• (021) 47623444 (026) 32255012

02 آذر 1394 - 22:53

هشدار سفر به اندونزی

هشدار سفر به اندونزی

سفر به اندونزی , سفر به بالی

- اندونزی از جمله کشورهای است که برای اتباع کشورمان در فرودگاه رواديد جهانگردی با مدت اقامت يک ماه صادر می نمايد. نظر به اينكه هزينه رواديد صادره 25 دلار آمريكا میباشد مقتضی است در صورت درخواست مبلغ بيشتر ضمن عدم پرداخت هرگونه وجه اضافی مراتب را به سفارت جمهوری اسلامی ايران در جاکارتا منعكس و درصورت ممانعت مامورين از تماس

با سفارت و تهديد به بازگرداندن از اندونزی نام و عنوان مامور را که به صورت اتيكت بر روی سمت چپ لباس مامورين ثبت شده ياداشت تا در پيگيری بعدی مورد استفاده قرار گيرد.

- در هنگام سفر به اين کشور از پذيرش و جابجايی هر نوع بسته و يا هرگونه اضافه بار از افراد ناشناس جدا خودداری نموده و از ثبت برچسب بار همراه به نام خود اطمينان لازم را بعمل آوريد بديهی است تعدادی از هموطنان از طرق مورد اشاره مورد سوء استفاده قرار گرفته و هم اکنون به دليل قاچاق مواد مخدر در حال گذراندن حبس های طولانی مدت در اين کشور می باشند.

- لازم به ذکر است قاچاقچيان انسان در اندونزی فعاليت قابل توجهی داشته و به هر عنوان با فريب و دادن وعده های مختلف نظير اخذ اقامت ساير کشورهای مهاجرپذير بصورت قانونی و مهيا نمودن سفر به اين کشورها از طرق مختلف مشكلات عديده ای را برای هموطنان بوجود می آورند. لذا مقتضی است درصورت مواجهه با اين افراد قبل از هر اقدامی با سفارت جمهوری اسلامی ايران در جاکارتا تماس حاصل نمايند.

- در صورت برخورد با مامورين پليس بويژه در بازرسی های در راه عزيمت به محل اقامت خود از درگيری با ايشان خودداری و ضمن يادداشت نمودن نوع و شماره خودرو و اسامی ايشان در اولين فرصت جهت پيگيری موضوع به نمايندگی مراجعه نماييد.

- باتوجه به فعاليت گسترده قاچاقچيان مواد مخدر در اندونزی از دريافت امانت و جابجايی هرگونه وسايل از جمله کفش ، کيف ، کتاب ، بطری حاوی مايعات، لباس، حوله و غيره حتی از نزديک ترين دوستان جداٌ خودداری شود.