• (021) 47623444 (026) 32255012

01 آذر 1394 - 20:21

موزه آتاتورک در تور استانبول

موزه آتاتورک در خیابان  Halaskargazi در منطقه شیشلی استانبول واقع شده است. سه طبقه ساختمان زیبا که محل زندگی آتاتورک پس از بازگشت از جبهه سوریه بود . پس از مرمت، آن را تبدیل به یک موزه قابل توجهی که در آن عکس های خود ، مجموعه های شخصی، نقاشی، و مجموعه ای از اسناد تاریخی متعلق به اصلاحات ترکیه در حال حاضر در نمایشگاه است.

موزه آتاتورک در تور ترکیه

این خانه تاریخی، که شامل بسیاری از خاطرات فراموش نشدنی کمال پاشا مصطفی می باشد .این ساختمان  در سال 1928 توسط شهرداری استانبول خریداری شد. سپس به موزه آتاتورک تبدیل شد ، که برخی از لباس ها، وسایل شخصی، و اسنادی تاریخی  را به نمایش گذاشته اند . موزه، به نام موزه انقلاب آتاتورک تبدیل شد، و در سال 1942 ژوئن ، شهردار استانبول در را به روی بازدید کنندگان گشود.  بعد از آن پس از شورش سال 1960 توسط شهردار استانبول، تعمیر شد. با این حال، یک آتش سوزی در داخل ساختمان در سال 1962 صورت گرفت و موزه آتاتورک تا حدی آسیب دیده بود.  پس از مرمت، که مطابق با طراحی معماری سال 1910 تکمیل شد، موزه «موزه آتاتورک" تغییر نام داد . و دوباره در سال 1989 بازسازی شد و از سال 1991 افتتاح گردید.

موزه آتاتورک

فضای داخلی موزه آتاتورک

این ساختمان دارای سه طبقه و یک حیاط. ساختمان در سال 1981 مرمت شد و به صورتی اصلی آن دوباره رنگ شد. بسیاری از مبلمان ها معتبر است. عکس ها بر روی تمام دیوارهای موزه آتاتورک ازدوره های مختلف زندگی کمال پاشا می باشد.
چهار اتاق در طبقه همکف، در طبقه اول اتاق پذیرایی با مبل های اروپا، یک میز کنسول بزرگ، و یک منقل است. اتاق مادر کمال با یک تخت، یک نیمکت و آشپزخانه، ظروف پخت و پز می باشد.  اتاق چشمگیر ترین در طبقه دوم که در آن کمال متولد شد، یک اتاق بزرگ با یک نیمکت، میز و یک منقل بزرگ است . اتاق دیگر، که در آن بعضی از وسایل شخصی کمال از آنکارا نمایش داده می شود. این خدمات عبارتند از لباس رسمی، وسایل سیگار کشیدن، کارد و چنگال، فنجان، و موارد دیگر. همه اسناد مربوط به مدرسه کمال در دیوار آویزان شده است. یک درخت انار کاشته شده توسط پدر کمال هنوز هم در حیاط رشد می کند. این موزه هرساله میزبان مسافران زیادی از طریق تور ترکیه ، تور استانبول و تور آنتالیا می باشد .

موزه آتاتورک

موزه آتاتورک

موزه آتاتورک