• (021) 47623444 (026) 32255012

02 آذر 1394 - 22:48

هشدار سفر به مالزی

هشدار سفر به مالزی

راهنمای سفر به مالزی

 

- از زمان و تاریخ بلیط برگشت اطمینان حاصل فرمایید.

- کليه اطلاعات و شماره تلفن هایی که ممکن است در زمان اقامت شما در مالزی نیاز شود را با خود به همراه داشته باشید. (مانند شماره هتل، شماره سفارت، شماره نمایندگی دفتر هواپیمایی، شماره لیدر تور مالزی و...)

- از صادر شدن بیمه مسافرتی خود توسط آژانس صادرکننده اطمینان حاصل فرمایید.- از بردن داروهای مسكن ، خواب آور و يا مخدر به مالزی جدا خودداری فرمایید

- از پذیرش هر نوع ساک ، پاکت یا چمدان تحت هر عنوان در فرودگاه امام خمینی و فرودگاه کوالالامپور جدا خودداری نمایید.

- حتما شناسنامه، کارت ملی و يا گواهينامه رانندگی را همراه داشته باشید. (درصورت مفقود شدن گذرنامه در مالزی ، جهت صدور برگه عبور ارائه مدرك عكس دار الزامی می باشد)

- هیچ وقت کليه مدارك و وجه نقد خود را به داخل مراکز خريد و توريستی مالزی نبرید. سعی کنید خرید را در چند نوبت تقسیم کنید.

- همراه داشتن رسيد خريدها از کليه فروشگاه ها و مراکز خريد تا محل اقامت می تواند برایتان مفید باشد.

- توجه به مقررات و قوانين فروشگاه ها و جديت در توجه به اين نكته که قبل از پرداخت وجه هر وسيله نسبت به خارج کردن آن از محل فروشگاه و يا از گيت های الكترونيكی جدا خودداری گردد. متاسفانه اين موضوع کرارا اتفاق افتاده و فرد مورد نظر به عنوان سارق به پليس معرفی می گردد.

- آن دسته از هموطنانی که جهت بررسی شرايط برای تحصيل در مالزی ، تجارت و يا اقامت و سرمايه گذاری درقالب تور به مالزی سفر می نمايند مراقب افراد سود جو و کلاه بردار يا وعده های دروغين در خصوص موارد فوق باشند و در اين رابطه مناسب است از توصيه های بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ايران در کوالالامپور استفاده نمايند.