اندازه هم از کیفیت آن‌ها کاسته می‌شوند. به هرصورت برای شما لیستی از قیمت انواع هتل بر اساس کیفیت و ستاره دسته بندی کرده‌ایم که میانگین آن به شرح زیر است:

  • ۱ ستاره            ۴۵ تا ۱۲۱ پوند
  • ۲ ستاره            ۵۶ تا ۲۲۵ پوند
  • ۳ ستاره            ۶۸ تا ۴۰۱ پوند
  • ۴ ستاره            ۱۱۶ تا  ۷۰۳ پوند
  • ۵ ستاره            ۲۴۰ تا  ۹۲۷ پوند

لندن

لندن

متوسط قیمت مواد غذایی

در لندن مواد غذایی و نوشیدنی می توانند به طرز نا امیدکننده‌ای گران باشند، به خصوصی اگر در مناطق توریستی باشید. اصولا در این شهر نباید انتظار چیزی ارزان را داشته باشید مگر اینکه راه خودتان را به سوی محله‌های مسکونی باز کنید. از نظر تنوع غذایی هم می توانید اطمینان داشته باشید که هرانچه را که دوست دارید در اینجا پیدا می کنید.

صبحانه: مثل همیشه اغلب هتل‌ها به همراه اجاره اتاق یک وعده صبحانه کامل انگلیسی را هم ارایه می دهند. اما اگر چنین نبود به محله‌های مسکونی سری بزنید و یک وعده غذا را با قیمتی کمتر از مرکز شهر میل کنید. (۵.۳۰ تا۹.۰۹ پوند)

ناهار: همانطور که گفتیم غذا در لندن می تواند بسیار گران باشد. اگر از نظر بودجه محدودیت دارید می توانید انتخاب‌های مقرون به صرفه‌ای همچون انواع ساندویچ و Jacket potato (نوعی سیب زمینی  تنوری  پر شده) را میل کنید. (۹.۰۹ تا ۱۵.۱۵ پوند)

شام: برای صرف یک وعده شام خوب و مقرون به صرفه، کافه‌ها یا رستوران‌های هندی، چینی و گاهی ایرانی گزینه‌های خوبی هستند. (۱۲.۱۲ تا ۲۱.۲۱ پوند)

ماهی و چیپس: غذاهای توریستی و کلاسیک لندن همیشه راحت پیدا نمی‌شوند و معمولا بسیار گران هستند. (۱۳.۶۴ تا ۱۹.۷۰ پوند)

Jacket potato: یک سیب زمینی بزرگ تنوری پخته شده که ممکن است با هر نوع مواد غذایی جالبی همچون ژامبون، کره، پنیر و خامه ترش  سرو شود می‌تواند به عنوان یک وعده‌ی غذایی به یاد ماندنی و مقرون به صرفه محسوب شود. (۴.۲۴ تا ۷.۵۸ پوند)