• (021) 47623444 (026) 32255012

26 اردیبهشت 1398 - 11:37
درباره دبی

درباره دبی

درباره دبی

درباره دبی:

واحد پول امارات : واحد پول این کشور درهم امارات می باشد.

نحوه تبدیل پول : داد و ستد در دبی غالبا با درهم انجام می پذیرد. برای تبدیل ارز می توان از مراکز موجود در فرودگاه ، صرافی های موجو در سطح شهر و مراکز بزرگ تجاری استفاده نمود که البته دلار با سهولت بیشتری تبدیل می گردد.

دبی : این شهر یکی از پرطرفدارترین مقاصد توریستی در منطقه و جهان است و سرزمینی با بیابان های بی پایان، کوه های ناهموار و شهرهای مدرن می باشد. شهر دبی در سواحل یکی از مداخل طبیعی خلیج فارس واقع گردیده و به وسیله خور دبی واقع گردیده که شهر را به دو بخش شرقی به نام دیره و غربی به نام بر دبی تقسیم می کند که بوسیله 2 پل و یک تونل زیر گذر به هم مرتبط می شوند. قرار گرفتن دبی در چهارراه اروپا ، آسیا، آفریقا سبب شده است که شهری سهل الوصول باشد. در دبی علاوه بر عربها اقوام مختلف دیگری هم وجود دارند. مانند هندی ها، چینی ها، فیلیپینی ها و ایرانی ها.

اختلاف ساعت تهران و دبی :

ساعت در دبی حدود نیم ساعت از تهران جلوتر است. مثلاً اگر ساعت در تهران یک بعدازظهر است وقتی محلی در دبی حدوداً یک و  نیم می باشد. فاصله هوایی تهران تا دبی 2 ساعت است .

زبان : زبان رسمی مردم دبی عربی است ولی زبان انگلیسی هم در این کشور کاربرد دارد. در کنار آن از زبان های هندی، فارسی و اردو نیز استفاده می شود.

نحوه سفر به دبی ( تور دبی ):

برای سفر به دبی از دو طریق می توان عمل کرد یکی به وسیله هوایی و دیگری به وسیلیه زمینی و توسط کشتی است .

هوایی : پروازهای ایران در فرودگاه بین المللی دبی می نشیند این فرودگاه که در 5 کیلومتری مرکز شهر واقع گردیده، یکی از 3 فرودگاه در جهان و اولین فرودگا در خاورمیانه است که دارای سیستم گیت های الکترونیکی است . بسیاری از شهرهای مهم جهان به این فرودگاه پرواز مستقیم دارند.

دریایی : برای سفر به دبی از راه دریایی ، می توان به جنوب کشور رفته و از بندرعباس به وسیله کشتی به دبی سفر کرد .

سیستم حمل و نقل شهری :

تاکسی : برای تردد در درون شهر دبی وسیله ای که بیشتر رواج دارد تاکسی می باشد که می توان این تاکسی ها را از کنار خیابان و یا بوسیله تلفن فرا خواند .

اجاره اتومبیل : اجاره اتومبیل در دبی کاری متداول و آسانی است و به دلیل کوچک بودن شهر و مشخص بودن راه و مسیرها در نقشه این شهر به راحتی می توان به مقصد رسید.

اتوبوس : به وسیله اتوبوس هم می توان در درون شهر تردد کرد.

ابرا : نوعی لنج با موتور می باشد که برای جا به جایی میان خور استفاده می شود.

مترو : متروی دبی تازه تاسیس شده و در حال حاضر دو خط آن راه اندازی شده است و به وسیله این دو خط می توان به نقاط محدودی از شهر تردد کرد .

مناطق پر تجمع ایرانی :

مناطق پرتجمع ایرانی به دو منطقه تقسیم شده است .

1-سطوه : که در بر دبی واقع شده است و ایرانیان مقیم دبی غالباً در این منطقه سکونت دارند.

2-میدان جمال عبدالناصر : منطقه دیگری در دبی که در نزد مطافران ایرانی از معروفیت خاصی برخوردار است به نام میدان جمال عبدالناصر می باشد که در این منطقه چندین فروشگاه و رستوران ایرانی وجود دارد .

نحوه انتقال از فرودگاه به مناطق پر تجمع ایرانی :

1-افرادی که توسط تور مسافرت می کنند، می توانند به وسیله سرویس های از پیش تعیین شده به محل های مورد نظر انتقال یابند.

2-تاکسی های ویژه فرودگاه که مجهز به تاکسی متر می باشند در محوطه فرودگاه آماده حمل و نقل مسافرین به نقاط مختلف شهر می باشند.

3-اتوبوس های مستقر در فرودگاه با مسیرهای از پیش تعیین شده از دیگر وسایل مناسب جهت عزیمت به داخل شهر می باشد. نقشه مسیر حرکت این اتوبوس ها در فرودگاه موجود است .

4-جهت انتقال به سطوه از مترو نیز می توان استفاده نمود.

سفارت ایران در دبی :

آدرس : جمیرا- خیابان الوصل دبی

شماره تلفن سفارت ایران در دبی : 3444717-4-00971

نحوه تماس تلفنی محل در داخل دبی :

در دبی از طریق تلفن های عمومی می توان تماس های داخلی را انجام داد.

نحوه تماس تلفنی با ایران :

برای تماس تلفنی با ایران می توان به روش های زیر عمل کرد.

1-خرید سیم کارت های دبی که تمامی آن ها به صورت شارژی می باشد.

2-استفاده از تلفن اتاق هتل که هزینه آن نسبت به روش پیشین بسیار بیشتر خواهد بود.

کد کشور ایران 0098 می باشد که معمولا به صورت 98+ قبل از کد شهر مورد نظر ایران نوشته می شود.

برای مثال تلفن مرکز اطلاع رسانی ایران در تهران به این صورت نوشته می شود :

88957000-21-98+

غذا در دبی :

در دبی به دلیل وجود اقوامی مانند هندی ها، چینی ها، فییپینی ها، و ایرانی ها عادات غذایی این اقوام در غذاهای این شهر تاثیرگذاشته است . لازم به ذکر است که تعداد زیادی رستوران ایرانی در سطح شهر به چشم می خورد.

معرفی برخی از مناطق گردشگری :

برج العرب : برج العرب برای مدتی نماد دبی بود و هنوز می توان اثر آن را در پلاک های قدیم امارات دبی دید. این برج دارای رستوران های متعددی می باشد، و دارای یک آکواریوم بسیار بزرگ و زیبا است.

دهکده جهانی دبی : این مکان یک مرکز فرهنگی، هنری، تاریخی، تفریحی و تجاری است . دهکده جهانی دبی معرفی جاذبه های فرهنگی و تاریخی را با ارائه امکانات تفریحی و گردشگری تلفیق کرده و هر ساله گردشگران بی شماری را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. نمایشگاهی در این دهکده وجود دارد که در آن هنرهای سنتی، صنایع دستی، تولیدات داخلی کشورهایی از خاور میانه، آفریقا، آسیا و اروپا در آن عرضه می شود.

پارک طلا و مس : این پارک در جاده شیخ زائد واقع شده است و دارای مغاره های متعددی از طلا و الماس و جواهرات می باشد.

پارک ساحلی جمیرا : این پارک دارای پارک صحرایی، زمین بازی کودکان، امکانات ورزشی می باشد و در جاده ساحلی جمیرا واقع شده است.

باغ وحش دبی : این باغ وحش دارای پرندگان، خزندگان، پستانداران از جمله گونه های غیر بومی مانند ببر سلطنتی بنگال و آهوی زیبای اکسیس می باشد.

پالم جمیرا : این جزیره به شکل یک درخت نخل می باشد که یک هلال ماه در بالای آن قرار دارد و تعداد زیادی مراکز مسکونی، تفریحی و سرگرمی را در خود جای داده است .

واید وادی : این پارک بزرگترین پارک مدرن آبی در خاور میانه می باشد. مسیر مورد علاقه بازدید کنندگان، جمیره سمیره است که دارای 33 متر ارتفاع است که سرعت آب در آن به 80 کیلومتر در ساعت می رسد.

برج دبی : این برج از پروژه های عظیم در قلب شهر دبی است که دارای مناطق مسکونی و پارک و بازار و دریاچه می باشد. معماری این برج اسلامی و مدرن می باشد. فرم Y شکل برج دبی باعث می شود بیشتر واحدهای این برج دیدی به سمت خلیج فارس داشته باشند.

معرفی بازارها و مراکز خرید در دبی :

دبی دارای مراکز خرید مدرن و مجهز ، بازارهای فراوان و خیابان هایی با فروشگاه عرض کننده مارک های معروف جهان است در هنگام برگزاری فستیوال خرید و یا جشنواره تابستانی در دبی، برنامه های جذاب و دیدنی بسیاری مانند شعبده بازی، اجرای موسیقی زنده و غیره در این مراکز برگزار می شود.

مرکز خرید فستیوال واتر فرانت سنتر : فستیوال واتر فرانت سنتر یک مرکز خرده فروشی مجلل، مجموعه بی نظیری از رستوران ها و کافه ها و یک تجربه تفریحی باشکوه را در داخل یک شاهکار معماری گرد هم می آورد. فستیوال واتر فرانت سنتر ترکیبی برجسته از مد بین المللی و منطقه ای و انواع خرده فروشان سطح بالا را همراه با جذابیت بازار قدیمی تریدروتز و بازار طلای دبی و بزرگترین غذا خوری سرباز در خاورمیانه عرضه می کند.

مرکز خرید الغریر : این فروشگاه در تقاطع خیابان رقه و عمربن الخطاب واقع شده است . 8 سالن سینمای گراند ساین سیتی (Grand Cinecity) چندین رستوران، واحدهای عرضه کننده غذاهای فست فو، کافی نت و سوپر مارکت معروف اسپینیز از دیگر بخشهای این مرکز می باشند.

مرکز خرید وافی سنتی : مرکز خرید وافی یکی از لوکس ترین مراکز خرید در دبی می باشد و در چهار طبقه بنا شده است . چندین هرم شیشه ای خیره کننده در سقف این مرکز قرار گرفته که به طرز بسیار زیبایی طراحی و رنگ آمیزی شده اند و چندین مجسمه از فراعنه مصر در بیرون مرکز بر زیبایی خاص آن افزوده اند. در کنار بوتیک ها و فروشگاه های لوکس این مرکز، تعدادی رستوران و کافی شاپ و یکی مجموعه تفریحی نیز در نظر گرفته شده است . بخش تفریحی و سرگرمی آن که در طبقه سوم قرار دارد. یکی از محل های بسیار جذاب برای کودکان و نوجوانان می باشد.

مرکز خرید ابن بطوطه : این فروشگاه یکی از عظیم ترین مراکز خرید در دبی است . از شش مجتمع تشکیل شده که هر کدام تداعی کننده فرهنگ و سبک معماری یک کشور است . در این مرکز خرید یک سینمای 12 پرده ای ، سالن تئاتر، تعداد زیادی رستوران از کافه های مستقل کوچک گرفته تا شعبه های رستوران های زنجیره ای بین المللی، فروشگاهی بزرگ و انبوهی از فروشگاه های پوشاک و لوازم فرعی شامل بوتیک های بسیار زیبا، فروشگاه های لباس های مد روز و کالاهای دیگری به چشم می خورد .

مرکز خرید اژدها : این بخش تجاری شامل نمایشگا های مراکز خرید و رستوران ها می باشد که به چندین بخش بازرگانی و خدماتی و اداری تقسیم شده است . یکی از جاذبه های جالب توجه مرکز خرید اژدها معماری منحصر به فرد آن می باشد.

بازار کرامه : این بازار در منطقه کرامه شهر دبی واقع گردیده است . در این بازار ، کالاهایی مانند لباس، پوشاک، کیف و کفش، اسباب بازی، صنایع دستی، کالاهای تزئینی و برخی دیگر از کالاها به خریداران عرضه می شود.

بازار مرشد : این بازار در منطقه دیره دبی قرار گرفته است . در این بازار کالاها بصورت کلی و جزئی به فروش می رسند . از نظر ایرانیان این بازار یکی از معروفترین بازار دبی می باشد. بسیاری از فروشگاه های این بازار متعلق به ایرانیان ساکن دبی است .

میدان جمال عبدالناصر (بنی یاس) : این منطقه از معروفترین نواحی شهر، نزد مسافران ایرانی می باشد. در اطراف این میدان، فروشگاه های عرضه کننده لوازم الکترونیکی صوتی تصویری و موبایل را به وفور مشاهده می شود. چندین فروشگاه معروف ایرانی نیز در نزدیکی این میدان قرار دارند. برج دیره که بورس فروش فرش ایرانی می باشد نیز در ضلع جنوبی این میدان قرار دارد. در فاصله کمی از این میدان به مرکز خرید توبین تاورز می رسیم که بدلیل قرار گرفتن دو رستوران معروف ایرانی در آن، مرکز رفت و آمد مسافران ایرانی می باشد. با حرکت به طرف شرق این میدان به خیابان سبخه می رسیم که نقطه شروع بازار مرشد است .

بازار امارات : این مرکز خرید دارای دو طبقه است . از مهمترین و برجسته ترین مشخصات آن پیست اسکی سرپوشیده اش می باشد. از دیگر تفریحات آن یک پارک سرپوشیده با ترن هوایی، بازی های رایانه ای، آمفی تئاتر، مرکز هنری و سالن سینما 14 پرده ای است . معروف ترین مارک ها در این مرکز خرید به دور هم جمع شده اند.

مرکاتو : مرکز خرید مرکاتو به سبک رنسانس است و دارای یک سینمای چندگانه با هفت پرده نمایش و بیش از 90 فروشگاه و چندین غذخوری و کافی شاپ می باشد.

حمرین سنتر : حمرین سنتر واقع در دیره یک مرکز خرید معروف به شمار می آید و در حدود 80 فروشگاه چندین رستوران و پارکینگی با ظرفیت 800 اتومبیل را ارائه می دهد.

ایکاء : بزرگترین فروشگاه مبلمان و اثاثیه منزل است.

لامسی پلازا : مرکز خریدی خانوادگی می باشد و دارای اجناسی با مارک های برجسته که خرده فروشی محلی ، منطقه ای و بین المللی را در خود جای داده است. لامسی مکانی کامل و م ناسب برای آوردن کودکان است . بچه ها را می توان تحت نظارت و مراقبت کارکنان بخش ویژه نگهداری از کودکان این مرکز خرید قرار دارد.

سیتی سنتر : سالن سینمای ساین استار و بخش بازی کودکان به نام سرزمین جادویی از جمله شاهخص ترین و بزرگترین بخش های این مرکز می باشند. بخش فروشگاهی نیز به عرضه لوازم الکترونیکی اختصاص یافته است.

برجمان : این مرکز خرید زیبا در سه طبقه بنا گردیده و دارای مجموعه کاملی از فروشگاه های عرضه کننده لباس، لوازم الکترونیکی، دکوراسیون و... با مارک های معروف جهان در آن مشاهده می باشد.

شارجه : شارجه با مساحت 2600 کیلومتر مربع یکی از هفت امارتی است که دولت امارات متحده عربی را تشکیل می دهد. امارات شارجه با تمام امارت هایی که کشور امارات عربی متحده را تشکیل می دهند، مرزهای مشترک دارد و به سبب بیشتر بودن آثار باستانی و فعالیت های فرهنگی نسیبت به دیگر امارت ها، از سال 1998 به عنوان پایتخت فرهنگی مشهور شده است . از آنجا که شارجه به دو دریای مهم دسترسی دارد و خلیج فارس در شرق و دریای عمان نیز در غرب آن قرار گرفته، از لحاظ موقعیت جغرافیایی، مزایای زیادی کسب نموده است. شارجه همواره شاهد برگزاری نمایشگاه های نگارگران جهانی بوده است. در همین حال معماری جدید و مدرن در ساختمان های شارجه نیز به جذب هرچه بیشتر گردشگران بین المللی منجر شده است. این سبک ساختمان های تازه شارجه از نوعی شیوه معماری عربی- اسلامی بهره گیری شده است. این سبک معماری در ساختمان های مهمی همچون بازار مجره، دانشگاه شارجه، بازار مرکزی، خانه های قدیمی در مریجه و شمار زیادی از مساجد این منطقه به کار رفته است. حفظ شیوه زندگی فعلی و سنت های اسلامی در شارجه ، یکی از نکات مورد توجه صنعت گردشگری این نقطه می باشد.

معرفی برخی از مناطق گردشگری شارجه :

شارجه دارای جاذبه های فراوان برای گذران تعطیلات است، از جمله موزه ها، بازاراهای سنتی، مراکز خرید مدرن، هتل های لوکس و امکانات تفریحی متنوع .

الغصب : یکی از مهمترین مناطقه گردشگری شارجه می باشدکه تنوع بالایی از امکانات تفریحی و سرگرم کننده درجه یک و م درن را که دارای ارزش های سنتی عربی است ، ارائه می نماید.

چشم امارات : سفر به شارجه بدون سوار شدن به این چرخ و فلک عظیم ناقص است! این چرخ و فلک عظیم نمایشی هوایی از کرنش شارجه ، تالاب و همچنین افق دبی را به نمایش می گذارد . چرخ فلک شارجه دارای 42 کابین است که در ارتفاع 60 متری از سطح زمین قرار دارد و می تواند 336 مسافر را سوار کند.

مرکز حیات وحش عربی : حدوداً در 26 کیلومتری از مرکز شارجه و در کنار فرودگاه بین المللی، مرکز حیات وحش عربی قرار گرفته است . در این مرکز انواع گوناگونی از حیوانات در محل امن، بزرگ و طبیعی نگهداری می گردد.

بازارها :

بازارهای بسیاری در شارجه واقع شده است که از آن جمله می توان به بازارهای موجود در پشت جاده معروف کرنش اشاره نمود. بازارهای آبی، بازار آل ارساف، بازارچه ایرانی و آل مجاراسوک. تور بازار فرصت بسیار خوبی برای مطالعه فرهنگ قومی از بازار عربستان ارائه می دهد.

بازار آبی : بازار آبی بزرگترین و یکی از مهمترین بازارها در شارجه می باشد و با 2 بخش و حدود 600 مغازه در منطقه خالد مرداب واقع گردیده است . بخش اول در طبقه همکف میزبان مغازه های طلافروشی می باشد. بخش دیگر که در طبقه فوقانی واقع گردیده، شامل مغازه های لوازم الکترونیکی ، هدایا، لباس، لوازم آرایشی، عطر و غیره می باشد.

الحیسن : قلعه ای 2 طبقه در مرکز شارجه و در منطقه آل شوخ است. این نقطه در حال حاضر به موزه تبدیل شده است که ویترینی از تاریخ محلی و جذابیت های آن است برای مردم جهان. نمایشگاه شامل سکه های قدیمی، جواهرات، اسلحه، مهمات و مرروارید می باشد.

ورزشگاه شارجه : ورزشگاه کریکت شارجه می تواند حدود 27000 نفر در یک زمان در خود جای دهد و امکانات رفاهی را فراهم کند. این ورزشگاه محبوب تمامی علاقه مندان به ورزش کریکت در امارات می باشد.

موزه هنرهای شارجه : این موزه که در دو طبقه ساخته شده است جاذه بی هایی از آثار زیبای هنرمندان را در معرض نمایش بازدید کنندگان قرار میدهد.

نمایشگاه : مرکز اکسپو شارجه ، میزبان چند نمایشگاه بین المللی، کنفرانس ها و رویدادهای مهم روز میباشد. نمایشگاه کتاب سالانه نیز در این مکان برگزار می گردد.

دیسکاوری سنتر شارجه : جدیدترین و بزرگترین جاذبه آل زید در حدود 15 کیلومتری مرکز شارجه است که بیش از 3800 متر مربع مساحت دارد و شامل شهر آبی، شهر ماشینی، بانک، استودیوی ضبط و بسیاری از امکانات رفاهی دیگر می باشد.

افلاک نما : در اصل بخشی از حمل و نقل دریایی منطقه می باشد و در حدود 3 کیلومتر دور از مرکز شارجه واقع شده است که بیشتر مدارس و باشگاه های لمی را برای مطالعه نجوم و ناوبری آسمانی در اولویت قرار داده است. اجازه از وزارت فرهنگ و اطلاعات برای بازدید کنندگان مورد نیاز است.

تور مشهد زمینی ار کرج|تور مشهد از کرج|حرکت قطار از کرج|تور لحظه آخری در کرج|تور آفر در کرج|تور باتومی|تور تفلیس باتومی از کزج|j,v lain|j,v ;da|j,v jv;di|j,v hsjhkf,g|j,v Hkjhgdh|j,v ral|j,v nfd|j,v hv,\h|;v[|hgfvc|HChks I,h\dlhdd|j,v gpzi Hovd| تور کرواسی در کرج|تور دور اروپا|تور سوچی|هتل پرستاره مشهد|هتل نزدیک به حرم|هتل آپارتمان مشهد|تور روسیه|تور دبی|تور تایلند|پیکاپ ویزا و پیکاپ پاسپورت آمریکا و کانادا و دریافت وقت سفارت از ارمنستان و دبی و آنکارا تور ترکیه تابستان 95|تور استانبول تابستان 95|تور آنتالیا تابستان 95|تور دبی تابستان 95|رزرو هتل آنلاین |تور مشهد از کرج|تور مشهد تابستان 95|تور مشهد با قطار|تور مشهد با هواپیما|تور مشهد ارزان|قیمت تور مشهد|تور کیش از کرج|تور لحظه آخری کیش|قیمت تور کیش|پرواز کیش|چارتر کیش|هتل کیش|جشنواره کیش|بازار کیش|قیمت تور ارزان آنتالیا|تور لحظه آخری آنتالیا|تورآنتالیا تابستان 95|تور آنتالیا از کرج|هتلهای آنتالیا|تور دقیقه نود|تور چارتر کرج|پرواز چارتر کرج|آفر ویژه|تور هند تابستان 95|تور ایتالیا ژانویه2017|تور مالدیو|تور آفریقای جنوبی ژانویه 2017|تور برزیل ژانویه و تابستان 95|تور ارمنستان تابستان 95 از کرج|تور ارمنستان با اتوبوس تابستان 95 از کرج|تور ترکیه زمینی از کرج|تور ترکیه با اتوبوس از کرج|تور حرکت از کرج|لیست هتلهای استانبول|لیست هتلهای آنتالیا|لیست هتلهای کوش آداسی|لیست هتلهای بدروم|لیست هتلهای کیش|لیست هتلهای دبی|لیست هتلهای تایلند|لیست هتلهای مالزی|لیست هتلهای پاتایا|لیست هتلهای بانکوک|لیست هتلهای ارمنستان|لیست هتلهای 4 ستاره|لیست هتلهای 5 ستاره|لیست هتلهای 3 ستاره|قیمت اتاق 2 تخته|قیمت اتاق سه تخته|قیمت بلیط نورزاد|قیمت بلیط کودک|قیمت تخت اضافه|قیمت هتل آپارتمان|لیست هتلهای کرج|لیست نام آژانسهای هواپیمایی کرج|لیست قیمت بلیط قطار|لیست قیمت بلیط هواپی|هتل پرستاره مشهد|هتل آپارتمان بارانا مشهد|هتل درویشی مشهد|هتل قصر طلایی مشهد|هتل آپارتمان در مشهد|هتل داریوش کیش|هتل مارینا پارک کیش|تور کربلا از کرج|ثبت نام حج در کرج| هتل کیانا مشهد|هتل آپارتمان منجی مشهد| هتل آپارتمان پارمین مشهد| هتل آپارتمان یلدا مشهد| هتل آپارتمان نیکا مشهد| هتل آپارتمان مارین مشهد| هتل آپارتمان ستارگان مشهد| هتل آپارتمان مقدم مشهد| هتل آپارتمان آوا مشهد| هتل آپارتمان میثم مشهد| هتل کوثر ناب مشهد| هتل عماد مشهد| هتل الغدیر مشهد| هتل کیان مشهد| هتل ارگ مشهد| هتل کوثر مشهد| هتل عماد مشهد| هتل سورینت مریم کیش| هتل سارا کیش| هتل شایان کیش| هتل شایگان کیش| هتل فلامینگو کیش| تور کانادا از تهران| تور آمریکا از ایران| تور استرالیا | تور دوچرخه سواری | تور کرمانشاه از کرج | تور تبریز از کرج | تور قونیه از کرج | تور مشهد با قطار از کرج | تور کشتی کروز | تور اسپانیا | تور کره جنوبی | تور آفرقا جنوبی 2016 | تور تفلیس باتومی | تور تفلیس باطومی | تور جنوب شرق آسیا| تور اقساطی خارجی | تور اقساطی داخلی | تور اقساطی کیش | تور اقساطی مشهد | تور اقساطی اروپا | تور اقساطی تایلند | تور اقساطی مالزی | تور اقساطی آنتالیا | تور اقساطی استانبول | تور اقساطی مارماریس | تور اقساطی استرالیا | بلیط اقساطی آمریکا| تور کرج شیراز | تور کرج مشهد | تور کرج کیش | تور کرج اصفهان | تور کرج کاشان | تور کرج استانبول | تور کرج آنتالیا | تور کرج شمال | تور کرج مشهد با قطار | تور بازنشستگان کرج | تور بازنشستگان آموزش و پرورش کرج | تور ویژه بازنشستگان آموزش و پرورش کرج | تور بازنشستگان نیروهای مسلح کرج | تور مستمری بگیران کرج | تور اقساطی  بازنشستگان آموزش و پرورش کرج | تور اقساطی معلمان کرج | تور کانون بازنشستگان کرج | تور کانون مهندسان کرج | تور کانون نیروهای مسلح کرج | تور زمینی مشهد از کرج | تور زمینی اصفهان از کرج | تور زمینی شیراز از کرج | تور زمینی همدان از کرج | کرج به مشهد |ما|نرخ