• (021) 47623444 (026) 32255012

24 آبان 1394 - 22:04

طبقه بندی هتل های دوبی

طبقه بندی هتل های دوبی
هتل های دوبی
 

طیف وسیعی از تأسیسات اقامتی در موقعیت های مختلف جغرافیایی دوبی ساخته شده است. اگر بخواهیم شهر دوبی را بر اساس منطقه اقامت دسته بندی کنیم، می توان بیشتر هتل ها را در منطقه های دیره، بردوبی، منطقه جمیرا، خیابان شیخ زاید و البرشا یافت.
هر کدام از این مناطق معایب و محاسن خاص خود را دارند و شما بر اساس سلیقه و بودجه سفر خود می توانید هتل مورد نظر خود را انتخاب کنید. بازه قیمتی هتل ها در شهر دبی نسبت به خیلی از شهرهای گردشگری دیگر جهان بالاتر است. البته قیمت های آژآنس های مسافرتی که به صورت تخصصی پکیج های دوبی ارائه می کنند، معمولاً مناسب تر است؛ چون این آژانس ها مجموعه ای از اتاق های هتل را به صورت پیش خرید تضمینی، خرید می کنند که قیمتی بسیار پایین تر از قیمت عادی هتل دارد. بنابراین اگر قصد اقامت در هتل خاصی دارید، هتل خود را توسط آژانس ها رزرو کنید.

منطقه دیره؛

که حد فاصل خلیج فارس و شارجه است مرکز شهر دوبی می باشد. مکان های گردشگری مشهوری نظیر پارک ممزر، بازار سنتی دوبی و مرکز خرید سیتی سنتر در این منطقه قرار دارند. مزیت هتل های مستقر در این منطقه، ارزانی و نزدیک بودن به بازار و مناطق سنتی دوبی است. از مهمترین و با کیفیت ترین هتل های این منطقه می توان به هتل های پنج ستاره الغریر روتانا، هایت رجنسی و هتل های چهار ستاره لندمارک، هتل های اقتصادی و اسلامی الجوهر اشاره کرد.

منطقه بردبی؛

منطقه ای تاریخی است که در بخش غربی خور دبی واقعش شده است. مکان های مشهوری چون مسجد جامع، مسجد ایرانیان، موزه دوبی، معبد هندوها، بازار بزرگ، محله قدیمی بستکیه و مراکز خرید برجمان، دبی مال و وافی در این منطقه قرار دارند. هتل های این منطقه نسبت به دیره گران تر و مدرن تر هستند و از نظر ساختار شهری نیز منطقه آرام تری است. از مهمترین و با کیفیت ترین هتل های این منطقه می توان به هتل رافلز (به سبک اهرام مصر)، رز ریحان روتانا (دومین هتل بلند جهان با ۳۳۳ متر ارتفاع)، وینچستر و اکسکلوسیو اشاره کرد.

منطقه ساحلی جمیرا؛

لوکس ترین منطقه دوبی است که به دو بخش مسکونی و گردشگری تقسیم شده است و مکان های مشهوری چون برج العرب، برج امارات، مدینه الجمیرا و بازار جمیرا در این منطقه بزرگ قرار دارند. هتل های این بخش از شهر، قیمت بالایی دارند و بیشتر آنها در سطح پنج ستاره بین المللی هستند. از مهمترین هتل های این منطقه می توان به هتل های قصر، گراسونور و سوفیتل اشاره کرد.