• (021) 47623444 (026) 32255012

26 اردیبهشت 1398 - 11:54
جاذبه های گردشگری پنانگ

جاذبه های گردشگری پنانگ

جاذبه های گردشگری پنانگ

جاذبه های گردشگری پنانگ

ایالت پنانگ، یکی از زیباترین ایالت های مالزی و به نام «مروارید شرق» مشهور است. پنانگ شهری ساحلی با شن های طلایی و دریای تمیز و فیروزه ای است. جزیره فوق العاده آن با یک نوار باریک به طول سه کیلومتر که به پل پنانگ مشهور است، متصل است. پنانگ نمایی کاملا متفاوت از زیبایی های طبیعت را نشان می دهد.
این شهر طبیعت بسیار زیبایی دارد و در شمال غربی شبه جزیره مالزی واقع شده است. دولت در این شهر و آب هایش جزیره ای به مساحت 285 کیلومتر مربع ساخته است که زیبایی چشمگیری دارد. مناظر و دیدنی های پنانگ زیاد هستند. برای آشنایی با همه بخش ها و دیدنی های منحصربه فرد پنانگ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشد.
مسافران برای رفتن به پنانگ مشکل حمل و نقل نخواهند داشت: همه انواع وسایل نقلیه برای رسیدن در این شهر وجود دارد. از خطوط هوایی داخلی گرفته است تا خطوط هوایی بین المللی که از این شهر به طور مستقیم به بانکوک، سنگاپور و چین پرواز دارد. همه این پروازها نیز با خط هوایی مالزی انجام می شوند.
گردشگران همچنین می توانند زمینی نیز به پنانگ سفر کنند. حتی قایق نیز به طور 24 ساعته در دسترس است. مسیر دیگر مسافرت از کوالالامپور به این شهر زیبای ساحلی، اتوبوس است و حدود 6 ساعت طول می کشد. می توان قایق های همیشه آماده آنجا را نیز برای رفتن به جزیره کرایه کرد. برای مسافت های داخل شهری نیز تاکسی و اتوبوس وجود دارند. حتی می توان موتورهای سه چرخه را نیز برای گردش در داخل شهر کرایه کرد.
BATU FERRINGHI

باتو فرنقی، در پنانگ قرار دارد و یکی از بهترین سواحل جنوب آسیاست. این ساحل را پیشرفته ترین و مجهزترین ساحل مالزی می دانند. باتو فرنقی به غیر از ساحل منحصر به فرد و طبیعت زیبا، موارد دیگری نیز برای جذب گردشگر دارد. از جمله مکان هایی که در ساحل باتو فرنقی ارزش دیدن دارند شامل موارد زیر هستند.
 
BATU FERRINGHI

پارک پروانه ها
این پارک در واقع موزه ای از انواع مختلف پروانه ها است که آزادنه در آنجا زندگی می کنند. در این پارک همه اطلاعات لازم در مورد پروانه ها، نحوه زندگی آنها، پرورش، تغذیه و طول مدت حیات آنها در اختیار بازدیدکننده ها قرار می گیرد. در پارک پروانه ها بیش از 4 هزار پروانه در 120 نوع و گونه مختلف زندگی می کنند
علاوه بر پروانه ها، این پارک شامل انواع دیگر حشرات همچون آخوندک  ارکیده (شبیه گل ارکیده هستند) و آخوندک برگ مرده که شبیه برگ های خشک شده و مرده هستند، نیز وجود دارند.

 
Penang Butterfly Farm

فانوس دریایی موکا
در شمال غربی شبه جزیره پنانگ قرار دارد. این فانوس دریایی همچنان فعالیت دارد و به هدایت کشتی های آن منطقه می پردازد. دسترسی به این فانوس برای گردشگرها چندان آسان نیست. البته راه هایی همچون استفاده از قایق وجود دارند. همچنین می توان با پای پیاده از طریق صخره های موجود به آنجا رفت.

 
Lighthouse

موزه اسباب بازی
نیز در فهرست جاذبه های پنانگ قرار دارد. این موزه در مقابل هتل ارکیده قرار دارد و گفته می شود بزرگ ترین موزه اسباب بازی در آسیا است. در ضمن، نخستین موزه اسباب بازی در آسیا نیز هست.
مزرعه میوه های گرمسیری
گفته می شود بیش از 200 نوع میوه گرمسیری مختلف در آن کشت می شود. این مزرعه در مساحتی بیش از 25 هکتار  گسترده شده است.

 
Toy Museum

معبد KEKLOKSI
معبد Kek Lok Si معماری زیبایی دارد. Kek Lok Si، مکانی بسیار مقدس و روحانی برای بودایی های سراسر دنیاست. بودایی های پنانگ ترجیح می دهند برای عبادت و بازیافتن آرامش درون خود به  این معبد بروند. این مکان علاوه بر عبادتگاه و مقدس بودن، جاذبه گردشگری بسیار زیبا و بهترین مکان برای بازیابی آرامش است.
طراحی معبد آمیزه ای از طراحی های معماری سنتی و مدرن است. جذاب ترین بخش معماری آن پاگوداست. پاگودا به ساختمان های بلندی اطلاق می شود که به سبک معماری چینی و ژاپنی ساخته شده است. این معبد نیز نسبت به دیگر معابد آسیا، ارتفاع زیادی دارد. به طوری که از همه جای شهر پنانگ به خوبی دیده می شود. ارتفاع معبد Kek Lok Si به اندازه یک ساختمان هفت طبقه است.
ساخت این معبد یا بتکده در سال 1930 میلادی تکمیل شد و در حال حاضر عبادتگاه بیش از 10 هزار بودایی است. پایین ساختمان معبد به سبک خانه های هشت ضلعی چینی ساخته شده است. در طبقه های بالاتر، سبک آن به تایلندی و تاج آن به طراحی برمه تغییر می کند. در واقع باید گفت معماری  این ساختمان و بنای زیبا، تلفیقی از فرهنگ های مختلف است.
 
Kek Lok Si

مجسمه KUAN YIN
مجسمه کوآن کین جدا از مجسمه و بت بودن مشخصه های جالبی دارد که نظر هر بیننده را به خود جلب می کند. طول این مجسمه 30.2 متر و در بالای معبد قرار گرفته است. گفته می شود مجسمه کوآن کین، تمثال خدای رحمت بودایی هاست و از برنز ساخته شده است. خدای رحمت به زبان محلی معنی Avalokitesvara دارد. این مجسمه برنزی در طول شب نمای بسیار زیبایی دارد. سال 2002 میلادی ساخت این مجسمه پایان یافته است. این مجسمه یکی از دلایل اصلی بازدید از معبد Kek Lok Si است. مجسمه کوآن کین یا همان خدای رحمت، نمای زیباتری به معبد بخشیده است.
 
KUAN YIN

معبد KHOO KONGSI
معماری ساختمان Khoo Kongsi از همه این بناها متفاوت است. این بنا به گونه ای است که ما را یاد خانه ها و معماری چینی می اندازد. در واقع این بنا را چینی ها ساخته اند و یادآور حضور فرهنگ چینی در تعامل با فرهنگ مالایی است.
هنگام تماشای این معبد به راحتی می توان سنت چینی را با همه وجود حس کرد. Kongsi به معنای قبیله و خانواده است. خانه قبیله ای Khoo Kongsi توسط یکی از خانواده های روستای Sin Kang ساخته شده است. به این ترتیب، باید بدانید این معبد را یک چینی با سبک معماری و فرهنگ خود ساخته است و به هیچ وجه دور از انتظار نیست که با دیگر سازه های شهر پنانگ فرق داشته باشد.
یک بنای چینی که سه بخش مجزا دارد و  دو طبقه است. در جلوی معبد، یک ایوان کوچک وجود دارد که محلی برای عبادت بودایی هاست و آن را نمازخانه نامیده اند. در سمت چپ این بنای تاریخی، یک آشپرخانه کوچک قرار دارد که در وعده های مختلف غذا سرو می کرد. اما در حال حاضر، این آشپزخانه به یک ساندویچ فروشی تبدیل شده است. بخش سوم این معبد، موزه ای است که در طبقه همکف قرار دارد.
معبد KHOO KONGSI