• (021) 47623444 (026) 32255012

02 آذر 1394 - 22:50

هشدار سفر به تایلند

هشدار سفر به تایلند

تور تایلند و تور پاتایا

- از زمان و تاریخ بلیط برگشت اطمینان حاصل فرمایید.

- کليه اطلاعات و شماره تلفن هایی که ممکن است در زمان اقامت شما در تایلند نیاز شود را با خود به همراه داشته باشید. (مانند شماره هتل، شماره سفارت، شماره نمایندگی دفتر هواپیمایی، شماره لیدر تور تایلند و...)

- از صادر شدن بیمه مسافرتی خود توسط آژانس صادرکننده اطمینان حاصل فرمایید.

 

- از بردن داروهای مسكن ، خواب آور و يا مخدر به تایلند جدا خودداری فرمایید. لازم به ذکر است حمل و فروش مواد مخدر درکشور تايلند کيفر سنگينی داشته و محكوميت حمل و فروش اين مواد شامل حبس های طويل المدت و در صورت همراه داشتن 20 گرم مواد مخدراشد مجازات را برای شخص به همراه خواهد داشت.

- نظربه فعاليت باندهای بزرگ مواد مخدر در اين کشور که همواره در جستجوی طعمه های خود در بين مسافرين بويژه جوانان جويای کار هستند به هموطنان گرامی توصيه می گردد در موارد برخورد با افراد ناشناس ( شامل اتباع ايران و ساير کشورها ) خصوصا پذيرش و قبول هرگونه بار يا بسته از تماس با ايشان جدا خودداری نموده و مراتب را با قيد فوريت با سفارت درميان بگذارند.

- تعدادی از باندهای بين المللی قاچاق انسان از کشورهای مختلف بويژه ايران در تايلند مشغول فعاليت می باشند اين باندها که عموما به (مسافرپران ها) معروف هستند وعده های فربينده ای چون اخذ رواديد و اقامت معتبر و نيز يافتن کارمناسب با درآمد بالا در کشورهای ديگر را به مشتريان خود می دهند اما پس از به دام انداختن قربانيان و اخذ مبالغ سنگين فرد قربانی را با وعده وعيد دراين کشور رها می نمايند. شايان ذکر است که عده ای از هموطنان گرفتار اين باندها شده و ضمن از دست دادن مبالغ کلان به مجازات حبس نيز محكوم گرديده اند.

- جعل اسناد دولتی نظير گذرنامه و رواديد به ازای هر مورد 2 سال زندانی بهمراه داشته و کشف پول و ارز تقلبی نيز کيفر سنگينی بين 15 تا 21 سال حبس را به همراه دارد.

- اخذ پذيرش تحصيلی، اخذ رواديد اقامت، اجازه کار و ثبت شرکتها، پذيرش دانشگاهی نزد مقامات محلی هزينه های بسيار پائينی داشته و در مواردی مشاهده شده است که برخی ازمتقاضيان جهت اخذ پذيرش دانشگاهی مبالغ کلانی هزينه کرده اند. دانشجويان و دانش آموزان خارجی پس از ثبت نام در دانشگاهها و مدارس متوسطه ملی و يا بين المللی تايلند و اخذ معرفی نامه از دانشگاه و مدرسه ذيربط می توانند از اداره مهاجرت مجوز اقامت گرفته و متعاقب آن به همسر همراه دانشجو و والده همراه دانش آموز نيز رواديد اعطا می گردد بنابر اين دانشجويان و دانش آموزان و همراهان آنان برای اقامت در تايلند نياز به ثبت شرکت يا اخذ اجازه کار ندارند.

- نظر به عدم صدور رواديد از هر نوع جهت اتباع ايران در کشور ثالث و فرودگاه های اين کشور توصيه می گردد بمنظور جلوگيری از هرگونه مشكل هموطنان گرامی نسبت به اخذ رواديد اين کشور از طريق سفارت تايلند در تهران اقدام نموده و به اميد اخذ رواديد در فرودگاههای اين کشور و يا کشور ثالث مسافرت خود را آغاز ننمايند.