• (021) 47623444 (026) 32255012

20 آذر 1394 - 13:27

راهنماي سفر به سيدني

راهنماي سفر به سيدني
 

 

سيدني شهري احاطه شده توسط سواحل زيبا و مکان‌هاي ديدني است که در ايالت نيو سات ولز استراليا قرار دارد و به همراه سالن اوپراي مشهورش به نمادي از اين کشور تبديل شده است. شهري با جاذبه‌هاي خارق‌العاده که بيشترين تعداد جهانگرد را به خود جذب مي‌کند. در ادامه با کجارو همراه باشيد تا در مطلبي جامع هر آنچه را که براي سفر به اين شهر نياز است با هم مرور کنيم.
با وجود اينکه سيدني پايتخت نيست، اما بزرگترين شهر استراليا به شمار مي‌رود. شهري پر از جاذبه‌ها و مکان‌هاي ديدني که بايد ببينيد تا زيبايي آن‌ها باورتان شود. تنها، مکان‌هايي از جمله سواحل مانلي و بونداي ثابت مي‌کنند که براي چه مردم زيادي هر ساله به اين شهر زيبا سفر مي کنند. اگر قصد سفر به سيدني را داريد، به گونه‌اي برنامه ريزي کنيد که دست کم يک هفته‌ي کامل را در آن به گشت و گذار بپردازيد. گرچه سيدني شهري کاملا گران محسوب مي‌شود، اما مطمئن باشيد ارزش وقت و هزينه‌اي را که مي کنيد دارد.

اطلاعات ضروري

اختلاف ساعت با تهران: ۷:۳۰+

زبان رسمي: انگليسي با گويش استراليايي

زبان‌هاي رايج ديگر: ايتاليايي، چيني

واحد پول رسمي: دلار استراليا (AUD)

نرخ تبديل ارز به دلار: ۱۰ دلار استراليا=۷.۱۹ دلار آمريکا

وضعيت آب و هوايي

سيدني هم از آن دست شهرهايي است که به خوبي براي داشتن آب و هوايي مطلوب و اقليمي معتدل مشهور است. اما اين به اين معنا نيست که هوا هميشه آفتابي و سرگرم کننده است. در نيمکره‌ي جنوبي زمين معمولا تابستان‌ها، گرماي مطلوبي حکم فرما است، اما مرطوب نيز هست و اين نمناک بودن، خصوصا در طول گرم‌ترين روزها گاهي مي تواند آزار دهنده باشد. زمستان‌هاي اين شهر خيلي سخت نيستند و برف در آن شديدا کمياب است. البته شب‌ها ممکن است درجه حرارت هوا تا حد يخ زدگي هم برسد. همچنين سيدني را مي توان يکي از مرطوب‌ترين شهرهاي بزرگ جهان دانست که تقريبا در نيمي از روزهاي آن بارش باران ثبت مي‌شود. البته اين موضوع، تجربه‌ي سفر به اين شهر را تحت تاثير قرار نمي دهد، هنوز هم مي‌شود با همراه داشتن تجهيزات مناسب براي هواي مرطوب در هر زماني از سال سفري رويايي و به ياد ماندني را به اين شهر تجربه کرد. سفري که احتمالا تا سال‌ها در خاطرتان ثبت خواهد شد.

بهترين زمان براي رزرو هتل

تعجب نيست اگر بگوييم بهترين زمان براي سفر به سيدني تابستان‌هاي گرم است. به طور معمول از اکتبر تا آوريل به همراه ژانويه و فوريه که مي توان آن‌ها را فصول پرگردشگر يا به اصطلاح High-season ناميد. از ماه مه تا سپتامبر (off-season) همه‌چيز همزمان با سردتر شدن هوا آرام‌تر مي‌شود، به طوري که مي توان هتل‌هاي خوب و ارزان‌تري را خصوصا در مناطق ساحلي پيدا کرد.

انواع هزينه‌ها
هزينه‌ي هاستل


يک شب اقامت در اتاق هاي اشتراکي بين ۲۰ تا ۴۰ دلار استراليا برايتان هزينه در بر دارد، در حالي که براي توقف يک شبه در اتاقي خصوصي به همراه دو تخت بايد بين ۳۵ تا ۵۰ دلار استراليا هزينه پرداخت کنيد. در مرکز شهر سيدني مي توانيد بهترين هاستل‌ها را پيدا کنيد.

هزينه‌ي اقامت در هتل

هاستل‌‌ها و هتل‌ها در سيدني داراي بالاترين استاندارد هستند و شما را ترغيب به پرداخت هزينه‌هاي بالا مي کنند. قيمت‌ انوع هتل در اين شهر تا حدودي متفاوت است. اگر تمايل داريد در مرکز شهر بمانيد بهتر است که يک اتاق خصوصي در هاستل‌ها اجاره کنيد تا هزينه‌ي کمتري را تقبل کنيد. در هر صورت اگر بخواهيم قيمت انواع هتل را بر اساس کيفيت و تعداد ستاره دسته بندي کنيم به شرح زير خواهد بود:

۱ ستاره ۳۵ تا ۷۵ دلار

۲ ستاره ۶۵ تا ۹۰ دلار

۳ ستاره ۷۳ تا ۲۱۹ دلار

۴ ستاره ۱۰۱ تا ۲۸۸ دلار

۵ ستاره ۱۶۶ تا ۳۹۹ دلار

متوسط قيمت مواد غذايي

به لطف وجود ماليات‌هاي بالا و هزينه‌هاي کارگري، قيمت غذا و نوشيدني در سيدني گران است. پس پيشنهاد اول ما اين است که خودتان آشپزي کنيد، اين توصيه خصوصا براي کساني است که کوله گرد يا به اصطلاح backpacker ناميده مي‌شوند.

صبحانه: معمولا هتل‌هاي شهر سيدني اجاره‌ي اتاق هايشان شامل يک وعده صبحانه هم مي‌شود. اما اگر اينگونه نبود مي توانيد در هر جايي از شهر صبحانه‌ي مورد علاقه‌تان را ميل کنيد. (۶ تا ۱۰ دلار)

ناهار: در سيدني رستوران‌هاي خوب و با سبک‌هاي غذايي مختلفي پيدا مي‌شود. اما اگر دنبال مکاني مي گرديد که با پرداخت هزينه‌ي کمتري يک وعده ناهار خوب را ميل کنيد، پيشنهاد ما ساندويچي‌ها و رستوران‌هاي آسيايي اين شهر است. (۸ تا ۱۵ دلار استراليا)

شام: سخت بتوان يک وعده غذا را در رستوران‌هاي نشستني سيدني با قيمت پايين ميل کرد. اما در هرصورت اگر بخواهيم جايي مناسب را معرفي کنيم، احتمالا کافه‌ها انتخابمان خواهد بود. کافه‌هاي اين شهر معمولا غذاي خود را به همراه نوشيدني ارايه مي دهند. (۱۲ تا ۲۰ دلار استراليا)

مک دونالد: خوشبختانه رستوران‌هاي مک دونالد شهر سيدني قيمت‌هاي خوب و منطقي‌تري دارند. مناسب براي کساني که محدوديت بودجه‌اي زيادي دارند. (۴.۷۰ دلار استراليا)

اگر دوست داريد خودتان آشپزي کنيد، بسته به اينکه به کدام سبک از غذاي غربي يا آسيايي علاقمند باشيد، مي‌توانيد مواد غذايي مورد نياز يک هفته‌تان را با پرداخت به ترتيب حدود ۸۹.۵ و۷۲.۵ دلار استراليا تهيه کنيد. به ياد داشته باشيد محاسبه قيمت‌ها بر اساس ميزان کالري استاندارد و مواد غذايي مورد نياز يک انسان سالم و بالغ تنظيم شده است که اقلامي چون نان تازه، برنج سفيد، تخم مرغ، شير (سبک غربي)، سينه‌ي مرغ (پوست کنده و بدون استخوان)، پنير محلي (سبک غربي)، سيب درختي، پرتقال، گوجه فرنگي، سيب زميني و کاهو مي‌شود. مسلم است که اگر مواد بيشتري نياز داريد، بايد هزينه‌ي بيشتري بپردازيد.

هزينه‌ي حمل و نقل

مانند اغلب شهرهاي بزرگ، سيدني هم سيستم حمل و نقل خوب و گسترده‌اي دارد. اين سيستم شامل قطار، اتوبوس، اتوبوس‌هاي ويژه، کشتي، ترامواي و مترو مي‌شود. هزينه‌ي استفاده از هرکدام از اين وسايل نقليه در حالت عادي به شرح زير است:

تاکسي از فرودگاه تا مرکز شهر ۴۵ تا ۵۵ دلار

قطار از فرودگاه تا مرکز شهر ۱۶.۴۰ تا ۱۷.۲۰ دلار

اتوبوس شاتل از فرودگاه تا مرکز شهر ۱۶ دلار

اتوبوس محل از فرودگاه تا مرکز شهر ۳.۴۰ دلار

هر ۳ کيلومتر جابجايي با تاکسي در شهر ۱۲ تا ۱۵ دلار

مترو و اتوبوس در شهر ۳.۷۰ دلار

لايت ريل يا ترامواي در شهر ۳.۶۰ تا ۴.۶۰ دلار

اگر مي دانيد در طول سفر به طور مکرر از سيستم حمل و نقل عمومي اين شهر استفاده مي کنيد پيشنهاد ما اين است که يکي از اوپال کارت‌هايي (opal card) را که بيشتر مخصوص گردشگران است، با توجه به نيازتان تهيه کنيد. انواع اين کارت ها به شرح زير است:

Daytripper: هزينه ۲۰ دلار (۱۰ دلار براي کودکان)-استفاده نامحدود براي ۱ روز-قابل استفاده در همه‌ي خطوط ريلي، همه‌ي انواع اتوبوس شهري و اتوبوس‌هاي مسافري خصوصي (به جز اتوبوس هاي قرمز)، کل خطوط کشتي و قايق‌راني

MyMulti 1: هزينه ۴۱ دلار (۲۰.۵۰ دلار کودکان)-استفاده نامحدود براي ۱ هفته- قابل استفاده در همه‌ي اتوبوس‌هاي شهري، اتوبوس‌هاي مسافري خصوصي (به جز اتوبوس هاي قرمز)، خطوط کشتيراني شهري و همه‌ي خطوط ريلي در محدوده‌ي ۱۰ کيلومتري مرکز شهر

MyMulti 2: هزينه ۴۸ دلار (۲۴ دلار کودکان)-استفاده نامحدود براي ۱ هفته-قابل استفاده در همه‌ي اتوبوس هاي شهري، اتوبوس‌هاي مسافري خصوصي(به جز اتوبوس هاي قرمز)، خطوط کشتيراني شهري و همه‌ي خطوط ريلي در محدوده‌ي ۲۵ تا ۳۰ کيلومتري مرکز شهر

MyMulti 3: هزينه ۵۷ دلار (۲۸.۵۰ دلار کودکان)-استفاده نامحدود براي ۱ هفته-قابل استفاده در کل شبکه‌ي ريلي، همه‌ي اتوبوس‌هاي شهري، اتوبوس هاي مسافري خصوصي (به جز اتوبوس‌هاي قرمز) و کل شبکه‌ي کشتيراني شهري

نکته: بليط MyMulti 3 تقريبا دسترسي به همه‌ي نقاط داخل شهر و بيرون شهر را با استفاده از انواع وسايل نقليه فراهم مي کند. پس اگر قصد داريد ۵، ۶ يا ۷ روز در اين شهر توقف کنيد پيشنهاد ما اين است اين يکي را تهيه کنيد تا به ميزان قابل توجهي در هزينه‌ها صرفه‌جويي کنيد.

توصيه‌هايي براي صرفه‌جويي در هزينه‌ها
دفتر گردشگري را بررسي کنيد

اغلب در جاذبه‌هاي توريستي و جشنواره‌ها پيشنهادهاي خوبي وجود دارد. همچنين مطمئن شويد که در مورد کوپن‌هاي تخفيفي از اين دفتر سوال کنيد.
در رويدادهاي بومي رايگان شرکت کنيد

در سيدني تعدادي رويداد و جشنواره‌ي محلي رايگان وجود دارد که علاوه بر کمتر کردن هزينه‌هايتان شما را با رسم و رسوم اين شهر بيشتر آشنا مي کند.
بهترين تفريحات و سرگرمي ها در سيدني

اغلبِ جاذبه‌هاي توريستي شهر سيدني کاملا گران هستند، اما اينجا شهري است که خيلي چيزها را به لطف طبيعت مي توان به طور رايگان مشاهده کرد، به خصوص سواحل دوست‌داشتني‌اش که بسيار معروف هستند. پس شما مي توانيد کلي از وقتتان را بدون صرف هزينه‌اي در بهترين نقاط شهر سپري کنيد.
بهترين تفريحات و سرگرمي‌ها در سيدني
رستوران Spice I Am

بهتر است معرفي جاذبه‌هاي اين شهر را با يک رستوران خوب شروع کنيم. خوردن يک وعده غذاي تايلندي در استراليا احتمالا تجربه‌اي خوب باشد. رستوران‌هاي تايلندي در استراليا به فور يافت مي‌شوند، اما اين يکي تاکنون برنده‌ي چندين جايزه شده است و از نظر مردم تايلند بهترين رستوران در خارج از اين کشور است. رستوران اصلي در خيابان ونت ورث واقع شده است. براي تهيه‌ي غذاهاي تايلندي از سبزيجات تازه و خوب مخلوط با ادويه‌جات مخصوص و حتي عجيب و غريب تايلندي استفاده مي‌شود تا تجربه‌اي منحصر به فرد از غذاي اين کشور را در استراليا به علاقمندان ارايه دهند.

نکته‌ها:

هميشه در وقت ناهار يا شام صف‌هاي شلوغي وجود دارد. پس طوري برنامه‌ريزي کنيد که بتوانيد منتظر بمانيد.
سرآشپز ماهر اين رستوران Sujet Saenkham کلاس هاي آشپزي براي گروه ۱۰ تا ۱۲ نفري از مهمانان تدارک مي‌بيند که شديدا پيشنهاد مي‌شود.

تنفس هواي تازه در باغ‌هاي سلطنتي بوتانيک

وجود يک محيط سرسبز و پر از درخت درميان آسمانخراش‌ها و محيط آلوده‌ي شهري غنيمتي با ارزش است. قدم زدن در ميان اين باغ‌ها و در طول ديوار ساحلي آرامشي است ناب، که بايد در اين شهر شلوغ آن را تجربه کنيد. کافي است در ميان اين درختان هواي تازه را با ريه‌هايتان تنفس کنيد تا به وجود چنين نعمتي پي ببريد.

نکته‌ها:

اگر در طول ماه‌هاي ژانويه و فوريه به اين باغ سري زديد، تماشاي سينماي رو باز سنت جورج را فراموش نکنيد.

بازديد از خانه‌ي اوپراي مشهور سيدني

شهر سيدني نمادهاي زيادي دارد، مهمترين آن‌ها اين سالن مشهور و زيبا است که به گونه اي به نماد همه‌ي استراليا هم تبديل شده است. اگر به زيباترين کارت پستال‌هاي استراليا نگاهي بياندازيد تصويري از اين بنا را در بسياري از آن‌ها مشاهده خواهيد کرد. حتي اگر براي ديدن هيچ نمايش اوپرايي پا به اين سالن نگذاريد، باز هم زيبايي بصري اين بنا ارزش بازديد بالايي دارد. به ياد داشته باشيد هيچ وقت مشخص نيست چه نوع نمايشي در انتظارتان خواهد بود. ممکن است با يک مسابقه‌ي کاراته يا يک اوپرا و هرچيز ديگري روبرو شويد. اين بنا با معماري خاص و زيبايش بدون شک مشهورترين خانه‌ي اوپرا در سراسر جهان است.

نکته‌ها:

اين اوپرا هم در روز و هم شب بسيار زيبا است. تنها مهم است که آن را از نزديک تماشا کنيد.
بازديد از اين مکان براي بزرگسالان ۳۵ و خردسالان ۲۴.۵۰ دلار استراليا هزينه در بر دارد.

پل بندرگاه سيدني

پل بندرگاه را مي توان قله‌ي اورست جاذبه‌هاي سيدني دانست. اين پل در سال ۱۹۳۲ به عنوان طرح اشتغال دولتي در طول رکود بزرگ اقتصادي ساخته شده است. با وجود اينکه تورهاي بالارفتن از پل گران هستند، اما قدم زدن در عرض آن و تماشاي مناظر زيبا و پانوراماي خانه‌ي اوپرا و بندرگاه سيدني اطراف رايگان است.

نکته‌ها:

هزينه‌ي تورهاي بالارفتن از اين پل بسيار گران است. بسته به اينکه در چه ساعتي از شبانه روز و چه زمان از سال اقدام به اين کار کنيد بين ۱۵۰ تا ۳۷۰ دلار استراليا و حتي بالاتر مي شود. شايد چنين تجربه‌اي براي هرکسي مقدور نباشد اما اطمينان مي دهيم که اين تجربه‌ي بي نظير و استثنايي ارزشش را خواهد داشت.
بهترين زمان براي بالارفتن از اين پل هنگام غروب و همچنين هواي گرگ و ميش است.
مهم نيست در چه ساعتي از شبانه روز به کينگ کراس سر بزنيد، هميشه مي توانيد با يک قهوه يا نوشيدني از خودتان پذيرايي کنيد. اگر مي خواهيد تجربه‌اي نزديک به زندگي مردم سيدني را داشته باشيد کافي است در خيابان Darlinghurst مشغول قدم زدن شويد و اگر حوصله داشتيد کمي دورتر به خيابان‌هاي Macleay يا Victoria برويد و در يک کافه توقف کنيد. يکي از آن دست تجربه‌هايي که حتما بايد امتحان کنيد.

نکته‌ها:

کافه Hernandez واقع در کينگ کراس که ۲۴ ساعت شبانه روز باز است در ميان مردم بومي سيدني از محبوبيت زيادي برخوردار است.
اگر دنبال جايي هستيد که ۱ يا ۲ ساعتي را سپري کنيد اين خيابان مناسب شما خواهد بود.

اسکله‌ي Woolloomooloo

اسکله‌ي مذکور که ترجيح مي‌دهم ديگر اسمش را تکرار نکنم، زماني بندرگاه ورود مهاجران به استراليا بود. امروزه اما اين اسکله يکي از بهترين ناهارخوري‌هاي کنار دريا است، محلي عالي براي استراحتي کوتاه و نقشه کشيدن براي مقصد بعدي سفر.

بازديد از موزه‌ي استراليا

استراليا کشوري است که به تاريخ طبيعيش افتخار مي کند. موزه‌ي استراليا در سال ۱۸۲۷ تاسيس، و اولين موزه‌ي استراليا به شمار مي رود. اين موزه داراي شهرت بين‌المللي است و در زمينه‌هاي تاريخ طبيعي و تحقيقات بوم شناختي فعاليت مي کند و مجموعه‌اي گسترده و بي نظير از علوم طبيعي و مصنوعات فرهنگي را در بر مي‌گيرد. نمايشگاه دائمي مربوط به دايناسورها در اين مکان اطلاعات بسيار خوبي را در مورد اين جانوران منحصر به فرد در اختيار عموم مي گذارد.

نکته‌ها:

بازديد از اين موزه براي کودکان رايگان است.
پيشنهاد مي‌کنيم که کفش‌هاي راحتي بپوشيد، چرا که دل کندن از اين موزه سخت است.

ساحل مانلي (Manly)

حتي اگر براي مدتي طولاني است که در سيدني زندگي مي کنيد، طي کردن مسير رفت و برگشت به سمت ساحل مانلي توسط کشتي، تجربه‌اي است که هرگز قديمي نمي‌شود. با عبور از بين دماغه‌ي شمالي و جنوبي، درياي باز به بندرگاه متصل مي‌شود و با تمام وجود مي توانيد احساس کنيد که زيبايي آن افزايش پيدا کرده است. اين ساحل يکي از مشهورترين سواحل سيدني است. در پياده‌روي کورسو به قدم زدن مشغول شويد، در ساحل حمام آفتاب بگيريد، بستني بخوريد و به سادگي به تماشاي مردم مشغول شويد.

نکته‌ها:

يادتان باشد براي مسير برگشت، از اسکله‌ي مانلي مقداري دونات گرم و قهوه تهيه کنيد.

ساحل بونداي (Bondi)

ساحل بونداي از آن دست نقاط سيدني است که هرکسي با سفر به اين شهر دوست دارد از آن بازديد کنيد. همه ‌چيز در اين ساحل سرگرم‌کننده به نظر مي رسد. حتي شنا کردن در اين مکان کاري عادي و روزمره است. همچنين از بهترين نقاط سيدني است که مي توان در آن به تماشاي مردم پرداخت. اگر قصد سفر به سيدني را داريد و تنها فرصت بازديد از يک ساحل براي شما فراهم است، پيشنهاد مي کنيم اين يکي حتما در ليست انتخاب‌هايتان باشد. از آن نقاطي که در سفر به سيدني بايد ببينيد.

نکته‌ها:

اگر در آخر هفته‌ها به اين ساحل بياييد با جمعيت بسيار زيادي روبرو خواهيد شد.

ساحل باندينا (Bundeena)

استراليا سواحل زيادي دارد که به معرفي چندتا از آن‌ها پرداختيم. اما دلمان نيامد از اين يکي هيچ نامي نبريم. از کرونولو سوار يک کشتي شويد و به سمت باندينا حرکت کنيد. پس از طي اين مسير مي‌توانيد خودتان را در ساحل جنوبي پيدا کنيد. همچنين از باندينا مي توانيد به راحتي به سمت ساحل جيبون که از بادهاي جنوب در امان است حرکت کنيد. اين سواحل نسبت به ساحل بونداي خلوت‌تر هستند اما اين موضوع چيزي از ارزش و زيبايي آن‌ها کم نمي کند.

نکته‌ها:

بهتر است قبل از اينکه سوار کشتي شويد و به سما باندينا حرکت کنيد مواد غذايي مورد نيازتان را از کرونولا فراهم کنيد تا هزينه‌ي کمتري را متقبل شويد.

صخره‌ي کيک ازدواج
جزيره‌ي کاکاتو (Cockatoo)-طوطي کاکل سفيد

کاکاتو جزيره‌ي کوچکي است که در دل بندرگاه سيدني واقع شده است و به عنوان ميراث جهاني يونسکو به ثبت رسيده است. سوار يک کشتي شويد، به جزيره سفر کنيد و يک روز رومانتيک را به همراه همسرتان در آن سپري کنيد. حتي اگر مايل بوديد مي توانيد شب را در اين جزيره کمپ بزنيد. همچنين اگر دنبال جايي خلوت به خصوص در طول شب مي گرديد اين جزيره مناسب شما است.

نکته‌ها:

براي کمپ زدن در جزيره در کمپ آماده، بسته‌هاي مناسب يک شب اقامت و تمام آخر هفته در دسترس هستند.

رستوران Chiswick

يکي از بهترين تجربه‌هاي هر سفري، چشيدن غذاهاي محلي هر مقصدي است. رستوران Chiswick هم در سرو غذاهاي استراليايي تخصص دارد. اين رستوران در محله‌ي Woollahra قرار دارد و توسط سر آشپزي به نام مت موران اداره مي شود. از لحظه‌اي که پا به اين رستوران مي گذاريد و بر روي يکي از آن صندلي‌هاي سفيد در کنار ميزهاي چوبي مي نشينيد، مي دانيد که به مکاني خاص قدم گذاشته‌ايد. منوي اين رستوران براي به اشتراک گذاشتن طراحي شده است و با توجه به هر فصلي تغيير مي کند. بسياري از محصولات مورد استفاده در اين رستوران از باغ خانگي برداشت مي‌شوند. تجربه‌اي استثنايي از طعم غذاهاي استراليايي که تا مدت‌ها از خاطرتان نخواهد رفت.

گشت و گذار در باغ وحش سيدني (Wild Life Sydney Zoo)

کوالا و به خصوص کانگورو را مي‌شود مهمترين نمادهاي کشور استراليا دانست. مگر مي شود به اين کشور سفر کرد و از اين دو حيوان بامزه غافل شد. بازديد از اين باغ وحش تجربه‌اي واقعا شگفت‌انگيز است. تنوعي مثال زدني از حيوانات استراليايي در اين مکان انتظار شما را مي‌کشد. حتي مي‌شود به بعضي از اين حيوانات نزديک و به آن‌ها غذا داد که تجربه‌اي شاد و مفرح است. به هيچ وجه بازديد از اين باغ وحش را از دست ندهيد.

نکته‌ها:

پوشيدن کفش‌هاي راحتي را فراموش نکنيد. اين باغ‌وحش ساعت‌ها شما را مشغول خود خواهد کرد.
براي گرفتن عکس‌هاي خاطره‌انگيز داشتن دوربين عکاسي را به ياد داشته باشيد.
فروشگاهي در اين مکان وجود دارد که هديه‌هاي جالبي را با قيمت‌هاي منطقي به فروش مي‌ساند.

بلو مانتنز (کوه‌هاي آبي)

براي بيش از هزار سال، ماسه‌سنگ‌هاي اين پارک ملي درون دره‌هاي کوچک محصور شده در ميان صخره‌هاي شيبدار و به طور جداگانه برآمدگي هاي باريک هوازده شده‌اند. برخي از فعاليت‌هاي ديدني اين ناحيه شامل تماشاي صخره‌هاي باشکوه شکل گرفته‌ي ۳ خواهر يا پياده روي در طول پارک، مناظري بديع و زيبا از دره، ديوارهاي سنگي، آبشارها و جنگل‌هاي باشکوه را در اختيارتان مي گذارند.

نکته‌ها:

بازديد از اين پارک رايگان است.
بهترين زمان براي تماشاي صخره‌هاي ۳ خواهر غروب آفتاب است.