• (021) 47623444 (026) 32255012

قیمت تور عمان ( مسقط )

مبدا تور
تهران
مقصد تور
مسقط
تورهای ویژه
خدمات تور بلیط رفت و برگشت هواپیما، اقامت در هتل، بیمه مسافرتی
نکات مهم همراه داشتن مبلغ 300 دلار به ازای هر نفر در زمان ورود به فرودگاه مسقط.
هزینه ویزای عمان 6 ریال عمان است که در بدو ورود توسط خود مسافر پرداخت می‎گردد.
قیمت ریالی (هزینه بلیط) بر اساس نرخ پایه محاسبه شده و در صورت تغییر، مابه‌التفاوت دریافت خواهد شد.
تعدادی از هتل‌ها در تاریخ‌های مختلف شامل شارژ اضافه می باشد لطفاً قبل از رزرو مجدداً چک شود.
مدارک لازم ویزا فرودگاهی میباشد و همراه داشتن 300 دلار همراه مسافر در فرودگاه الزامی میباشد .
توضیحات آنان که بسیار سفر کرده باشند، سفر با تور عمان را تجربه‌ای به تمام معنا متفاوت خواهند یافت. این کشور کوچک که بر شبه جزیره عربستان واقع گردیده، از غرب به امارات متحده عربی و عربستان سعودی، از جنوب به یمن و از شمال به دریای عمان محدود شده است و سادگی و سخاوت را در عرضه آنچه که سحرانگیز و باشکوه خوانده می‌شود پیشه کرده است. هیچگاه نمی‌توان از ظاهر آن به حقیقت وجودیش پی‌برد. در برابر سازه‌ای مرمرین می‌ایستید و در همان حال که به شکوه و وقار بامعنایش در عین سادگی می‌اندیشید به ناگاه قدم در جهانی هزار نقش خواهید گذاشت؛ جایی که نور، سفال، فرش و چوب در قالبی عرفانی آمیخته‌اند و آرامشی جاودانه را به روح القا خواهند نمود. این همان مسلک اسلام‌گونه‌ایست که چون جریانی لطیف بر پیکر آن نقش زده و باطن را بر ظاهر ارجحیت نهاده است.

در هر خم شهرهای آن مسجدی زیبا در سکوت نظاره‌تان می‌کند. در عمان این آسمان‌خراش‌ها نیستند که خط آسمان شهرها را مشوش می‌سازند، بلکه منار‌ه‌های زیبا و فروتن مساجد هستند که در پس زمینه‌های کوهستانی می‌درخشند و به مانند ستونی مرمرین آسمان و زمین را به یکدیگر پیوند داده‌اند. در میان تمامی آنچه که در این سرزمین عرفانی خوانده می‌شود، این مسجد جامع سلطان قابوس است که چون نگینی بر انگشتر شهر مسقط (پایتخت عمان) می‌درخشد و تنها عبادتگاهیست که با سخاوت مسلمان و غیر مسلمان را پذیراست. آنان که مذهب را تنها در سادگی و بی‌آلایشی تفسیر می‌کنند، سلطان قابوس را غیر زمینی خواهند یافت. زیبایی آمیخته با مذهب، نقوش آذین شده به نام‌های خداوندی، سطوح مرمرین، فرش‌ها و چلچراغ‌ طلایی آن سکوتی پر معنا را بر روحتان غالب خواهند نمود. اگر تا پیش از این شکوه و جلال را تنها در کاخ‌ها می‌پنداشته‌اید، تعریف خود را از زیبایی دگرگون خواهید کرد و شاید ناخواسته دعایی برای عافیت آنکه فرصت بازدید از این زیبایی را در اختیارتان نهاد زمزمه نمایید.

اگرچه تفاوتی بارز در ظاهرشان مشهود نیست، اما آنچه که متمایزشان می‌سازد تاریخچه پر فراز و نشیبشان است. قلعه‌های عمان به مانند تکه‌ سنگ‌هایی عظیم، جدا شده از دل صخره‌های سختند. برج و باروهایشان یادآور قدرت‌هاییست که هیچگاه ترس از زوال امانشان نداد. برون و درونشان ساده و بی‌آلایش است. گاه بر فراز تپه‌ای بلند قدم علم کرده‌اند و فارغ از عظمتشان متواضعانه سایش شن‌ها بر اندامشان را تاب می‌آورند و گاه بی‌هیچ دغدغه‌ای در میان نخلستان‌ها آرام گرفته‌اند. در این میان قلعه نزوی (واقع در شهر نزوی) با برج دوار مرتفعش از شناخته شده‌ترین‌های تور عمان به شمار می‌رود. نقوش برجسته‌ دیواری، دالان‌های مخفی، برج و باروهای آجرین هر یک به عنوان نمادی از اقتدار خدشه ناپذیر این شهر خودنمایی می‌کنند و راوی داستان روزهای تلخ و شیرین آن شده‌اند. قلعه بهلا (واقع در واحه بهلا) با آجرهای خام و صیقلی‌اش به عنوان عظیم‌ترین قلعه عمان شناخته می‌شود و نام خود را به عنوان میراث جهانی به ثبت رسانیده است. قلعه نخل نیز (واقع در منطقه باطنه) با شکوه بر فراز کوه‌های حجر سکنی گزیده است و خسته از تمامی آشوب‌ها، خود را در میان صخره‌ها استتار نموده است.

اگرچه مزاج اصالتش با مدرنیته و تجددگرایی چندان سازگار نیست، با این وجود با تمام بازدارندگی‌اش هرز چندگاهی به آن تن در داده است و در این میان تالار سلطنتی اپرا مسقط مثالی تمام عیار از این سرسپردگی به شمار می‌رود. ترکیب سحر انگیز چوب و مرمر آن را به شاهکاری تحسین برانگیز بدل نموده است و بار دگر این رنگ‌های سرخ و طلایی هستند که زیبایی و عظمت را در قالبی زمینی اما به تمام معنا با شکوه در مقابل دیدگان آشکار می‌سازند. معمار آن همان شاعر سلطان قابوس روحانیست و این بار غزلی عاشقانه سروده است. این تالار زیبا میزبان بسیاری از مراسمات و جشن‌های عمان است و محلی است که ارکستر سلطنتی این کشور و دیگر هنرمندان بین‌المللی اجراهای خود را بر روی صحنه می‌برند.

نمی‌توان از فرهنگ و تاریخ عمان سخن گفت اما نام موزه‌های آن را به میان نیاورد. شاید بتوان کامل‌ترین و پر مضمون‌ترینشان را در سفر با تور عمان موزه خانه زبیر (بیت الزبیر) دانست. این مجموعه زیبا آنچه را که اصالت این پهنه بر آن نقش بسته است درون خود جای داده. از بیت الباغ که زمانی محل سکونت خانواده زبیر بوده است و امروزه به محلی برای نمایش خنجرها، اسلحه‌های گرم، سرمه‌دان‌ها، جواهرات و البسه سنتی مردان و زنان این سرزمین بدل شده است تا حس غریبی که در بیت العود و بیت الدلالیل جاری است، هر یک انتظار شیفته‌ای را می‌کشند تا تاریخ را در قالبی متفاوت و دلچسب در اختیارش نهند. ظروف سفالین، پنجره‌هایی که به شیشه‌هایی رنگین آذین شده‌اند، سکه‌ها و کتاب‌ها تجربه‌ای لطیف، به رنگ و بوی عمانی را برایتان به ارمغان خواهند آورد و این بار اگر به داخل شهر بازگردید درکی عمیق‌تر از کم و کیف آنچه در این سرزمین باستانی و اصیل خوانده می‌شود پیدا خواهید کرد.

در سفر با تور عمان مجالی برای رهایی از همهمه همیشگی شهرها خواهید یافت. می‌توان در آب گرم دریاچه‌ای خستگی را از تن به در آورد یا شب هنگام در چادری صحرایی به تماشای شاه‌چراغ‌های آسمان نشست و غرق در سکوت عمیق شن‌های آسوده از آفتاب شد. گردشگرانی که عمان را تنها با شن‌های داغ و آفتاب سوزان آن می‌شناسند، بی‌شک در خصب (مرکز استان مسندم) شگفت زده خواهند شد. آب زلال، دلفین‌ها، صخره‌های پر شیب و مناظر کوهستانی سبب شده است که آن را نروژ عربستان بخوانند. مسافرانی که تابستان را برای سفر برمی‌گزینند، صلاله (واقع در استان ظفار) را مقصد خود قرار دهند. این ناحیه موسمی با آب و هوای فرح بخشش روحتان را جلا خواهد داد. اگر از عاشقان طبیعت هستید به دهکده رأس الحد بروید و به تماشای لاک پشت‌ها و نخستین آفتاب شبه جزیره عربستان بنشینید و اگر پایتان تاب مسیر ناهموار را دارد به جبل الشمس بروید و یکی از بزرگترین دره‌های جهان را نظاره کنید.
servicesS
اقامت با صبحانه
بلیط رفت و برگشت
بیمه مسافرتی
ترانسفر فرودگاهی
آدرس تهران :47623444 (021) 32255012 (026)
کرج : خیابان شهید بهشتی،خیابان بهار،روبروی برج دالاهو
آژانس هواپیمایی آریا اوج پرواز دارای مجوز رسمی از سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری،عض
شماره تماس (021) 47623444 (026) 32255012
کانتر مرتبط با تور

مقصد تور اقامت
مسقط
3 شب
حمل و نقل رفت برگشت
تاریخ حرکت
28 مرداد 1398 31 مرداد 1398
ش
ی
د
س
چ
پ
ج
سرویس
--
موقعیت
--
شروع قیمت ها : 51,500,000 ريال
تخفیف : ---
نوع اتاق ارز بزرگسال کودک با تخت کودک بدون تخت
اتاق دو تخته استاندارد ( اتاق استاندارد )
ريال
51,500,000
---
---